Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 До надзвичайних ситуацій вони готові стовідсотково

6 травня на базі Свалявської ЗОШ І—ІІІ ступенів № 3 відбувся викид в атмосферу радіоактивних речовин. Ніхто не постраждав, адже „аварійна” ситуація була навмисно змодельованою і проходила під пильним наглядом працівників МНС.
Та якби аварія сталася насправді, учні цього навчального закладу точно знають, як діяти у подібних випадках. У рамках проведення Дня цивільної оборони   у школі відбулися відкриті уроки цивільного захисту невоєнізованих формувань.
„Дії в умовах загрози радіоактивного забруднення”, „Дії учнів при пожежі”, „Надання само- і взаємодопомоги при   ураженнях отруйними, радіоактивними речовинами, біологічними засобами”, „Знаки безпеки”. Це далеко не весь список тем планових занять.
Про те, що відбуватиметься у школі цього дня, вчителі та учні знали заздалегідь і з нетерпінням чекали початку дійства, адже цікаві заходи що проводяться, стали для дітей одними із найулюбленіших, бо дають можливість усім удосконалити здобуті знання на практиці, а комусь навіть допомагають остаточно визначитися у   виборі майбутньої професії.
Почалося все із „години класного керівника”, або закріплення теорії. Учні не тільки уважно слухали своїх наставників, а й взяли участь у дискусії, де обговорювали план і порядок дій у надзвичайних ситуаціях.
Після урочистої лінійки за участю директора, начальника цивільної оборони А. І. Вайдича, начальника штабу цивільного захисту Е. О. Софілканич та заступника начальника штабу цивільного захисту. М. А. Суран, пройшовши учнівський інструктаж, школярі перейшли до практики – виконання плану евакуації „Увага! Вихід!”. Завдання, яке було поставлене, – організовано   звільнити приміщення навчальних корпусів, вклавшись у норматив 3 хвилини 33 секунди.
Діти впоралися на „відмінно”, та це був лише початок. Наступним пунктом, де проводилися тренування, став стадіон „Авангард”. Там дівчата показували навички медико-санітарної підготовки (вчитель М. Суран), а хлопці демонстрували ази правильного використання засобів хімічного захисту та приладів радіаційного вимірювання. За перебігом дій юних „рятівників” захоплено спостерігали всі – від великого до малого. Учні молодших класів уявляли себе на місці „потерпілих”, а старшокласники достойно проявили себе у змодельованих надзвичайних ситуаціях, переконавши дорослих – у разі їхнього виникнення кожен міг би стати справжнім героєм.
Приємним сюрпризом для всіх став візит до невоєнізованих формувань працівників Служби МНС України Ю. В. Бобаля та В. А. Поповича. Вони розповіли, що стало поштовхом до обрання ними однієї із найнебезпечніших, але такої необхідної для людства професії. Учні мали можливість поставити їм свої запитання і отримати вичерпні   відповіді. Та найдовгоочікуванішим для них стало   ознайомлення з усіма механізмами роботи нової МНСної спецавтівки. І хоча всі заходи, які проводилися в День цивільної оборони невоєнізованих формувань, на щастя, лише захоплива профілактична гра, проводити їх украй необхідно, адже, крім реальної загрози НС, вони дають змогу всім відчувати себе у постійній готовності, гідно протистояти будь-яким небезпекам.

Володимир ПОПОВИЧ,          
вчитель предмета „Захист Вітчизни”.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com