Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 18 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Підсумки виконання бюджету за перше півріччя
підбило відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
23 серпня у малому залі райради відбулася нарада директорів районних, міжрайонних та міських виконавчих дирекцій обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на якій підбивали   підсумки виконання бюджету за перше півріччя 2011 року. Участь у ній   взяли   представники Фондів усіх районів області.
На порядок денний виносилися такі питання: „Підсумки виконання бюджету обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за перше півріччя 2011 року”, „Здійснення заходів щодо зменшення дефіциту бюджету Фонду у 2011 році”, „Фінансування страхувальників для виплат матеріального забезпечення застрахованим особам”, „Про стан заборгованостей за страхувальниками та Фондом”, „Претензійно-позовна робота в частині погашення заборгованості страхувальників перед Фондом”, „Виконання регіональної програми щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб та членів їх сімей: санаторно-курортне лікування, в тому числі реабілітаційне, хід оздоровчої кампанії та підготовка до забезпечення дітей застрахованих осіб новорічними подарунками”, „Про стан контрольно-ревізійної роботи в робочих органах та заходи задля покращення ревізій і перевірок”.
Як зауважила завідувач фінансового відділу обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, головний бухгалтер Л. В. Іванова, однією з головних причин заборгованості з виплат страхувальникам коштів з Фонду є порушення у процедурі оформлення заяв-розрахунків – вони часто бувають недоопрацьованими, тому й не виплачуються вчасно.
Підсумовували на нараді, зокрема, діяльність Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нашого району. А вона в першому півріччі 2011 року традиційно будувалась на підставі плану роботи та була спрямована на виконання статутних завдань щодо надання застрахованим особам соціальних допомог, визначених чинним законодавством. Особливу увагу приділено питанням належного виконання бюджету, цільового використання коштів, контролю за надходженням до бюджету Фонду страхових внесків і цільовим їх використанням, оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей тощо.
Протягом першогого півріччя 2011 року кількість страхувальників, які облікуються у Свалявській районній виконавчій дирекції, зменшилася на 1%, або на 12 підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, і становить 1163 страхувальників. З них: 623 – на загальних підставах, 539 – на єдиному податку, 1 – на добровільних засадах (на обліку після 01.01.2011 року).
Із зареєстрованої кількості відповідно до порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою прав-ління Фонду від 18.01.2011 року № 4, повинні подати звіт 324 страхувальники. Розрахункові відомості подали 309 з них, або 95,4 %. Не подали звіти ДП „Тепломережа”, ТОВ „Мінеральні води Свалявщини”, СТКВТП „Ідеал”.
Дохідну частину бюджету за
1-е півріччя 2011 року фактично виконано в сумі 53637 грн., що становить 153,2 % планового показника.
Інші надходження перевиконані в результаті відрахування від єдиного внеску і склали 46058 грн. від проведених перевірок працівниками районної виконавчої дирекції, в тому числі нараховано пені на 68 грн., накладено господарських штрафів на 5254 грн., не прийнято до зарахування витрат на 8538 грн.
По коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності витрачено 2117968 грн., або 90,1 % до планового показника.
Виплата всіх видів допомог склала 1937010 грн., або 90,8 %. З них: доплата до тимчасової непрацездатності – 931250 грн., виплата по вагітності та пологах – 995960 грн., допомога на поховання –   9800 грн.
За 6 місяців 2011 року середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності склав 74,18 грн., по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 75,29 грн., по вагітності та пологах – 43,59 грн.
Протягом звітного періоду подано 408 заяв-розрахунків на фінансування   матеріального забезпечення застрахованих осіб на суму 1851658 грн. по 1819 листках непрацездатності.
Перевищення в 1,5 раза роз-міру середньоденної допомоги над середньоденною заробітною платою за 2010 рік виникло у 31 страхувальника по 150 листках непрацездатності.
Порівняно з першим півріччям 2010 року витрати зменшились на 793 грн., а з першим кварталом поточного року зросли на 131794 грн. Перевищення фактичних витрат над плановими по вагітності і пологах пояснюється ростом мінімальної заробітної плати та включення в розрахунки по бюджетних організаціях сум премій за підсумками року, нарахованих у грудні 2010 року, та матеріальної допомоги.
Відрадно, що зменшилось на 4291 день випадків з тимчасової втрати працездатності по страхувальниках виконавчої дирекції. Всього в зв’язку з хворобою та травмами невиробничого характеру, по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї за 1 півріччя 2011 року оплачено 12541 день, що на 4343 дні менше, ніж за відповідний період торік. Зменшили показники захворюваності відділ освіти, райлікарня, санаторій „Сонячне Закарпаття”, Свалявське лісове господарство, РКПВВ, ТДВ „Свалявські мінеральні води” та інші. Однак такі підприємства та організації району, як ПАТ „Закарпатгаз”, обласний Будинок дитини, TOB „Форшнер Україна”, на жаль, подали дані про   збільшення втрат робочих днів у зв’язку із захворюваністю.
Постійно приділяється увага посиленню роботи комісій з со-ціального страхування щодо виявлення фактів незаконної видачі листків непрацездатності та недопущення їх оплати, а також оплати листків непрацездатності в період простою підприємств та роботи в режимі неповного робочого навантаження, проводиться щотижневий моніторинг видачі листків непрацездатності закладами охорони здоров’я, згідно з розробленими спільно з відділом охорони здоров’я Свалявської райдержадміністрації заходами „Про посилення контролю за обгрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, надання матеріального забезпечення застрахованим особам”.
Заборгованість за страхувальниками на початок року становила 53968 грн., на кінець звітного періоду – 14782 грн., тобто зменшилась на 41500 грн., у тому числі: заборгованість поточного року – 2314 грн. (зі сплати штрафів та пені, яка погашена в липні); прострочена заборгованість – 12468 грн.
Кожен факт несплати коштів до Фонду фіксувався і направлявся до міжра-йонної ДПІ. Так, за 1 півріччя 2011 року було одне подання до міжрайонної ДПІ по 12 страхувальниках на загальну суму 9076 грн., 9 страхувальникам пред’явлено претензії на 4822 грн., 3 страхувальники погасили заборгованість на 768 грн., по шести страхувальниках заборгованість на суму 4054 грн. не погашена. По семи страхувальниках на 3156 грн. прийнято рішення Свалявською МДПІ про списання безна-дійного податкового боргу, по одному страхувальнику (ДП „Тепломережа”) на 268 грн. справа знаходиться в суді, по трьох – на 6138 грн. справи передані до Державної виконавчої служби для стягнення заборгованості, по трьох на 665 грн. матеріали передані в господарський суд Закарпатської області, один страхувальник сплатив заборгованість у липні 2011 року на 609 грн., двом страхувальникам на 1632 грн. було направлено листи про погашення заборгованості, які відділення поштового зв’язку повернуло через   відсутність адресата за місцем юридичної прописки.
Виконавчою дирекцією протягом першого півріччя 2011 року було відшкодовано страхувальникам 2153683 грн., у тому числі погашено заборгованості, яка мала місце на 01.01.2011 р., на суму 309490 грн.
За результатами перевірок станом на 01.07.2011 року виникла заборгованість по фінансових (штрафних) санкціях на суму 2314 грн.
Всього за звітний період винесено 19 рішень про накладення господарських штрафів на 5254 грн., на 14 посадових осіб складено протоколи про адмінпорушення.
Проводячи перевірки страхувальників, спеціалісти районної дирекції одночасно надають консультації. Роблять це щодня по телефону з різних питань діючого законодавства та нормативних документів, також змін до них. Крім цього, проводиться особистий прийом громадян.
Починаючи з середини квітня поточного року, Свалявська районна виконавча дирекція розіслала пропозиції суб’єктам підприємництва, які діють у межах району і не мають відомчих профспілок, про можливість оздоровити дітей у літній період. Так само на виконання постанови Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 3-3 від 23.05.2011 року „Про часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у 2011 році” спеціалістами Свалявської районної виконавчої дирекції було проведено роз’яснювальну роботу з керівниками підприємств, установ та організацій району з даного питання. Зокрема, відбулися особисті зустрічі та переговори з керівниками TOB „Водограй”, ППФ „Глобус”, санаторію „Сонячне Закарпаття”, TOB „Форшнер Україна” та іншими, під час яких Свалявська дирекція інформувала про умови розрахунку за путівки шляхом часткової їх оплати з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Це питання виносилося і на обговорення органів виконавчої та представницької місцевої влади. Зокрема, такі зустрічі-наради відбулися в районній раді 19 червня ц. р. та райраді і районній державній адміністрації 7 липня поточного року. Як нам повідомили з TOB „Форшнер Україна”, підприємство готове оплатити 50 відсотків повної вартості 10 путівок. Однак бажаючих знайшлося лише на 3 путівки.
Подібна ситуація в санаторію „Сонячне Закарпаття” та ППФ „Глобус”, які мають можливість відшкодувати 100 відсотків вартості путівок на оздоровлення дітей, але в колективі не виявилося бажаючих відправити своїх синів і дочок на оздоровлення.
Решта керівників підприємств надіслали на адресу районної виконавчої дирекції листи з поясненнями про відсутність коштів на часткову оплату оздоровчих дитячих путівок та небажання батьків відправляти дітей на відпочинок за межі району.
У зв’язку з тим, що на Свалявщині функціонує спеціалізований дитячий санаторій-про-філакторій   „Човен”, а також наявністю безкоштовних путівок на перебування в ньому, в цьому закладі на даний момент оздоровлено 142 дітей з Свалявського району.

Георгій ПОПОВИЧ,
директор Свалявської районної виконавчої   дирекції Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com