Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Вітряна віспа

Це гостра інфекційна хвороба, яка вражас частіше дітей до 10 років. Її збудником є ДНК – вірус, який малостійкий у навколишньому середовищі.
Джерело інфекції – хворий з 10 дня інкубаційного періоду до 5 дня з моменту висипки. Діти перших двох місяців життя не хворіють внаслідок імунітету, одержаного від матері. Частіше хворіюгь діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, із зіву вірус потрапляє у кров та фіксується у поверхневому шарі шкіри, викликаючи появу пухирців, а на слизових оболонках – виразок. Після видужання рубців не залишається.
Інкубаційний період триває від 10 до 21 дня, частіше 14 днів. Хвороба починається гостро – з висипки на шкірі пухирців, можливе незначне підвищення температури тіла, в’ялість, зниження апетиту. Пухирці підсихають через 1–2 дні, кірочки відпадають через 1–2 тижні. У випадку приєднання гнійноі інфекції може виникнути стрептодермія, стоматит, отит.
Лікування при вітряній віспі симптоматичне: для прискорення підсихання пухирців їх змащують І% розчином бриліантового зеленого, противірусними мазями, антибіотики призначаються тільки у випадках гнійних ускладнень, заслабленим дітям можна дати полівітаміни. Раннє виявлення хворих та їх ізоляція вдома є важливим заходом попередження поширення хвороби, особливо в дитячих колективах. Повна ізоляція захворілих дітей проводиться строком на 5 днів після появи останніх пухирців.
Дітей, які контактували з хворим на вітряну віспу, ізолюють на 10 днів – з 11 по 21 день.

Тетяна ГІСЕМ,
завідувач дитячої консультації.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com