Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Творець книги – автор, творець її долі – суспільство.
В. Гюго.
Саме під таким гаслом відбулось виховне бібліотечне заняття у Голубинській ЗОШ І–ІІ ступенів на тему „Бібліотеки с. Голубине”, підготовлене шкільним бібліотекарем, учителькою світової літератури Жанною Василівною Безик та учнями восьмого класу. Діти презентували книгу „Бібліотеки с. Голубине”, яку самі написали. Її створенню передувала велика дослідницька робота восьмикласників. В неї ввійшли такі розділи: „Історична довідка про село”, „Перші кроки до грамотності”, „Зародки бібліотек у селі”, „Перша громадська бібліотека”, „Державна шкільна бібліотека”, „Домашні бібліотеки”.
Учні, представляючи книгу, намагались відтворити історію бібліотек Голубиного. Особливо цікавими для присутніх були повідомлення про зародження грамотності у селі, відкриття церковно-приходських шкіл у середині ХVІІІ століття. За допомогою „Індексу Голубинської церковної метрики” та класного журналу за 1876 рік (документи зберігаються в шкільному музеї) було виявлено, що у родинах Попович, Русин, Лигирда, Молнар, Цоклан, Гісем з’явились перші читаючі люди в селі. А зародком першої бібліотеки у Голубиному можна вважати домашнє зібрання книг Івана Уліганця.
Найцікавішим у роботі було те, що школярі представили домашні бібліотеки. А найвідомішими є приватні бібліотеки родини Л. М. Рипкович, В. І. Молнара, М. І. Молнара (нині покійного), М. І. Безик.
Виховне заняття проведено на високому професійному рівні. Унаочненням були історичні документи, цікаві фотоматеріали, вислови відомих людей про книгу, виставка художньої літератури (сучасної та стародавньої) і сама книга, яку презентували.
Жанна Василівна завжди вчить цінувати і берегти книгу. Тому у своїй „Післямові” вона зробила висновок, що потрібно низько вклонитись тим, хто збирає і зберігає книги, хто поступається дочасними благами заради вічного багатства – книг.

Ольга РУСИН, заступник директора з навчально-виховної роботи Голубинської ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com