Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 24 Лютий 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Усім Центром – у ліс!

Великий педагог О. В. Сухомлинський казав, що саме в природі вічне джерело дитячого розуму, що джерелом думки є краса і невичерпна складність природних явищ. Отож ми й старались на літніх канікулах якомога частіше виводити дітей у парк, вивозити у природу, ходити на річку, місця, які є найбільш пам’ятні для них. Дирекція Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей постійно дбає, аби літні канікули були веселими, цікавими, змістовними, щоб служили розвиткові дитини. Адже вона розвине потім себе сама, якщо буде мати почуття красивого, буде чути красу.
От і однієї п’ятниці, теплої сонячної днини, коли літо тільки-но почало поступатися осені, наш автобус, яким керував досвідчений водій М. М. Уліганець, мчав до перевалу.
Велика екскурсія у природу готувалася ретельно: вихователі, чергові, комірник підібрали зручний одяг – шорти, футболки, панчішки, кепки, взуття; запаслися спортінвентарем – м’ячами, скакалками, обручами, бадмінтонами…
Ось ми й на місці. Обійшли довкола місцевість, роздивилися її, оглянули. Ліс зустрів екскурсантів тихим шумом зеленого листя буків, грабів, струнких вільшин, ялин, веселою піснею річки, бісеринками роси на траві, мурашками, жучками та павучками…
Щасливий щебет дітей свідчив про те, що їм подобається на лоні природи.
Старші дівчатка й хлопчики разом з психологом Центру О. Г. Уліганець та вихователем О. П. Бочко пішли шукати гриби, меншенькі з вихователем М. Д. Гартавер та медсестрою В. І. Грибанич збирали й ласували ожиною та малиною. Спрямовуючи увагу дітей, вихователь одночасно спостерігав за кожним з них, щоб не зламали гілочку, не зірвали листячка, не розтоптали квіточку, не спіймали жучка чи метелика…
У нас є багато заборон, але головна – не роби боляче нікому і нічому живому, не можна бездумно знищувати тваринний і рослинний світ. Вихователі систематично нагадують юним про дотримання чистоти водойм, щоб наші річки, струмочки були дзеркально чистими і прозорими, щоб люди навчилися любити землю, річку, ліс. Діти Центру знають правила поведінки на природі, адже екскурсії проводимо за кожної можливості (діти побували у Мукачівському замку „Паланок”, у санаторіях „Карпати”, „Сонячне Закарпаття”, „Квітка полонини”, „Кришталеве Джерело”. Збирали суниці в березовому гаю Солочина, на Уклині познайомилися з страусами, павичами, куріпками, голубами…), а прогулянки – щодня. І це приносить успіхи – хлопчики й дівчатка люблять і бережуть зелену красу, вони стають добрішими, сердечнішими, чуйнішими до всього живого.
Але найбільше враження у дітей від обіду в урочищі „Красний”. Разом з дорослими спекли на багатті дуже смачну, запашну, особливу картоплю, а працівники кухні приготували юшку, салати з капусти, помідорів та огір-ків, компот, що пахнув яблуками, сливами й медом. До компоту було ще й печиво. Всього – досхочу!. Радості дітей не було меж! Ще й отакі незабутні хвилини подарувала нам екскурсія в ліс.
Після обіду всі   прибрали за собою і   перейшли на інше місце – розкішну, зелену, широчезну галявину. Дітвора бігала босоніж, сиділа й лежала на шовковистій травичці, грілася на сонечку. А як здорово, коли можна досхочу побігати по траві! Здорово, бо такі зустрічі з природою просто необхідні дітям!
Потім були захоплюючі спортивні розваги. З великим азартом юні бігали в естафетах „Хто швидше”, „Біг в обручах”, „М’яч в обруч”, стрибали хто вище, через нерухому вірьовку, не байдужі були до ігор „Кіт і миша”, „Гаряча картопля”, у „Веселих стартах” перемагали в естафетах „Кенгуру”, бігали з м’ячами, затиснувши їх між чолами, скронями, спинами.., перетягували „ворога” на свій бік у іграх-жартиках, іграх-хвилинках, як „Бій півників” та „Сідай-вставай”. Всі хотіли бути першими! Всього більше 10 естафет та ігор провели вихователі Н. М. Рибак, О. П. Бочко, М. Д. Гартавер, В. Й. Штепа.
Галявина – в радісному гомоні. Сумних не було. Діти мірялися не тільки силою, а й кмітливістю, вправністю. Чимало було хвилювань!
Цілий день хлопчики й дівчатка відпочивали в лісі. Вони змістовно провели свій вільний літній час.
Перебуваючи в Центрі, діти мужніють, загартовуються, збагачуються новими знаннями, вчаться жити серед людей, дружити, працювати для того, щоб шуміли ліси, водилася в річках риба, земля давала багаті врожаї.      
                     
Мар’яна КОПОСОВИЧ, практичний   психолог Закарпатського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.    

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com