Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Прощай, школо, прощай, 11”а”

Не віриться, що знову червень – з буянням зелені кругом, коли все росте щогодинно, радіючи яскравим променям сонця і довгому-предовгому дню.
Минули, ніби розтанули, мов вранішній туман, травневі дні, незвичайні, переповнені хвилюючими для випускників подіями – екзаменами на атестат зрілості, святом останнього дзвоника, випускним вечором, назавжди відійшли в минуле уроки, перерви, закличний шкільний дзвоник, контрольні, лабораторні, всі клопоти і неспокій учнівства і пора щасливого дитинства –   в житті сімнадцятирічних настало нове, самостійне життя. Яким воно буде, покаже майбутнє, а тепер ще можна оглянутися назад.
Кожного випускника із школою пов’язує дуже багато. І колектив, і перша вчителька, і перші слова, самостійно виведені на шкільній дошці, і невдачі, і успіхи. З особливою ніжністю і вдячністю цьогорічні випускники 11”а” класу Керецьківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів згадують своїх перших вчительок Ганну Семенівну Сай і Наталію Михайлівну Ловгу. Ось що розповідає Олеся Балаж: „Пригадую, мене застерігали, що Ганна Семенівна –   строга і вимоглива. І ми з моїм двоюрідним братом Михайлом з хвилюванням чекали перших уроків. А вона прийшла з теплою посмішкою, лагідним поглядом і по-материнськи доброзичливим словом.
Такою ми побачили вчительку вперше. такою залишиться вона в нашій пам’яті назавжди. Тільки добро, світ прекрасного і неповторного, радість і щастя дарувала вона своїм вихованцям. Я не перестаю дивуватися, яким потрібно бути майстром-віртуозом, витриманою людиною, щоб уміло передати свої знання дітям, щоб, починаючи з нуля, навчити їх читати, писати, рахувати, щоб у душі кожного посіяти зернину любові до праці, творчості, до життя.
Ганна Семенівна дала нам міцні знання, які згодом стали фундаментом навчання в старших класах. Наш колектив звик завжди і в усьому бути попереду. Такими ми й прощаємося зі школою – сильними в навчанні й вихованні”.
Те ж саме можна сказати й про Наталію Михайлівну, яка доклала багато зусиль, здібностей для того, щоб її вихованці виросли справжніми людьми.
У шкільне вікно вривається п’янке повітря, насичене запахами трав, квітів, а на підвіконні збирається веселкове сонячне проміння, щебечуть пташки. Гарно так... Тільки у серце закрадається смуток. Перегортаю востаннє журнал 11”а”: 17 прізвищ, про які так багато може розповісти класний керівник, бо за кожним ім’ям випускника – неповторна особистість.
Перша у списку Олеся Балаж – староста класу, енергійна, творча, щира, доброзичлива, всебічно і гармонійно розвинена. Вона і грає на скрипці, і пише поезії (ще у 9 класі склала свою першу поетичну збірочку), і гарно співає, і танцює. Вона брала активну участь у різних шкільних і районних спортивних змаганнях, зайняла цього року чотири призові місця на районних предметних олімпіадах. Олеся всюди встигала, а ще до того вчилася на відмінно і нагороджена за високі досягнення золотою медаллю.
Поряд Вікторія Білей, яка дуже добре вчилася, брала активну участь у житті нашого класу та школи. Дівчина має акторські здібності, ввічлива і привітна з усіма.
Марії Титинець легко давалося вивчення як предметів математичного циклу, так і гуманітарних наук. Вона мислить логічно, неординарно, творчо. Починаючи з початкових класів, постійно бере участь у районних і обласних олімпіадах з основ наук. Цього року виборола шість призових місць. Вона любить співати, танцювати, декламувати, виконувати різні ролі. Минулого року вона зібрала   матеріали і написала творчу роботу про свого родича, учасника Великої Вітчизняної війни, колишнього вчителя історії Михайла Івановича Маровді. За високі успіхи в навчанні Марійка нагороджена золотою медаллю.
Вікторія Петрунько – скромна, приємна, товариська. Її всі люблять. Коли треба і заспіває, і затанцює, і зіграє будь-яку роль. Вона дуже серйозно ставилася до навчання. Важко назвати хоча б один урок, до якого б не підготувалася. Дуже личить їй золота медаль, якою вона нагороджена за високі успіхи в навчанні і зразкову поведінку.
Марійка Маровді – наполеглива, артистична, цікава, талановита. Вона впевнена, що кожну людину повинна оточувати краса. За свою старанність, ретельність, за успіхи в навчанні, вона нагороджена срібною медаллю.
Євгенія Сакаль – енергійна, непередбачувана, здібна. Вона виборола 4 призові місця на цьогорічних районних олімпіадах, нагороджена грамотою за особливі успіхи у вивченні економіки. Любить музику, сама непогано співає.
Не можна уявити собі 11”а” без Михайла Сакаля. Він був надійним помічником, який в будь-яку хвилину готовий прийти на допомогу. Михайло – врівноважений, вихований, скромний. Протягом 11 років дуже добре вчився, брав участь у спортивних змаганнях, художній самодіяльності, козацьких забавах.
Старався не відставати від нього і його товариш Євгеній Поп’янош. Михайло Сай – всебічно розвинений, ініціативний, творчий. Без нього не обходилися різні виступи, змагання, конкурси, олімпіади. Цьогоріч виборов 4 призові місця.
Не можна не згадати і про Наталію Коваль – спокійну, працьовиту, добру. Василь Сай став улюбленцем в класі. Веселий, життєрадісний, кмітливий.
Хлопці Дмитро Куруц, Михайло Ковбень, Мирослав Нитка, Назар Шмігельський постійно допомагали своїм батькам. Вони хочуть і вміють працювати.
Перегорнута остання особова справа Наталії Масланич. Переглядаю фотографії. Їх багато. Так сталося, що я з своїми учнями працювала десять років. Спочатку з другого класу як вчителька французької мови і вихователь групи продовженого дня, а потім як класний керівник.
Ось новорічні концертні програми, які неповторні костюми, які незабутні виступи, свята врожаю, поїздка в Хуст, на озеро Синевир, у місто-герой Київ, у „Квітку полонини”, участь у „Козацьких забавах” до Дня захисника Вітчизни, у святі здоров’я.
Скільки незабутніх виховних годин „Благословенне слово „Мати”, „Скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти”, „Тільки родина як зірка єдина, твій порятунок, надійний причал”, скільки уроків мужності, доброти, трудових десантів, батьківських зборів...
Мені, як класному керівникові, хочеться подякувати сьогодні батькам, які постійно цікавилися навчанням і вихованням своїх дітей, не пропускали зборів, були присутні на всіх наших класних заходах, підтримали у всіх починаннях: Аллі Василівні Маровді, Марії Михайлівні Петрунько, Марії Іванівні Титинець, Ярославі Петрівні Балаж, Михайлу Михайловичу Сакалю, Вірі Михайлівні Сай, Галині Зіновіївні Поп’янош, Ганні Михайлівні Білей, Галині Анатоліївні Коваль, Вірі Михайлівні Куруц, Марії Іванівні Ковбень, Ганні Іванівні Сай, Вірі Василівні Сакаль.
Хай щастить вам у всьому, дорогі випускники, хай корабель із написом „Прощай, школо, прощай, 11”а” пливе по житті під вітрилами Віри, Надії і Любові і осипає вас з усіх боків Бог щастям, міцним здоров’ям і благодаттю.

Асміральда СТАХ, класний керівник 11”а” класу.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com