Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 05 Грудень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Виховують майбутніх лідерів

Канікули, особливо літні – чудова пора не лише для відпочинку, а й для іншої форми навчання та самореалізації дітей та підлітків.   Не секрет, що в школі діти, особливо кращі учні,   дуже багато часу проводять за навчальною діяльністю, а в житті не завжди вміють захистити себе або ближнього, не можуть сказати „ні!”, коли було б це потрібно, несамостійні в рішеннях, що стосуються їх особистого життя та розвитку, тощо.
„Школа лідерів” ставила собі за мету відпрацювання таких навичок   та вмінь.. Адже робота над розвитком особистісних якостей – це не тільки ріст. Це,   деякою мірою вплив на вибір у подальшому-своєї моделі поведінки, своєї зайнятості, самореалізації.   Юними лідерами – учасниками цьогорічної школи стали учні 7-9 класів навчальних закладів Свалявського району.
Заняття   у формі тренінгів проводила висококваліфікований тренер   з м. Одеси Раїса Краєва. За її словами, „судячи по складу „учнів” школи, Свалява – просто унікальне місто з великою волонтерською перспективою. Діти дуже завзято ставились до непростих і незвичних завдань та вправ – були креативними, відвертими, наполегливими.
У школі проводилися тренінги, вправи на тренування пам’яті та уваги, щодо швидкого та зваженого прийняття рішень, вправи на колективізм та толерантність, початкові навички соціолога та психолога, тестування тощо. Практичним відпрацюванням навичок стало проведення соціологічного опитування, коли протягом 30 хвилин треба було, розділившись на групи, вияснити у жителів міста, що вони хотіли б покращити   в Сваляві та що самі змогли б для цього зробити. Звичайно, знайшлись і ті, хто дійсно дуже поспішав, і ті, кому байдуже, але певна кількість людей різного віку (була і 75-річна бабуся, і молоді мами з дітьми, і знайомі вчителі) із задовольненням поспілкувались з юними інтерв’юерами. Результати опитування юні лідери ретельно опрацювали та проаналізували. Звичайно, всіх цікавить та бентежить стан доріг, відсутність світлофорів біля шкіл, впорядкування парку та місць відпочинку, дитячі та спортивні майданчики, стан житлово-комунального господарства і деякі політичні питання.
До речі, про політику – вона дітям не подобається, вони вважають, що стан корупції вражає і перебороти це майже неможливо.   А над питанням, коли саме починається політичний вимір і   люди змінюються з приводу збільшення грошей в кишені чи влади в руках – юні лідери задумались. Для них було новиною проаналізувати можливий стан свого ж середовища через 5, 10 або 15 років, з урахуванням професійного росту, громадської діяльності, положення в суспільстві своїх друзів-„лідерів”.
Цікавою для дітей виявилася також зустріч з представниками „Європейської школи” з м. Ужгорода, створеної в результаті   співробітництва прикордонних країн як форма позашкільного розвитку та освіти. Діти познайомились, провели спільні тренінги, потоваришували.
Можливістю проведення „Школи лідера” стала співпраця районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з волонтером Корпусу Миру США в Україні.
Така практика роботи ще раз засвідчила: діти потребують всебічного розвитку. Вони прагнуть самореалізовуватись. Допомогти у виборі самореалізації – обов’язок дорослих. За великим бажанням дітей заняття будуть продовжуватись, можливо, в іншому форматі. У зв’язку з цим   запрошуємо всіх дорослих, хто має бажання працювати з дітьми, приєднуватися до нас.
Дякуємо всім батькам наших „випускників” за розуміння та підтримку своїх дітей, дирекціям   шкіл, які відгукнулись на запрошення, а також директору дитячої школи мистецтв Ю. Грабарю за надане   приміщення   для занять.

Тетяна ШЕСТАК,
директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com