Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Читати – це модно! Читати – це круто!

Шановний, читачу, ти тримаєш в руках анкету і не знаєш, що далі з нею робити: заповнювати чи ні? Може, засунути куди подалі і забути, адже надворі весна... А раптом розкажуть вчительці або батькам... І тоді вже точно не отримаєш 12 балів з літератури або не пустять гуляти досхочу...
Ні   – буде зовсім інакше! Ти точно не отримаєш 12 балів з літератури, якщо заповниш цю анкету. І не сподівайся, ніхто не буде тебе діймати: „Ну заповни, будь ласка, анкеточку, чуєш, кого прошу!”.
Ти можеш просто зараз її викинути, і ми будемо знати, що ти не наша, не книжкова людина. Поки що.
Але якщо ти готовий до захоплюючої пригоди – вперед! Ти станеш учасником конкурсу „Найкращий читач України-2011 року”.
Такі діалоги відбувалися між юними користувачами бібліотеки та координаторами конкурсу дитячого читання, який відбувається в кожному українському місті чи селі, де живуть діти, які вміють і люблять читати.
Відбувся такий конкурс дитячого читання і в нашому районі. У першому його етапі взяли участь 23 бібліотеки та 183 учасники (діти віком 12–13 років). Конкурс „Найкращий читач України-2011” є відкритим і проводиться як творче змагання дітей в усіх адміністративно-територіальних одиницях України.
Його мета – підвищення рівня особистого розвитку і культурної компетентності дітей через заохочення до систематичного читання, сприяння створенню належних умов для рівного доступу до книжок і літератури на різних носіях інформації, в ому числі електронних.
У 2-му районному етапі конкурсу, який проходив у районній бібліотеці для дітей, взяли участь 21 переможець першого відбіркового етапу. Кожен учасник заповнював анкету, яка дає уяву про знання конкурсантами літератури зарубіжних, українських та закарпатських авторів. Оцінювались „Читацькі щоденники”: форма ведення, за систематичність ведення щоденника, кількість прочитаних книжок, наявність ілюстрацій, особисте враження від прочитаного тощо. Діти розповідали про свою улюблену книжку. Члени журі у складі, заступника директора Свалявської ЦБС по організації роботи з дітьми Олени Камінської, завідуючої читальним залом Свалявської ДРБ Вікторії Островки, директора Свалявської ЦБС Анастасії Лефтер, заступника директора Свалявської гімназії Надії Загуменнової та бібліотекаря кафедри юнацтва Свалявської районної бібліотеки Марії Островки, оцінювали вміння аналізувати та інтерпретувати текст прочитаного, а також відповіді на власні запитання. Ведучими були бібліотекарі Свалявської районної бібліотеки для дітей Жанна Грабар та Мар’яна Мішко, які за окремим сценарієм вели учасників від початку конкурсу до процедури нагородження. Переможцями 2-го етапу стали Наталія Туряниця, кращий читач бібліотеки-філії с. Павлово (зав. бібліотекою-філією Ганна Петрівна Митряк), учениця 7 класу Плосківської ЗОШ І–ІІІ ступенів, та Євген Чубірка, кращий читач бібліотеки-філії с. Солонин (зав. бібліотекою-філією Надія Павлівна Коневич), учень 7 класу Солочинської ЗОШ І-ІІ ступенів.
Закінчився конкурс врученням –дипломів, грамот та призів від організаторів та   спонсорів: відділу культури і туризму Свалявської РДА, Свалявської районної та міської рад.
Працівники Свалявської районної бібліотеки для дітей щиро дякують міському голові І. І. Ланьо та його заступникам за допомогу в організації солодкого столу для учасників конкурсу.
І найприємніша подія відбулася цими днями в Ужгороді. В 3-му обласному етапі конкурсу дитячого читання „Кращий читач України-2011” перемогла наша землячка Наталія Туряниця, яка поїде до м. Львова на фестиваль дитячого читання „Книгоманія”.
Вітаємо тебе, Наталко, всією нашою дружньою читацькою родиною з перемогою.

Олена КАМІНСЬКА, заступник директора Свалявської ЦБС.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com