Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Нудних наук не буває!

Перший навчальний день Світлого тижня Христового Воскресіння у Свалявській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 2 відзначився початком декади природничо-математичних дисциплін. Зранку на першому поверсі школи всіх привітно зустрічала виставка-конкурс газет на екологічну тематику. Її підготували учні під керівництвом вчителя біології А. Г. Сафронової. На другому поверсі кмітливих дітей зацікавили настінні газети з математики, хімії, інформатики, фізики та астрономії: „Математика – це вам не фізика, де можна нахімічити!”, „Комп’ютерний Всесвіт”, „З життя хімічних елементів”, „Внесок українських вчених у розвиток космонавтики”.
Урочисте відкриття декади наук розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій ведучі Олександра Поцко та Артур Левченко оголосили час природничо-математичних забав. Дзвінко та весело прозвучали пісні. В одній з них учениця 6”а” класу Вікторія Рипкович повідомила, що якщо довго шукати інформацію в Інтернеті, то можна віртуально заблукати і зустріти у Неті небезпечних підступних хробаків.
Дівчата 8”а” класу оспівували єдину милу хімію, яка допоможе всім бути здоровими та красивими і подарує чисту джерельну воду із синіх гір, та виконали вміло сучасний танець „джайв”. Гумористичні частівки дівчат 5”б” класу висвітлили веселі життєві історії на уроках біології, математики, хімії, інформатики…
Учні восьмих класів зацікавили жартівливим художнім фільмом „Школа 2033 року” з інсценівкою наради вчителів. Вони під оплески усміхнених глядачів, маршируючи, „пішли на уроки” із девізом „Рівняння на високу успішність! За народну освіту! На трудовий подвиг!”, озброєні дозволом уряду на самооборону та водяними пістолетами під керівництвом директора школи, вигукуючи: „Спробуй мене довести, тобі це так просто не минеться!”.
Особливо присутніх захопила розмова трьох кумоньок-подружок. Вони ознайомили всіх із файною штукою – логікою, яка реально допомагає їм у житті. Аделіна Богдан, Діана Желізняк та Едіта Цанько із 8”а” класу згадували свої молоді роки та навчання в школі, зацікавивши всіх умінням жартувати.
Підтримуючи веселий настрій глядачів, Микола Конопельченко виконав українську ліричну пісню, звертаючись до своєї голубоньки: „Навіть якщо ти мене не кохаєш, списати хоч алгебру дай!”, а Катерина Мелеш і Андрій Шелеп захопливо кружляли у вальсі.
Учениці 9”б” класу Ірина Стегура та Ерміла Міцода з болем згадали про Чорнобильську трагедію: „В тривозі атомній стою, душа тривожиться, мов птиця…”. Наприкінці з нагоди свята Христового Воскресіння ведучі побажали вчителям та гостям Божої благодаті: „Тож нехай Великодні дзвони, духмяна паска, писанки вселяють у кожного непохитні віру, надію та любов!”.
Математичний КВК між командами „Квадрат” та „Плюс” п’ятих класів підготували вчителі Н. М. Соломко і О. І. Максимчук. Капітани Юлія Лях та Юрій Лесьо вдало організували привітання, змагання між командами. Найбільш запам’яталися швидке правильне ділення десяткових дробів Юрієм Лесьо та намальоване Владиславом Поповичем курчатко із математичних цифр, знаків і фігур у конкурсі художників. Числові прислів’я, підготовлені уболівальниками – учнями 5”б” класу, зрівняли рахунок і перемогла дружба.
Наступні виховні заходи були підготовлені з використанням новітніх інноваційних технологій. Незабутньо Агнеса Гейзівна провела загальношкільну екологічну конференцію „Чи збережемо ми нашу Землю?”. Кожне слово її проникливої доповіді залишиться у пам’яті учнів 6–9 класів. Перегляд науково-популярного кінофільму „Побачення із землею” – про історію створення нашої планети, дивовижну різноманітність та ранимість, виснаження її природних багатств, збереження навколишнього середовища, висвітлює вплив людської діяльності на біосферу, застерігає і закликає глядачів не бути бездушними царями природи. Фільм учить любові до земної краси, тварин і рослин, самої людини як до неповторної і безцінної особистості, будує фундамент культури, вселяє в серця школярів добро і милосердя, нагадує, що „жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те саме”.
Яскравим продовженням декади став урок інформатики у 9”б” класі „Інтернет – глобальне добро чи зло?”, який очолила О. О. Талабішка. Рольова гра у вигляді суду була звинуваченням Інтернету, ознайомила присутніх із позитивними та негативними сторонами. Суддя, прокурор, адвокат, психолог, свідки, підсудний та постраждалий – це все не жарти. Висновки Олеся Олександрівна зробила у вигляді презентації за допомогою інтерактивної дошки, коментуючи наведені доречні слайди.
Вдалим доповненням запланованої програми виявився науково-історичний виховний захід „50 років польоту людини в космос”. Його ініціатор Еміл Емілович Сивній організував знайомство десятикласників із цікавими історичними фактами останніх приготувань, здійснення першого польоту корабля „Восток” з льотчиком-космонавтом Ю. О. Гагаріним на борту. Слайди з фотокартинками влучно доповнювали розповіді учнів про спогади першого російського космонавта Радянського Союзу та інших льотчиків, які народилися, жили і творили на українській землі, про сучасні здобутки у сфері космічної ери, завоювання Всесвіту.
Справжні шанувальники математичної логіки не сумували на вікторині, організованій О. С. Сивній у 6”б” класі. Змагання проводилось у три тури, тестові питання були подані на інтерактивній дошці; з 10 учасників до наступного конкурсу переходили переможці попереднього. Учасниками вирішального туру у супроводі журі десятикласників залишились Габріелла Гартавер, Ганна Іжак та Яна Уліганец. Між конкурсами Оксана Станіславівна вносила легкий відпочинок, де були весела лічба, математичні фокуси та питання: хто є автором першої арифметики, чи назва столиці якої з держав налічує найбільшу кількість букв. Переможцем вікторини стала Яна Уліганец.
Заключним акордом декади став урок медіа-освіти „Біле та чорне про каву, або що ховається за склянкою кави”, який підготувала вчитель хімії, заступник директора з навчально-виховної роботи Т. В. Файт. Всіх привітно зустрів затишно вбраний кабінет, і в присутніх склалося враження, ніби вони потрапили у райський куточок кав’ярні, бо дійсно відчули ніжний запах чудового напою. Приємні голоси ведучих у супроводі тропічної музики ознайомили гостей з цікавими фактами про кавове дерево, історією виникнення кави та її хімічним складом. Учні старших класів у супроводі Тетяни Василівни підготували висновки вчених про каву як лікувальний засіб, вікторину для знавців чудового напою: хто є найбільшим виробником, які існують підробки та дали доречні поради правильного приготування і подачі шанувальникам кави. Учні 9”б” класу виконали інсценівку жартівливих історій, які трапляються під час відвідування кав’ярні. Презентація кольорових слайдів з квітучих кавовим деревом, чашечками різноманітних видів приготування кави внесла незабутні приємні враження заходу, який завершився щирим частування бадьорого напою.
Незмінними помічниками всіх свят були випускниці школи Маріанна Туряниця та Ганна Попович, десятикласники Олександра Штецо і Еміл Сивній, учні 9”б” класу Ірина Стегура та Андрій Шелеп, восьмикласники Рослислав Чернишов і Микола Конопельченко.
Декада природничо-математичних предметів довела, що наука – справа не проста. Для одних – легко й цікаво, для інших – важко і нудно. Але ж важко буває тільки тоді, коли нудно! Ми переконалися, що нудних наук не буває! Отож, необхідно, звертаючись до шкільних предметів, постаратися щось відкрити в них для себе – розкусити захований в глибині солодкий горішок таємниці, отримуючи радість і захоплення від уроку.
Отже, під мудрим керівництвом директора Оксани Іванівни Лемак, привітної, кмітливої та елегантної жінки, життя у ЗОШ № 2 вирує.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com