Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Психологія – дивовижна наука

Такими словами практичний психолог Стройненської ЗОШ І–ІІ ступенів О. М. Герженій розпочала загальношкільну лінійку, приурочену відкриттю тижня психології у школі. Олена Миколаївна, разом зі своїми помічниками-дев»ятикласниками розповіли учням, що вивчає наука психологія, звідки з»явилося це слово, познайомивши з давньогрецьким міфом про Ерота та Психею.
Темі тижня – „Психологія в нашому житті”, а його девіз – „Психологію знати – у житті вигравати!” були підпорядковані всі заходи. Це – і експрес-діагностика „Ромашка настрою”, корекційно-розвивальні заняття „Забудемо образи” та „Я най…най…най…”, акція „Велике листування друзів”, тренінги для батьків та учнів, написання „Книги радості”, конкурс авторської поезії тощо.
Особливо запам»ятався першокласникам інсценізований урок „Подорож у країну Психоляндію”, яку вони здійснили з царицею Психеєю (О. М. Герженій) та її помічниками: Уявою (А. Цибар), Увагою (Х. Коневич), Відчуттям (М. Мішко), Волею (В. Мигович), Мисленням (І. Щадей), Пам»яттю (В. Гнат) та двома емоціями – Сміхом (В. Мигович) і Плачем (Ю. Сливка).
Тренінг для батьків учнів 1-х класів „Роль казки в житті дитини” показав присутнім, що казка має велике значення для дитини. Вона формує у їх свідомості модель світу, образ мами і тата, друга та ворога, добра і зла, всього того, на що дитина буде зорієнтована все своє життя.
Корекційно-розвивальне заняття „Забудемо образи” у 5 класі дало відповідь на питання: „Скільки важать наші слова”? Адже ті слова, які не важать нічого для нас, лягають великою образою й болем на інших. І під таким тягарем може зламатися кожен. Треба пам»ятати, що під час спілкування або конфлікту потрібно старатися не образити людину, не зіпсувати з нею стосунків назавжди.
Акція „Велике листування друзів” організувала учнів на написання колективного листа паралельному класу, в якому висловлювали свої побажання та задали питання одноліткам, на які хотіли отримати відповідь.
Тренінгове заняття для дев»ятикласників „Готуємося до іспитів” допомогло сформувати у школярів емоційно-позитивне ставлення до іспитів, навички саморегуляції в напружених ситуаціях, вміння організувати самоосвітню діяльність у період підготовки до іспитів.
Корекційно-розвивальна гра „Я най… най… най…” з учнями 6-7-х класів показала вміння школярів володіти собою в напруженій обстановці, була спрямована на розвиток пізнавальних процесів: уваги, пам»яті, мислення, сприймання, тактильних відчуттів та дрібної моторики. І найкращими стали М. Тенкач (7”а” клас), Д. Попович (7”б” клас), Х. Ганькулич (6”б” клас).
Молодші школярі із задоволенням писали „Книгу радості”, а старшокласники через „Скриньку довіри” змогли отримати відповіді від психолога на найболючіші питання.
Конкурс авторської поезії показав, що найбільше учнів хвилює почуття кохання. Переможцем стала О. Островка (9”а” кл.), друге місце – в М. Поцко (9”а” кл.), третє розділили В. Цанько (-„А” кл.) та М. Сможаниця (-”а” кл.).
Закінчився тиждень психологічною казкою, в якій дійовими особами виступили Невстигаючий (І. Поцко), його Пам»ять (В. Островка), Мислення (М. Островка), Увага (О. Островка), Сила волі (Х. Ганькулич), Відмінник (В. Фізер) і його Пам»ять (Д. Сливка), Мислення (Е. Сливка), Увага (В. Цанько) та Сила волі (М. Поцко). За допомогою цієї казки учасники намагалися привернути увагу учнів до значення психолога, який допомагає в розвитку психологічних процесів.

Світлана Каменчук,
педагог-огранізатор Стройненської ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com