Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 17 Жовтень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

На пленері художників „Юпад”

Свалявщина, ніби казкова жар-птиця, розправила свої крила на чудовій землі, славній цілющими мінеральними джерелами, багатою фауною і флорою, мальовничими краєвидами. І живуть тут щирі, талановиті, гостинні люди, які раді кожному приїжджому, готові поділитися з ним духовним багатством, показати всю навколишню красу, посприяти в оздоровленні чи натхненній творчості.
Що це так, засвідчують активною діяльністю не тільки колективи туристично-рекреаційних, санаторно-курортних закладів, але й окремих приватних організацій, навіть індивідуально заповзятливі особи. Як ось відомий на Свалявщині художник Володимир Сікач, який, знайшовши підтримку голови РДА Георгія Уліганинця, цього року, як і минулого, організував на Уклині пленер „Юпад” для художників із Херсонщини. Сам добре знає, що зміна ландшафту, побутової обстановки, а також проведення різних заходів, у тому числі й виставки робіт, участь у місцевих святкуваннях, походи в ліс, на річку... сприяють натхненній творчості, змістовному дозвіллю і, звичайно, оздоровленню.
А знає тому, що сам людина творча, а також родом із Херсонщини – степового краю, який природою відрізняється від Закарпаття. Ні, це не заперечує її оригінальності – там є своя родзинка. Але художникам до снаги разючі переміни. А ще коли вони доповнені зручностями... І тут багато зробив Г. П. Уліганинець, який запропонував гостям спальні номери в компактних будиночках на Уклині, де поруч є прекрасний заклад для харчування, гарно впорядкована територія, навіть невеличкий міні-зоопарк (страуси, фазани...). А сказати кількома словами про природу – нічого не сказати: вона милує, п’янить, захоплює. Гості подовгу стоять біля гірського джерела і вслухаються в жебоніння прудкої кришталево чистої води, задивляються на могутні ліси, шукають у них гриби, ягоди, виглядають звірів, затамовують подих від щебету численного птаства, а, звівши погляд на траву, з цікавістю розглядають то одну, то іншу невідому їм рослинку. І трапляється ж таке –
з-поміж різних підмічаєш квіти, яких ще ніколи не бачили.
„Диво природи. Райська краса” – слова, які зринули першими з уст художників під час нашої зустрічі. Відтак представив їх Володимир Сікач, зауваживши, що гості в захопленні від природи та створених тут умов для пленеру. Тому й легко народжуються картини, ескізи, занотовуються оригінальні задуми. Адже тут зібрались май-стри різного жанру – одні пишуть художні полотна (маслом, олією, аквареллю, пастеллю), інші – працюють у гобелені-батіку (займаються текстилем), окремі – дизайнери. Тож обдумують наступну свою роботу. Відтак не однакові в них і творчі досягнення, посади, визнання... У групі є члени Національної спілки художників України, викладачі та випускники художніх училищ, молоді дизайнери. Зокрема, Світлана Білецька – доцент Київської академії, керівник кадрів культури та мистецтва, Костянтин Ястребов та Юлія Шевчук-Шнайдер – випускники цієї академії, а нині художники-дизайнери в Херсоні, Ольга Бинцева, Ольга Бондаренко, Юрій Шнайдер, Валерій Івченко, Раїса Москаленко – члени Національної спілки художників. Багато з них уже завершили свої художні роботи і підготували до виставки, яка влаштовується на території Уклина. Сподіваються, що на неї прийдуть не лише звичайні шанувальники мистецтва, але й колеги – місцеві майстри пензля, графічного дизайну та різноманітного декоративно-прикладного мистецтва. Добра то справа спілкування, обмін досвідом і дружба...
На прощання учасники пленеру „Юпад” попросили нас на сторінках газети висловити їхню щиру вдячність голові РДА Георгію Уліганинцю, художнику Володимиру Сікачу та всім мешканцям району за теплий прийом у прекрасні дні відпочинку та праці, проведені на Уклині.

Ганна ГЕШТЕНЬ.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com