Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 17 Жовтень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Вокальному ансамблю "Чарівниця" – 20 років

„Пісня – душа народу і в цьому її невмируща сила”
А. Червінська

Час рікою пливе…   20 років виповнилося відомому на Свалявщині та за його межами народному вокальному ансамблю „Чарівниця” районного Будинку культури.
Він був створений у квітні 1991 року. Його учасницями стали справжні любителі пісні, клубні працівники, які приїжджали на репетицію з різних куточків району.
Першим керівником колективу був– вчитель музики і співів Василь Васильович Циганин. У 1998 році ним почав керувати талановитий музикант і майстер своєї справи, викладач Свалявської дитячої школи мистецтв Олександр Федорович Колесніков. Працюючи з ансамблем, він вдихнув нову енергію, дав натхнення його учасникам. Керівник не відкидав старого репертуару, але працював і над новими піснями. Таким чином створився музично грамотний колектив, який виступав на всіх районних та обласних концертах.
За високу майстерність, належний професійний рівень виконання творів у 2003 році вокальному ансамблю „Чарівниця” було присвоєно звання народного. На жаль, керівник О. Ф. Колесніков передчасно пішов із життя, але колектив не припинив свого існування, його очолив талановитий музикант Ігор Ропонич. З   ним вокальний ансамбль досяг високої виконавської майстерності, брав участь у багатьох святах, які проводились в області та районі. Ігор Михайлович   приділяв велику увагу створенню з учасниць ансамблю малих форм – солісти, дуети, тріо. Серед них – солістка Людмила Русин, дует у складі Людмили Русин та Людмили Лигирди, солістка Мар’яна Попович, тріо – Людмила Русин, Людмила Лигирди й Ірина Сідор. Але, на жаль, Ігор Михайлович Ропонич також передчасно пішов із життя.
З 2008 року колективом почав керувати молодий талановитий музикант, викладач відділу народних інструментів Свалявської дитячої школи мистецтв Євген Володимирович Цанько. На даний час у „Чарівниці” 9 учасниць, серед яких працівниці районного Будинку культури, освітянської ниви, завідуюча клубом с. Уклина,   , які люблять співати та дарувати глядачам позитивні емоції. У їх виконанні звучать українські, закарпатські народні пісні, пісні українських і закарпатських композиторів.
Свій 20-річний ювілей колектив „Чарівниця” святкував у районному Будинку культури, зал якого переповнили   істинні шанувальники пісні. З словами привітання до присутніх та учасниць ансамблю звернулась заступник голови райдержадміністрації Е. В. Грабар, побажавши їм нових творчих досягнень та вручила грамоти районної державної адміністрації.
Ведуча Мар’яна Попович надала слово директору обласного організаційно-методичного центру культури Володимиру Васильовичу Рудейчуку та завідуючому відділом народної творчості та аматорського мистецтва Мирославу Йосиповичу Петію. Вони також привітали учасниць колективу та вручили грамоти управління культури ОДА, обласного організаційно-методичного центру культури.
Привітав винуватців торжества та вручив їм грамоти і начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. М. Ляхович. З вітальною адресою до ювілярок   звернулися директор центральної районної бібліотеки А. С. Лефтер та перший керівник колективу В. В. Циганин.
Після урочистої частини вокальний ансамбль „Чарівниця” дарував глядачам свої доробки. Звучали українська народна пісня „Ніченька”, „Сльоза в росі”   (сл. і муз. М. Гацика), „Вишиванка” (сл. М. Сома, муз. О. Сандлера), „Чарівна скрипка” (сл. Ю. Рибчинського, муз. І. Поклада), „Попеляста перепілка”, (сл. Б. Стельмаха, муз. М. Дацка), в’язанка закарпатських народних пісень в обробці М. Попенка.
Окрасою творчого вечора „Чарівниці” став колектив Ужгородської філармонії, лауреат міжнародних конкурсів, ансамбль народних інструментів   „Гармонія”   (керівник Анастасія Жужгова).
З великою емоційною насолодою сприймали присутні в залі високе професійне виконання класичних творів композиторів Заценіна, Власова, Шонбергера,   Циганкова-Беляєва, П’яцолли, Новікова та інших. Під акомпанемент цього чудового колективу у виконанні ансамблю „Чарівниця” прозвучала пісня „Три поради” (сл. Ю. Рибчинського, муз. І. Шамо).
Присутні в залі отримали насолоду від почутих пісень та мелодій у виконанні народного вокального ансамблю „Чарівниця” та ансамблю народних інструментів „Гармонія”.    

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com