Чорнобиль... Трагедія... Пам’ять...
26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася найбільша катастрофа сторіччя. Це була трагедія не тільки для України , а й для всього людства.. Найсильнішому радіоактивному забрудненню підлягли області України, Росії, .Білорусі. Це територія з населенням 7.1 млн осіб, із них 3 млн. дітей. Чорнобильська трагедія завдала дуже великих матеріальних і екологічних втрат нашій країні. 15 грудня 2000 року Чорно¬бильська АЕС була закрита.
Через 25 років після аварії Чорнобильська зона стала унікальним природним заповідником. Сюди повертаються рідкісні тварини. Вона вже не є закритим об’єктом для іноземних туристів, які відвідують мертве місто Прип’ять, околиці рудого лісу. Їм видають спеціальний одяг. Переважно туристи.
Усі ми маємо бути обачними, щоб ніколи не повторилася Чорнобильська трагедія. З такою метою було проведено навчання голів учкомів та педагогів-організаторів району на базі Свалявської ЗОШ І–ІП ступенів № 3 до 25-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Учні школи виступили з рефератами на тему „Ні! Чорнобилю” (кер. – заступник директора ЗОШ І–ІІ ступенів №.3 М. А. Суран). Вчителька фізики та інформатики даної школи Е. Й. Хмарою організовано показ документального фільму „Сторінки Чорнобильської трагедії”. Педагог-організатор Полянської ЗОШ І–III ступенів підготувала доповідь на тему „Чорнобиль –наш біль”.
Тему рефератом „Мужність і біль Чорнобиля” підтримала голова ради старшокласників Яна Кошова – учениця Свалявської ЗОШ І–ІП ступенів № 1.
На завершення присутні оглянули виставку учнівських робіт гуртківців Будинку школяра ( кер. Ж. Й. Ярчич – директор БШ ),
Оксана ПИЛИПАНИНЕЦЬ, методист райво. |