Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 16 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Володимир Абель: „Є умови для навчання, тільки б вчилися!”

І ось довгоочікуване літо. Але для випускників 9-их та 11-х класів – час вступати до вищих та середніх спеціальних навчальних закладів. Склали шкільні іспити, і до приймальної комісії з надією вступу. Батьки переживають, діти в паніці, що ж робити далі. Тому про сьогорічну вступну кампанію погодився розповісти секретар комісії Свалявського технічного коледжу Володимир Михайлович Абель. Який і сам провчився тут на стаціонарі, після чого працював на підприємствах харчової промисловості – Мукачівському пивзаводі, консервному заводі, оптово-роздрібному плодоовочевому комбінаті.
– Отже, скільки є місць на державне замовлення, а скільки – на платне?
– Загалом, є ліцензійний обсяг, який включає 750 чоловік. З яких на денну форму навчання – 400, заочну – 350. Таким чином, на державне замовлення мають змогу вступити 170 абітурієнтів (денна форма навчання) і 35 заочників. На платне навчання – всі інші.    
– Які предмети складають абітурієнти?
– Математику і українську мову. Але якщо вступають на заочну форму навчання після професійно-технічного училища, то ОКР (освітньо-кваліфікований робітник) проходить лише фахове вступне випробування.
– Протягом якого терміну можна подавати документи?
– Залежно від форми навчання. Для стаціонарників – до 22 липня, іспити ж проводитимуться – 22–31 липня. Тим, хто обрав заочне навчання, потрібно до 9 серпня прийти з сертифікатом, який розглядатимуть 10 серпня. Ті, що закінчили навчання у 2007 році включно, – документи подають до 5 серпня   і складають два іспити згідно з правилами прийому без сертифікатів. Щодо фахового вступного випробування, то документи приймаємо до 31 липня, 2–3 серпня – іспити.
– Який відсоток вступників після   11-го класу?
– Тепер точних результатів нема, але станом на 10 липня було десь 11 заяв.
– Які спеціальності найпопулярніші серед абітурієнтів?
– Найбільше заяв на спеціальність монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств та цивільних споруд; за ним – виробництво харчової продукції, далі – обслуговування комп’ютерних систем і мереж, наступне – економіка підприємства, виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів, а також бродильне виробництво і виноробство відповідно.
– Які є привілеї для тих, хто закінчив попередній навчальний заклад з відзнакою?
– При однаковій кількості набраних балів їх зараховують першочергово. Всі складають іспити – такі правила прийому. Тобто є перелік категорій осіб, за яким йде зарахування згідно з правилами прийому.
– Яка перспектива у студентів після закінчення вашого коледжу?
– Якщо вони обрали наш коледж, то в подальшому є перспектива вчитись у Київському національному університеті харчових технонологій на будь-якій спеціальності на денній формі, де студентів беруть на 3-й курс і забезпечують як стипендією, так і гуртожитком. Якщо ж обирають заочне відділення, то при коледжі безпосередньо є факультет Національного університету харчових технологій з трьох спеціальностей: економіка підприємства, харчові технології та інженерія, електротехніка та електротехнології. Наших випускників запрошують працювати в Миколаївську, Одеську області, але батьки не завжди погоджуються відпускати так далеко сина чи дочку.
Є умови для навчання, тільки б вчилися. Для студентів є аудиторії в хорошому стані, наявні комп’ютерні та інші технічні засоби, а також вже 5–6 років багато предметів ведуться за допомогою саме комп’ютерних програм.
Отож, абітурієнти, наша справа розповісти, ваша – вступити.

Тетяна Легеза,
студентка відділення журналістики УжНУ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com