Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Зупинимо СНІД!”

Щороку в травні світова спільнота відзначає День пам’яті померлих від СНІДу. Здавалось би, тема дуже далека від нашого повсякдення. Проте, свідчення статистики зовсім протилежне. Зважаючи на шляхи передачі вірусу, в „групі ризику” – все населення. Як зазначила в своїх виступах практикуючий лікар обласного центру боротьби та профілактики СНІДу Олександра Туряниця, останнім часом випадки ВІЛ-інфікування почали активно виявлятися серед трудових мігрантів, представників сільського населення. Саме тому районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запланував проведення профілактичної роботи з питань запобігання поширення ВІЛ/СНІД в селах району. Майже у всіх сільських радах району протягом березня–квітня мобільним консультаційним пунктом у складі кваліфікованих працівників (лікаря обласного центру СНІДу, працівників центру соціальних служб, волонтерів) було проведено зустріч з активом цих сіл. Вихователі дитячих садків, медики сільських амбулаторій, працівники сільських рад, бібліотекарі не тільки прослухали різноманітну інформацію, переглянули відеофільм, але й мали змогу безпосередньо отримати консультацію практикуючого лікаря О. Туряниці. Сподіваємось, отриману інформацію вони поширять і серед своїх односельців.
Поряд з дорослим населенням профілактичною роботою було охоплено і шкільну молодь. Так, серед учнів старших класів, після проведення з ними тренінгової роботи та анкетування, був проведений конкурс плакатів „Зупинимо СНІД”. Автори робіт отримали нагоду відвідати Обласний центр боротьби та профілактики СНІД. Гарний настрій супроводжував учнів всю дорогу до Ужгорода. Та через декілька хвилин перебування у центрі від жартів та легковажкого настрою не зосталося й сліду. Прослухавши інформацію про роботу лікувального закладу, „доторкнувшись” до гостроти і серйозності проблеми, юнаки і дівчата задумались і зосередились. Кожен з них зрозумів: проблема НАСПРАВЖНЯ! Після ознайомлення з діяльністю центру, учні в інтерактивній формі отримали нові знання та інформацію від лікаря центру. На закінчення поїздки вони обіцяли поділитися враженнями та отриманою інформацією з однолітками.
Всі плакати можна буде оглянути на рекламному стенді в центрі Сваляви в День пам’яті померлих від СНІДу, 13 травня. А плакат-переможець, виконаний ученицею 8 класу Росошанської ЗОШ Анжелікою Олександрівною Юрченко, буде розтиражований та розміщений в школах району.
Всі перераховані заходи були продовженням реалізації програми „PEPFAR” у співпраці з волонтером Корпусу Миру США в Україні Даною Нельсон.

Тетяна ШЕСТАК,
директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Фотоальбом

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com