Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 18 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Напутні слова випускникам

27 травня для сотень шкільних випускників пролунав останній дзвоник. Я розповім   про те, як відзначили це свято у Свалявській гімназії.
Вони, як зазвичай, прямують до навчального закладу, та замість книг і зошитів у руках тримають квіти. Чепурні і усміхнені, а очі сповнені бажання зупинити хоч на хвильку час, який крок за кроком веде їх до незвіданого. І чомусь поряд із урочистою, святковою мелодією серця звучать нотки туги і душевного смутку, адже вони   востаннє скажуть: „Гімназіє – прощай!”.
Скільки років вони чекали на це дійство? Скільки передгенеральних та генеральних репетицій провели? З року в рік мріяли гімназисти якнайшвидше отримати статус випускника, уявляючи себе на місцях своїх попередників. І ось   мрію майже здійснено – ще кілька хвилин, і вони на чолі з класним керівником, піднявши голови, йтимуть спільною, шеренгою перебуваючи у центрі учнівської уваги, гордо демонструючи золотий напис на білосніжній атласній стрічці „Випускник-2011”. Та ніби і не поспішають вони тепер прощатися зі статусом учнів, неначе щойно зрозуміли – це востаннє мають змогу відчути всю ніжність по-материнськи теплих обіймів класного керівника, і, можливо, востаннє зібралися разом усім класом, бо ніколи не знаєш, куди і як поверне життєва дорога, зрозуміли, що востаннє мають право називатися не просто підлітками, а підлітками-дітьми, підлітками-школярами. Та ще трохи, і вони назавжди попрощаються зі шкільними буднями і передадуть цю естафету очікування молодшому поколінню.  
Голосні звуки маршу урочисто сповіщають про те, що всім час шикуватися для проведення шкільної лінійки. Після короткої промови ведучі запрошують на майданчик головних винуватців свята – випускників 7-го гімназійного класу. Слово надається директору навчального закладу В. Г. Туряниці, яка оголошує про відкриття шкільної лінійки, і після Державного гімну розповідає про головні здобутки навчального року, що минув, знайомлячи усіх із досягненнями молодших, середніх та найстарших випускників, та вручення дипломів, грамот і нагород, що вже стало для всіх доброю традицією.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова РДА Г. П. Уліганинець, який подякував учителям за самовіддану працю на ниві знань, за те, що вони, докладаючи максимум зусиль не просто виховують дітей, вчать їх життєвим премудростям, а насамперед, виховують наше майбутнє, яке залежить від підростаючого покоління. Вчителі з року в рік доводять: Свалявська гімназія може пишатися своїми випускниками, тож очільник райдержадміністрації щиросердечно побажав усім працівникам навчальної установи творчої наснаги, процвітання, а випускникам – вдалого складання всіх іспитів, здійснення мрій, світлої вдачі на життєвому шляху. До привітань приєдналася і завідувач методкабінету відділу освіти Свалявської РДА Е. С. Приходько.
Ну і яке ж свято останнього дзвоника без першої вчительки. Своє напутнє слово тепер уже дорослим юнакам та дівчатам сказала перша вчителька гімназистів М. В. Петришина. Згадувала вона, як бачила невгамовну цікавість у маленьких дитячих оченятах, як вчила їх читати і писати,   радість від перших отриманих ними оцінок. Побажала, аби   випускники ніколи не забували про те, чого вчила їх, коли вони вперше переступили поріг гімназії, – бути людяними, чесними, жити у згоді із совістю, творити добро та поважати інших і пронести вогонь цих прописних істин через усе життя.
Під час виступу класного керівника Т. І. Мауріц у випускників з’являлися сльози, адже це вона впродовж стількох років ділила разом з ними і тривоги і радощі, переживала їхні поразки та щиро раділа успіхам і перемогам. Учні висловили слова безмежної вдячності за любов, ласку і терпіння, які проявляли до них вчителі і, вручивши їм букети квітів, пообіцяли гідно виконувати всі настанови. До цих святкових привітань приєдналася і Н. В. Бунда, яка від імені батьківського комітету також подякувала вчителям за гідне виховання їхніх дітей.
Приємним сюрпризом для випускників став виступ учнів 4-го передгімназійного класу. Спостерігаючи за дітьми, уже дорослим гімназистам так хотілося сказати словами   героя відомого роману німецького письменника Й.-В. Гете „Мить, зупинися!..”, аби хоча б ненадовго відчути себе маленькими. Та час невблаганно крокує вперед. Ось зараз Вікторія Парамонова, випускниця 6-го гімназійного класу, отримає символічний ключ знань, який так само наступного року майбутні випускники передадуть своїм наступникам, кожен із них прокаже останні записані у сценарії слова, потім подарують публіці пісню про дитинство та прощальний вальс. Вони востаннє почують відлуння шкільного дзвоника, випустять із рук повітряні кулі, директор В. Г. Туряниця скаже останнє напутнє слово і оголосить про закриття урочистої лінійки. Ще раз прозвучить мелодія Державного гімну, і всі вони розійдуться – кожен своєю дорогою. Та, можливо, хтось із них повернеться сюди, аби нести сотням своїх наступників незгасне світло знань, а згодом і приведе сюди своїх власних дітей. І тоді вони знову скажуть: „Здрастуй, рідна гімназіє!”.

Наталія МАЛЕТИЧ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com