Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Дзвоник кличе у дорогу

Гамір, який стоїть над школою у день останнього дзвоника, зовсім не такий, як кожного буденного дня. Вчувається у ньому і радісне очікування найбажаніших літніх канікул, і бентежне – а які ж там результати року – оцінки в табелях? А випускники переживають водночас і світлий сум, і біль розлуки з людьми, без яких не уявляють свого життя, і ще від передчуття зустрічі з невідомим майбутнім. Сплетіння радісного гамору, бентежного щему, дитячого різноголосся та квіткового розмаю панувало минулої п’ятниці і в Родниківській   загальноосвітній школі І–ІІ ступенів.
Спортивний зал прикрашений, у всіх піднесений настрій, чекають на „іменинників” – випускників. І ось вона, урочиста мить. Трохи збентежені такою увагою, входять парами, взявшись за руки,   винуватці торжества разом з класним керівником Оленою Георгіївною Лизанець. Їх зустрічають короваєм та оплесками. Для них це остання зустріч зі школою, правильніше – це прощання. Тому й смуток в очах дівчат, тому й серйозні обличчя юнаків.
На святі останнього дзвоника присутні гості – голова районної ради Іван Йосипович Гартавел, сільський голова Сергій Васильович Арендаш, методист райво Наталія Олександрівна Степанюк, голова батьківського комітету   отець Володимир Васильович Воронич.
Директор школи Юрій Іванович Полончак привітав школярів з успішним завершенням навчального року, побажав випускникам, щоб щастило їм на життєвих дорогах, щоб менше було в них тернистих стежок, щоб ніколи не забували свою рідну школу і підбив підсумки. А вони відрадні, адже вихованці навчального закладу були активними, брали участь у різних конкурсах та олімпіадах, на яких займали призові місця. Зокрема, дев’ятикласниця Дарина Пічкар в обласному конкурсі словацької поезії та прози „Чарівна казка” посіла третє місце. Її однокласник Михайло Малярчик був першим у районній олімпіаді з трудового навчання, восьмикласниця Вікторія Бомбушкар – третьою з фізики, Володимир Воронич – відповідно з математики, а учениця п’ятого класу Уляна Сегедій – з образотворчого мистецтва. Здобула перемогу у районному конкурсі імені П. Яцика четвертокласниця Марина Йовбак. Сертифікати міжнародного конкурсу юних математиків „кенгуру” одержали Михайло Малярчик, Наталка Полончак, Оксана Пічкар, юних фізиків „левеня” – Богдан Пічкар, Оксана Пічкар, Крістіна Алексєєнко. До речі, серед тих, хто прощається з рідною школою,   – 4 відмінників.
– За всіма цими та іншими досягненнями, – мовив Юрій Іванович, – велика самовіддана співпраця наших вчителів та їхніх послідовників – учнів, з яких їхні мудрі наставники   крок за кроком виплекали справжні особистості,   які нині виходять на свій власний шлях.   Тож у цей святковий день бажаю всім їм, і старшим, і молодшим, незгасимого творчого горіння і нескінченного самовдосконалення, успішної праці на благо Вітчизни та її людей.        
Якщо героями першого дзвоника зазвичай вважаються першокласники, то   останнього – випускники. Їм і надали слово. Вони щиро дякували вчителям за те, що впродовж років були для них і добрими порадниками, і наставниками. За те, що дбали, аби школа стала   другою домівкою, в якій панувала атмосфера доброзичливості, де щоразу їх зустрічали добрі, вимогливі, мудрі педагоги і вели у Країну знань. Рідним же матерям вручили розкішні букети білих кал і „Пісню про матір” на слова Б. Олійника, яка викликала сльози на очах присутніх.
І таких зворушливих моментів на святі було чимало. Один з них, коли теперішні випускники впізнавали себе на екрані телевізора у колишніх першокласниках, які, тримаючись за руки, вперше переступили поріг школи. Цей сюрприз підготував для них батько Михайла Малярчика – Василь Іванович. Схвалення викликала й інша сценка. Якщо до цього часу вчителі оцінювали „роботу” школярів, то тепер вони вирішили винагородити їхню. Шоколадні медалі та квіти вручили директору, його заступнику, вчителям, техпрацівницям, кухарю за те, що дбали, аби здобули міцні знання, аби навчались у чистих і затишних класах і були ситі. Першокласникам дістались квіти і сердечка-кульки.
Почули в цей день чимало теплих напутніх слів на свою адресу і винуватці торжества. Отець Володимир Воронич, благословляючи випускників, побажав, аби їхня дорога була з Богом, а для інших дітей гарним відпочинок на канікулах, щоб повсякчас були вдячні батькам і вчителям за їхню нелегку працю. Сільський голова Сергій Васильович Арендаш сподівається, що серед сьогоднішніх випускників неодмінно будуть і заслужені будівельники, і заслужені лікарі та вчителі, а, можливо, і очільники району.
Свою шану вчителям Родниківської ЗОШ висловив голова районної ради Іван Йосипович Гартавел, який 28 років тому також у статусі випускника стояв на урочистій лінійці і перед ним відкривалась широка дорога життя, яку, як навчали його наставники і батьки, намагається пройти чесно і гідно. Тому випускникам побажав успіхів на подальшому життєвому шляху, а першокласникам наполегливо оволодівати знаннями, готувати себе до корисних справ на благо рідного краю.
Схвильованою була розповідь класного керівника Олени Георгіївни Лизанець, адже незчулася, як спливли літа. У кожному з випускників – частка її тепла, доброго, великого серця, дарованого всім щедро. Затим були вітання методиста райво Наталії Олександрівни Степанюк, заступника директора школи Марії Михайлівни Кужіль, перших вчителів   Ірини Петрівни Мориляк та Магдалини Юріївни Арендаш, батьків Оксани Іванівни Полончак та Еріки Євгенівни Пічкар. Всі вони наголошували, що останній дзвоник чудова традиція, тепле родинне свято, яке не може бути замінене нічим іншим. Цього дня винуватці торжества востаннє влилися в шкільну родину, щоб вслухатися востаннє в переспів дзвінка і зберегти у своїй пам’яті ці неповторні хвилини прощання зі школою.
Традиційно всі вшанували хвилиною мовчання односельців, які загинули в роки Другої світової війни, і поклали квіти до обеліска.
Настала хвилююча урочиста мить – лунає малинова мелодія останнього шкільного дзвоника. Почесне право дати його надається учневі 9 класу Євгену Русину та першокласниці Анастасії Пічкар.
У добру, щасливу путь, випускники! Веселих, змістовних вам канікул, школярі!
                                                          Любов ПАПІШ.

Фото Василя ГРУБІНКИ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com