Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 24 Січня 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Профілактика раку легень

Раж легень займає перше місце в структурі онкологічних захворювань. Він є причиною смерті кожного третього чоловіка, кожної п’ятої жінки. Більшість пацієнтів хворіють на рак легень у віці від 35 до 75 років.
Основною причиною виникнення захворювання є паління, і в 70–95 випадках воно пов’язане саме з ним.   Встановлено, що тютюновий дим містить 3000 хімічних речовин, багато з яких – є канцерогени.
Одним із важливих аспектів проблеми тютюну є ефект пасивного контакту з його димом, що збільшує ризик виникнення раку легень у тих, хто не палить, але проживають чи працюють з курцями.
Чималу роль у виникненні раку легень відіграють і професійні фактори. Достовірно встановлений зв’язок виникнення недуги з такими речовинами, як азбест, сполуки хрому, нікелю, радону. Виробництва, пов'язані з коксуванням вугілля, виплавкою металу.
Рак легень більше, ніж інші форми злоякісних пухлин, пов’язаний із забрудненням атмосферного повітря канцерогенними речовинами. Людина щодоби вдихає 15–20 куб. м повітря, тому навіть невелика кількість канцерогенних речовин може впливати на здоров’я.
До факторів ризику виникнення раку легень відноситься вік більше 50 років, хронічні захворювання легень, хронічні бронхіт та пневмонія, туберкульоз.
Профілактичні заходи при раку легень можна розділити на первинну та вторинну стадію.
До первинної належать заходи, які виключають вплив речовин та факторів, що призводять до розвитку цього захворювання: відмова від паління, заходи, спрямовані на покращення екологічного стану, екологічно чисті виробництва.
Завданнями медичного вторинного етапу є профілактика та лікування хронічних захворювань легень.

Михайло ДЮРДЯЙ, районний онколог.  

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com