Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  ПлоскеПлосківська   сільська рада утворена в 1954 році Указом Президії Верховної Ради Української РСР « Про укрупнення сільських рад депутатів трудящих по Закарпатській області ».
До складу ради входять населений пункт   - с. Плоске, с. Плоский Потік, с. Оленево, с. Павлово, с. Яківське.
Чисельність населення та кількість дворогосподарств :
- с. Плоске 1063 чол. 272 д.г..,
- с. Плоский Потік   257 чол. 63 д. г.,
- с. Оленево   428 чол. 116д.г.,
- с. Павлово 759 чол. 197 д.г.,
- с. Яківське 333 чол. 76 д.г.
Площа ради 4663,0 га. В т.ч. у розрізі населених пунктів:
- с. Плоске   150 га.,
- с. Плоский Потік 52 га .,
- с. Оленево   144 га.,
- с. Павлово   142 га.,
- с. Яківське 142 га.
За межами населених пунктів 4032,9 га.
Відстані – від с. Плоске   до районного центру автошляхом 20 км.
Географічні дані – через територію ради   протікає р. Пиня (10 км).   Межує   з Полянською, Родниківською   сільськими   радами та Перечинським районом.
Уперше село згадується у письмових джерелах ХІУ-ХУ століття. Археологічні дані засвідчують, що тут жили люди ще в період неоліту. Першими поселенцями християнської доби були брати Білеї, які, рятуючись від монголо-татарських завойовників, знайшли пристанище на невеликому горбі, біля підніжжя якого простягнулась річка Мала Пеня.
Теперішня назва села походить від слів «площі», «плоскості», що пролягли між горами Кучера, Рубань, Погоріла, Товстий в долині річки Мала Пеня.
    У ті часи низинні місця були дуже заболочені, через що люди поселялися на підвищених місцевостях. Свідченням цього є межеві камені і борозни в урочищах Мензул, Магора на висоті 410 м.
    Село Плоске, як і все Закарпаття, входило до складу Австро-Угорської імперії до 1919 року, тому ліси, землі і навіть будинки належали графу Шен борну.
  16 жовтня 1837 року у Плоскому народився письменник-просвітитель Олександр Митрак. Літературна спадщина його невелика і складається з кількох десятків поезій, публіцистичних, етнографічних нарисів, статей і фольклорних записів.
    Село Оленево за часів Австро – Угорщини називалося « Сервешкут », що угорською мовою означає « кут оленів».   За спогадами старожилів та переказами, тут були розташовані солонці для звірів. Приваблювали звірів, в тому числі і оленів, мінеральні джерела, яких   дуже багато на території села. Ці джерела особливо багаті на запаси мінеральних вод з різним хімічним складом.
    Село Павлово було засноване пізніше від Плоского і було нібито додатком до нього . За спогадами старожилів, вперше в село прийшов якийсь Павло, спеціаліст по випалюванню цегли. За річкою Пеня він організував випалювання цегли кустарним способом. З нею і побудований будинок – перша корчма у селі. Стара назва села Павлово – Кіш – Палош.

Публікації:

З КНИГИ Л. АНДРЕЛА «СВАЛЯВЩИНА У ПЕРЕКАЗАХ І ЛЕГЕНДАХ»
 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com