Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Грудне вигодовування

Грудне молоко – ідеальна їжа для новонародженого – натуральна, стерильна, тепла. Ця їжа: легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини, захищає малюка від різних інфекцій, алергій, сприяє формуванню власної системи імунітету, забезпечує ріст і розвиток немовляти, забезпечує вам емоційний контакт із молоком, сприяє інтелектуальному та пізнавальному розвитку, допомагає запобігти неплановій вагітності після пологів, захищає ваше здоров'я – сприяє нормальному перебігу після пологового періоду, здійснює профілактику виникнення мастопатії, пухлин, молочних залоз, матки та яєчників, значно дешевше, ніж штучні суміші.
Вперше прикладати малюка до грудей потрібно в пологовому залі перші 30 хв. після народження. Спочатку дитина голенькою вкладається на живіт мами. Після первинної обробки пуповини маля повертають до матері і кладуть на верхню частину живота.
Новонародженого мати підтримує рукою. Через 20-60 хв. після пологів   більшість новонароджених спроможні знайти і захопити сосок без допомоги.
А якщо раннє прикладання з якихось причин не відбулося і перше годування відклалося на деякий час, то лактація у цьому випадку також може бути успішною і тривалою. Треба регулярно зціджувати молозиво. Навіть якщо після пологів молочні залози порожні, необхідно помасажувати сосок і ареолу, а потім обережно зцідити краплі молозива, повторюючи цю процедуру регулярно. Кількість молока обов'язково збільшиться і буде достатньою для годування дитини. Найкраще, коли ви з малюком разом.
Часте, активне годування дитини за її вимогою можливо здійснити лише тоді, коли вона відразу після пологів знаходиться поруч з вами в одній палаті. При такому режимі матимете можливість годувати свою дитину виключно грудним молозивом і молоком, не використовуючи догодовування сумішами або допоюванням водою чи глюкозою. Це є важливим і для здоров'я дитини, і для становлення лактації в матері, частота прикладання дитини до грудей у таких випадках може досягти 10-12 разів на добу. В міру збільшення кількості молока частота годування зменшуватиметься до 7-9 разів. Особливо важливі в підтримці лактації нічні прикладання до грудей. Тривалість годування не повинна обмежуватися, а в середньому становити 20-30 хв. Кожна мама має право вимагати, щоб її дитину не догодовували з пляшечки.
Спільне перебування матері і дитини сприяє зменшенню можливості розвитку інфекції у дитини і матері, а також загрубіння молочних залоз, застій молока, закупорювання молочних проток і запалення грудних залоз (мастит). Деякі жінки хочуть відпочити після пологів. Але ж, любі мами, ви цілих дев’ять місяців чекали ваше маля, воно було частинкою вас і після народження потребує тісного зв’язку з вами. Тільки ви можете подарувати дитині любов і ніжність, тепло і турботу, єдину найкращу їжу – грудне молоко та захистити її від інфекції. Тому треба набратися сил і терпіння. І це повернеться до вас здоров’ям і щастям вашої дитини.

Оксана ШЕРЕГІ, районний педіатр.  

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com