Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 19 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Таланти твої, рідна школо

„Батьки і діти! Діти і батьки!
Нерозділиме і одвічне коло”, – писав Б. Олійник. Саме таким „нерозділимим колом” зібралися вчителі, батьки, громадськість села та учні Голубинської ЗОШ І–ІІ ступенів, щоб підсумувати 2010–2011 навчальний рік, оцінити діяльність директора В. М. Ряшко, педагогічного колективу, показати здобутки, порадитися, як ліквідувати недоліки, накреслити плани на майбутнє.
Батьківські збори проходили під девізом „Таланти твої, рідна школо”, тому вже в коридорі гостей зустрічала виставка декоративно-прикладного мистецтва.
Відрадно, що свої роботи представили не тільки діти, а й вчителі та батьки. Ну як було не зупинитися біля картин, які намалювала вчителька англійської мови І. В. Зварич, або вишивок техпрацівниці Г. І. Татач, сімей Дюлай та Дзюби! Буяння фарб, розмаїття виробів підтвердили, що „...не хлібом єдиним”... Розпочалися збори привітанням учнів, які пообіцяли:
Ми вам свої таланти
Представимо сьогодні.
А, може, колись стане
Хтось із нас народним.
Директор школи В. М. Ряшко розповіла про роботу навчального закладу за рік. Цікавим було те, що вона не тільки говорила про школу, кадрове забезпечення, методичну, навчальну, виховну та позакласну роботу, соціальний захист, співпрацю з батьками, а й супроводжувала свою розповідь, використовуючи сучасні мультимедійні засоби.
Батькам приємно було дивитися на призерів районних олімпіад М.-О. Лавренюк, Т. Попович, С. Ганькулич, Є. Ребриша, Ю. Безик, В. Грабаря та С. Головнич, яка представляла нашу школу в МАН.
У виховній та позакласній роботі в Голубинській школі пріоритетами залишається забезпечений всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню, самореалізації. Районні виховні заходи, в яких наша школа взяла участь, дали відмінні результати. Ось наші здобутки:
Районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей” – у віковій категорії 12–15 років І місце виборола дев’ятикласниця   Мирослава Мориляк   (вчитель М. Г. Дев’ян).
Районний конкурс писанкарства „Воскресни, писанко” І місце зайняла восьмикласниця Мар’яна Попович (вчителі С. М. Сабов та Л. М. Рипкович), районний конкурс малюнків „Золота осінь у Карпатах” – перше місце у семикласниці Мар’яни Попович (вчитель І. В. Зварич), районний етап Всеукраїнської акції „Годівничка” у номінації „Кращий вірш, оповідання про птахів” друге місце здобув учень 9 класу Василь Савко (вчитель Г. О. Суран), у районному конкурсі „Зоологічна галерея” – Мирослава Мориляк з 9 класу зайняла III місце (вчитель М. Г. Дев’ян), на конкурсі експериментально-дослідницьких робіт з природознавства та біології „Юний дослідник” посіла І місце учениця 7 класу Марія Лавренюк (вчитель Г. О.   Суран), а її брат Віктор, учень 9 класу, на обласному конкурсі-виставці декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій рідний край” був третім. Приємно, що в районному етапі Всеукраїнської акції „Живи, книго” в номінації „Бібліотекар – дослідник” учителька Ж. В. Безик   посіла І місце, а також стала лауреатом обласного конкурсу „Бібліотекар року-2011”.
Директор школи не оминула у своєму звіті і фінансово-господарську діяльність. Значні кошти для потреб школи виділив відділ освіти. Але Віра Михайлівна подякувала за спонсорську допомогу В. Безику, В. Бендасу, В. Молнару, І. Ключковичу, В. Йовбаку, сільському голові М. Капустею, які дотримуються слів Ж. Дантоса, що після хліба найважливіше для народу –   школа, адже в ній зміцнюються і загартовуються душі дітей.
Нарешті розпочався святковий концерт, який підготували для батьків учні школи. Дев’ятикласниця С. Головнич презентувала свою роботу „Легенди – перлини усної народної творчості”, яку вона захищала в МАН (кер. Л. Рипкович).
Розчулили присутніх юні танцюристи, які виконали „Вальс” та „Український танець”. А солісти хореографічної групи М. Тацей, Я. Куцкір, П. Попович, В. Куля вразили своєю майстерністю в „Жартівливому танці” (керівник А. Скакун). Грою на флейті порадували Ю. Безик, М. Мельниченко, М. Гедя, а на саксофоні – Р. Сабов. Проникливо прочитала поезію Т. Г. Шевченка „Русалка” учениця 8 класу М. Попович. Виступ агітбригади „Мала Голубинська борона” (керівник М. І. Безик) змусив задуматися і дітей, і дорослих, адже він був присвячений екологічному вихованню. Завершив концерт виступ юних вокалістів (керівник С. М. Сабов), які під нестихаючі оплески виконали пісні Н. Май: „Перший дзвоник”, „Дощик”, „Василечки”, „Червона калина” та інші. Може, стануть відомими співаками М. Гедя, Р. Пронь, В. Фізер, В. Дзьоба, Х. Гаврилова, Т. Сокач, Н. Попович, Ю. Тенкач, О. Куля, М. Мельниченко, С. Ганькулич? Багата на таланти Голубинська школа!
Батьки та громадськість високо оцінили роботу педагогічного колективу школи та її директора В. М. Ряшко.
Закінчилися батьківські збори, закінчився концерт та не закінчилася робота в Голубинській школі. Попереду – державна підсумкова атестація, оздоровлення учнів, ремонти... Хотілося б звернутися до наших можновладців словами Я. А. Коменського: „Звертаюсь до вас, хто іменем божим поставлений на чолі людських справ. До вас, владники народів і. державної влади. Де на побудову міст, фортець, пам’ятників витрачається одна золота монета, там потрібно витрачати сто золотих монет на правильну освіту юнацтва, бо добрий і мудрий чоловік є дорогоцінний скарб своєї держави, він має більше значення, ніж блискучі палаци і куполи золота”.

Людмила Рипкович,
вчителька Голубинської ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com