Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Не калічте звірів у природі, а вбивайте їх у собі

„Мисли глобально – дій локально!
Саме такий девіз обрали і втілюють у життя члени колективу екологічної просвіти „Рятувальник” під керівництвом учительки біології Росошанської ЗОШ І–ІІ ступенів Наталії Михайлівни Шипович. Педагог постійно прищеплює дітям любов до природи, робить усе можливе, щоб змінити екологічне становище на краще, ставить їх перед вибором: „Чи все я зробив для того, щоб мене не прокляли нащадки?”.
Нещодавно вчителька провела з гуртківцями позакласний захід „Наш вибір –чисте Закарпаття!”. В урочисто прибраній залі гасла: „Люби природу не як символ душі своєї. Люби природу не для себе – люби для неї”; „Ми – люди, поки є природа”; „Земля не належить нам, це ми належимо Землі”; „Все задумано мудро в природі: жити всьому у мирі і згоді”.
Всіх присутніх в залі ми вітати раді,
„Рятувальник” звуть нашу агітбригаду.
Край наш рідний, осередок краси,
Від проблем екологічних хочем вберегти!
Закликаємо: бути уважним до дій особистих!
Ми благаємо: не стояти осторонь проблем екологічних!, – розпочали виступ учні піснею, слова до якої придумали самі.
Далі вони вирішують послухати розмову нашого лісу, в якому кожне деревце хоче проспівати:
Природа – рідний дім,
Вона для нас, друзі, як мати.
Хай буде ладу нім,
Треба про це нам знати!
У лісі гуртківці зустрічають Дюймовочку, замурзану сажею, яка з болем запитує: „Чому забруднюєте ви все те, що безоплатно вам дала природа?”.
А на лісовій поляні зібралися звірі для участі у телепередачі „Ліс ТВ”. Тема сьогоднішньої дискусії: „Берегти і захищати живу природу”. Вони гостро дискутують між собою, але цілі переслідують одні:
1. Доказати усім, що ліс – наш дім (Журналіст).
2. Захистити екологію (Рись).
У розмову втручаються Лисичка, Вовк, Ведмідь, Заєць, Їжак, Миша, які роблять спільний висновок: „Людина і природа – компоненти, що доповнюють одне одного. Саме від нас залежить майбутнє нашого краю!”.
І в цей час з боку річечки чується плач. Учні підходять ближче і помічають Золоту Рибку, яка жаліється на важке життя у засміченій воді та галасу в лісі. Ніби на підтвердження цих слів звідкілясь вискакують маленькі чортенята і хваляться: хто яку підлість зробив за цей час. Оскільки у дітей залишилося ще одне бажання, то Рибка його виконує: на допомогу дітям відряджає Супермена. Він навчає їх сортувати сміття, впроваджуючи для цього безпечні технології.
Родзинкою свята став виступ маленьких танцівниць з 3 класу Ганни Мигович та Андріани Мигович, які зарядили душі присутніх позитивною енергетикою, немов маленькі ясні сонечка, що своїм теплом зігрівають людські душі.
У виступі учні використали фонограми:
В. Spears „I love rocknroll”; Н. Маnсіnі „Тhе Ріnк Раntег”; Вuгаtіnо; Кесhа „Тіk tоk”; Потап і Настя Каменських „Чумачедчая весна”; Гайтана „Діти світла”; Д. Колдун „Дай мне силу”; „Фанфари. Вступ 21”.
Захід добігає кінця. Учні вимагають накладати штрафи на людей, які забруднюють природу; дотримуватись правил охорони довкілля; благають „не калічити звірів у природі, а вбивати їх у собі”:
Не нищи й не руйнуй –
Це заповідь для тебе!
Красу Землі не зіпсуй   –
Вона ж бо одна під небом!
(на мелодію пісні О. Ваєнги „Курю”).
Звучить пісня „Маladе” (Л. Фабіан), під яку члени колективу екологічної просвіти „Рятувальник” утворюють „живе серце”, а Наталія Шипович підбиває підсумок заходу:
Люди! Чим буде наше Закарпаття завтра?
– Потворною красою?
– Чи прекрасною потворою?
– Все залежить від нас!!!
Подібні заходи розвивають у дітей почуття відповідальності за все живе, віру в   те, що робитиметься все можливе, щоб змінити екологічне становище на краще, для продовження життя на Землі. Бо життя – „це найголовніше диво, а Земля – дім, який побудувало для нас життя”.
...Природа... Людина... Екологія...
Невже більше не побачимо як сон-трава росою чистою плаче? Неважливо, що ми зробим, неважливо „що”, а „як!”. Але ми всі – господарі природи! Тож бережімо її вроду!

Світлана Пітра,
вчителька української мови та літератури Росошанської ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com