Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Часто хворієш – перевірся на глисти

Зазвичай паразити видають себе зниженням імунітету й апетиту, застудами й алергією, анемією. Щойно промочили ноги – і вже з температурою в ліжку. З імунітетом щось не те, – каже лікар і радить здати аналізи на... гельмінти (глисти).
Запитаєте, який зв’язок між застудою й паразитами? Справа в тому, що в організмі людини гельмінти найчастіше видають себе зниженням імунітету, частими простудними захворюваннями, алергією, порушенням травлення: блювота, болі в животі, м’язах, суглобах, закрепи, діарея, скрегіт зубами, поганий сон, дитина стає неслухняною та інше.
Найнебезпечніше те, що люди живуть роками, не знаючи про це. Жити з паразитами й померти, скажімо, від запалення легень. А про першопричину проблеми стане відомо постфактум. Спочатку гельмінти не провокують яскравих симптомів. Людина часто застуджується, але не пов’язує цю проблему з глистами. Частіше за все на гельмінти страждають діти та старші люди. У дітей ще не працює „біологічний бар’єр”, а саме: низька кислотність в шлунку, не повноцінна жовч, низький рівень ферментів шлунково-кишкового тракту, а у старших людей вже згасають всі функції органів кишківника і вони також не можуть самостійно боротися з личинками паразитів, з яких через два тижні появляться статевозрілі паразити. Аскариди, власоглави можуть жити в організмі людини до трьох років, якщо з ними не боротися. Останнім часом збільшилась кількість захворювань органів травленого тракту: печінки, жовчного міхура, жовчних протік, шлунка, тонкої і товстої кишок. Тому й ці симптоми – привід обстежитись на наявність гельмінтів.
Обстеження калу на яйця глистів не завжди є інформативним. В ту порцію, яку принесли в лабораторію не потрапили яйця глистів, чоловіча особина не виділяє яйця глистів, тому обов’язково здавати ще й аналіз крові. Обов’язково треба стежити за особистою гігієною: йдеться про проблему немитих рук. Та, на жаль, вона стосується й дорослих. Якщо у великому колективі хтось з дорослих не взяв за правило мити руки після відвідування вбиральні, (з великою вірогідністю, така людина миє глисти), то ризик заразитися не обмине жодного працівника. Але для цього досить взятися рукою за дверну ручку.
Крім того, не всі, навіть дуже акуратні люди, мають звичку добре промивати овочі, а потім ще й тримати їх у кип’яченій воді, обливати окропом. До речі, для того, щоб підхопити глисти, досить погладити кота чи песика...
Приймати антигельмінтні препарати можна й з метою профілактики. Лікування має бути сезонним. Навесні (з кінця лютого) та восени, починаючи з кінця серпня. Профілактично за схемою (дозу та тривалість –   визначає лікар) призначаються два курси з двотижневою перервою. Всі препарати діють тільки на статевозрілі глисти. На яйця глистів медикаменти не діють, тому через два тижні курс лікування обов’язково треба повторювати.
Лікування потребує більш тривалого часу. Вилікувати дитину від паразитів досить складно, тому що не встигли вилікувати, як вона має можливість тисячу разів заразитися знову.
А ось і приклад є моєї практики. Хвора К. віком 70 років, лікувалася з приводу правобічної пневмонії. Один антибіотик змінювався іншим, більш сильним, а стан хворої не покращувався. В дуже важкому стані жінку обстежили за всіма параметрами. За висновками лікарів, пневмонія вилікувалася, а активізувалися три види глистів. Після призначення антигельмінтної терапії, жінка здорова, але два рази на рік приймає профілактичне лікування

Ніна ВАЩУК. головний лікар АЗПСМ с. Поляни.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com