Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Школярі створили карту писанкарства нашого району

        До свята світлого Христового Воскресіння у районному Будинку школярів було проведено районний конкурс з писанкарства «Воскресни писанко!». У заході взяли участь учні всіх шкіл району,які представляли на конкурсі свої домашні витвори та писанки ,які виготовляли безпосередньо на конкурсі.
    Метою конкурсу стало відродження традицій писанкарства , пробудження в дітей поваги до національної спадщини ,залучення широкого кола учнівської молоді до вивчення звичаїв українського народу в сфері декоративно – ужиткового мистецтва.
      Старанно вимальовували учасники конкурсу геометричні фігурки, рослинні орнаменти, хрестики ,зірочки ,виплітали візерунки бісером, навіть виліпили   писанку з тіста. Готові писанки виходили яскраво-індивідуальними. По завершенню роботи, учні розповідали легенди , пояснювали знаки та символи , магічні обряди пов'язані з писанками.
    Як би не було складно вибрати серед такої кількості витворів мистецтв найкращий - журі таки довелося визначити переможців. Найбільш оригінальною визнано роботу, яку представила на конкурс учениця Пасіцької ЗОШ – Лях Валерія , дівчинка виконала писанку за зразками родової колекції і посіла І – місце.
І місця у номінаціях – «писанка з бісеру» та писанка « мальованка» отримали Варга Наталія (Полянська ЗОШ) та Попович Маряна
( Голубинська ЗОШ);
ІІ місця - Галієва Діана – Свалявська ЗОШ № 2,
Фізер Діана – Дусинська ЗОШ ;
Островка Петро – Стройненська ЗОШ;
Матвіїв Габріела – Свалявська гімназія;
Танинець Габріела –   Свалявська ЗОШ № 3;

ІІІ – місця Цімболинець Василь Свалявська ЗОШ № 1
Фалес Ганна – Сасівська ЗОШ;
Грига Марія – Керецьківська ЗОШ.
Білунка Ростислав – Неліпинська ЗОШ.
Всі переможці конкурсу були нагороджені грамотами та призами.
Грамотами відзначено також наймолодшу учасницю конкурсу Кудлик Оленку ( ученицю Свалявської ЗОШ № 4 ) та Метенько Валерію ( ученицю Росошанської ЗОШ ) за змістовну та цікаву розповідь про традиційну закарпатську писанку.
      Для учасників конкурсу гуртківцями Будинку школярів було підготовлено виставку великодніх композицій, а свої писанки конкурсантам було запропоновано розмістити на карті Свалявського району . Кожне село на карті позначено традиційною місцевою   писанкою - с.Керецьки – писанка воскова,с. Росош - дряпанка, с. Пасіка - мальованка, с.Стройно- крашанка і ще багато писанок виготовлених учасниками конкурсу. Так і вийшов ще один шедевр   - карта писанкарства нашого району . Юні писанкарі не зупиняються на досягнутому. Сподіваємось , що такий конкурс стане у районі традиційним , адже народні традиції стають   актуальними, і це не може не радувати.

Ж.Ярчич,директор районного Будинку школярів

Фотогаларея

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com