Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 15 Жовтень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Свято у нашій бібліотечній родині

30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Він співпадає з святом Віри, Надії, Любові. А тому в цей святковий день хочу побажати всім користувачам наших бібліотек, всім бібліотечним працівникам великої віри в майбутнє, не втрачати надії на краще і любові до книги як вічного джерела знань. Бо, незважаючи на сучасні технології доступу до інформації, книга була, є і буде невичерпним джерелом нашого духовного багатства. На любові до книги тримається світ. Цей постулат у всі часи був головним кредом серед педагогів, бібліотекознавців, краєзнавців. Відомий педагог В. О. Сухомлинський сказав: „Якщо ви хочете, щоб молодь тягнулася до знань, турбуйтеся про головні, найважливіші джерела духовної культури – бібліотеки”.
В якому стані зараз наші бібліотеки? На державному рівні їх підтримують і   захищають Закон України „Про бібліотеки і бібліотечну справу”, цілий ряд Постанов Кабінету Міністрів України, розпорядження обласної та районної державних адміністрацій. Все це дало змогу навіть під час кризи в країні не скорочувати бібліотеки та бібліотечних працівників. І   ми, службовці цієї сфери, стараємося підтримувати імідж бібліотек як у селах, так і в районному центрі.
Центральна районна бібліотека значно розширила свої послуги за допомогою Інтернету. Наприклад, в рамках програми „Бібліоміст” учасників конкурсу (а це ЦРБ, сільські бібліотеки Неліпина, Керецьок, Росош) підтвердили готовність підтримувати районна державна адміністрація, сільські голови Керецьок   В. І.. Белей,   Неліпина – В. В. Мадяр, Дусина – Р. І. Годя. В разі перемоги в цьому проекті наші бібліотеки будуть мати можливість придбати комп'ютери (15 шт.) і надавати безкоштовний доступ до мережі Інтернету для задоволення різних запитів населення.
Послуги бібліотек завжди були і будуть для наших юних читачів. В цьому плані плідно працює дитяча районна бібліотека, де організовуються і проводяться цікаві заходи – конкурси, вікторини – під гаслом „Читати – це круто”. Приємно відзначити, що переможцем районного і обласного конкурсів „Кращий читач-2011”.стала Наталія Туряниця з Павлова, яку згодом запросили на форум видавців „Книгоманія” до м. Львова.
А учень 5-го класу ЗОШ І–ІІІ ступенів № 2, активний читач ДРБ Василь Турок   був відзначений як читець на обласному конкурсі ім. І. Ірлявського „Моя весна”.
Можна наводити позитивні приклади плідної роботи багатьох бібліотек централізованої бібліотечної системи, де працюють справжні любителі своєї справи, які розуміють, що їх професія – це праця, своєрідний творчий процес, які не обмежуються роботою в стінах бібліотеки, а мають зв’язки з школами, громадськими організаціями, активом бібліотеки, села. Не буду перераховувати їх прізвища. Кожен сам зрозуміє, до якої когорти він відноситься. Але особлива вдячність нашим користувачам, які впродовж багатьох років відвідують наші заклади, беруть участь у масових заходах, підтримують акцію „Подаруй бібліотеці книгу”. У нас таких багато. Це знані люди в Сваляві і районі: поети, художники, вчителі, пенсіонери Й. .Й. Долинич, О. В. Яній, В. В. Переста, М. В. Белова, І. А. Фотул, М. І. Турок, І. Г. Кікало, Ю. М. Бедь, А. О. Мигунова, Н. І. Брудняк і багато інших. Радує те, що активними відвідувачами бібліотек є учні загальноосвітніх шкіл, коледжу, студенти УжНУ, серед яких Ю. Ганинець, О. Цанько, М. Данайканич, П. Штецьо, С. Шишканинець. Всіх не перелічити. Ми раді кожному, хто потребує нашої допомоги в навчанні, дослідницькій роботі і просто хоче прочитати цікаву книжку.
Отже, бібліотечна родина зростає. Вітаю з святом всіх, хто стоїть на сторожі слова, дбає про престиж бібліотек та користується нашими послугами. Хай радість приносить у кожний дім книга – це незмінне джерело знань і духовного багатства.

Анастасія ЛЕФТЕР,
директор ЦБС.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com