Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

На варті охорони нашого здоров’я

Для кожного з нас найбільшим багатством є здоров’я, щастям – також здоров’я і, головне, здоров’я всіх рідних та близьких, навіть людей, які живуть на землі. Бо не можна бути щасливим серед нещасливих.
Допомогти нам зберегти цей найцінніший скарб природи покликані працівники медичної сфери. У неділю відзначаємо їх професійне свято. З цієї нагоди і звертаємося до головного лікаря Свалявської районної лікарні О. О. Сурана за інтерв’ю.
– Олександре Олександровичу, ми знаємо, що в Свалявському районі працює багато медиків, які наполегливо, високопрофесійно виконують свою місію і домагаються позитивних результатів. Цим самим утримують досягнутий рівень медичного обслуговування, а в окремих, найбільш важливих аспектах, сприяють його поліпшенню. Назвіть, будь ласка, кращих з кращих фахівців районної лікарні.
– Добре себе зарекомендували наші ветерани праці: невропатолог І. І. Дуда, лор В. А. Петровцій, рентгенолог О. С. Ганинець, головний лікар АЗПСМ с. Керецьок І. П. Балаж, райінфекціоніст Г. М. Дзямко. Прекрасно працюють колективи терапевтичного відділення № 1 (завідуюча Н. І. Фенинець), травматологічного (В. В. Софілканич), реанімаційного (М. М. Гелета), хірургічного (В. М. Комар), УЗД (С. І. Гештень), „швидкої допомоги” (Р. П. Лучків).
Прекрасно влились у колектив молоді спеціалісти: терапевт М. К. Іванчов, реаніматолог М. Ю. Цимболинець, травматолог О. А. Фізер, дільничний терапевт І. І. Подолей, рентгенолог Ю. Ю. Грабар.
Їх шлях у медицині позначений значними здобутками, за якими, найперше, – природний хист, невтомна праця, організаторські здібності, а ще успішно долати найважчі хвороби людей допомагають їм високі людські почуття – гуманізм, доброта, відповідальність за кожного пацієнта, професіоналізм...
– Цікаво довідатись про позитивні зміни в медичній сфері, в тому числі, звичайно, і сільській та сімейній медицині. Сьогодні багато говориться про реформування медичної галузі. Що про це скажете ви?
–   Щодо реформи, то можу сказати головне – це модернізація охорони здоров’я, за якої повинні сконцентруватися і фінанси, і новітні технології для ефективного надання медичної допомоги.
У нашому районі вже відбулася реорганізація первинної ланки – ФАПів та амбулаторій. Наразі основне завдання – підняти довіру населення до сімейного лікаря та престиж медпрацівників. Саме на фельдшерів та медичних сестер покладається надія у розвитку сімейної медицини. Завдяки їхній щоденній праці, милосердю, професіоналізму функціонує одна з найважливіших галузей.
Зміцнюється і матеріальна база закладів охорони здоров’я. Незважаючи на скрутний час, за останній рік здійснено капітальний ремонт харчоблоку, перекрито основний лікувальний корпус, проводиться ремонт пологового відділення та заміна водоканалізаційної системи головного лікувального корпусу.
– Медична сфера Свалявщини у недалекому минулому була найкращою в області. Але в останні роки стало не так. Ви – новий керівник і на ваш талант, в першу чергу, організатора, енергійність, старання, покладаються в районі. Які маєте плани на майбутнє задля покращення медичного обслуговування населення?
– Плани на майбутнє – це зміцнення матеріально-технічної бази з використанням енергозберігаючих технологій (заміна вікон, реконструкція систем опалення корпусів); для покращення діагностики та лікування необхідно придбати сучасний флюорографічний рентгенапарат, а також лапароскопічну апаратуру в операційну, що дасть змогу виконувати малоінвазивні та менш травматичні оперативні втручання на черевній порожнині. Зараз за виконанням цих операцій хворі змушені їхати в обласні заклади; слід повернути довіру населення до медицини шляхом піднесення професіоналізму медпрацівників та підвищення соціальної культури населення щодо охорони власного здоров’я. Занадто частими є випадки звернень до медзакладу, коли хвороба діагностується на пізній стадії. Тоді лікування виснажливе та довготривале, а іноді й малоефективне; треба піднести на новий щабель і профілактику захворювань. Адже попередити недугу набагато легше, ніж потім лікувати хворобу та її наслідки. От і зараз гостро стоїть проблема інсультів: в Україні щорічно 100 тисяч чоловік переносять інсульт, з них 50% залишаються інвалідами, а 39% – помирає. В Ужгороді з ініціативи управління охорони здоров’я стартує Всеукраїнська акція „Стоп інсульту-2011”. Свалявські медики підтримують цю акцію і періодично в центрі міста буде розгорнуто намет, де всі бажаючі зможуть виміряти артеріальний тиск, визначити персональний ризик виникнення інсульту та поспілкуватись з фахівцями з профілактики цього захворювання.
– Ваші побажання колегам.
– Від щирої душі вітаю вас, шановні медпрацівники Свалявщини, з професійним святом. Бажаю вам, представникам найгуманнішої в світі професії, здоров’я і благополуччя, так необхідних у вашій нелегкій та благородній справі, здоров’я вашим рідним і близьким.
Завдяки вашій щоденній праці, милосердю, професіоналізму, функціонує одна із найважливіших галузей – охорона здоров’я. Ви, не шкодуючи зусиль і часу, берете на себе великий тягар людського болю. У найважчі для хворого хвилини знаходите найтепліші слова для полегшення страждань.
Нехай здійсняться ваші задуми і освячуються на добро дітям та внукам ваша щедрість душі та доброта серця.

Ганна ГЕШТЕНЬ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com