Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Свалявська ЦРЛ – минуле і сучасне”

Здоров'я – найцінніший скарб у житті кожної людини, та іноді ми хворіємо, і наш організм дає збій. Тоді звертаємося по допомогу до лікарів, людей, готових прийти на допомогу будь-якої миті, адже рятувати життя є їхнім покликанням. І, мабуть, немає у нашому місті людини, яка б жодного   разу не була у Свалявській ЦРЛ. Саме в лікарні більшість переживає як найважчі, так і найщасливіші моменти свого життя. Та чи замислювався хтось із нас, яке минуле має ця медична установа?
– Історія її заснування сягає 1945 року, – розповідає головний лікар О. О.   Суран. – Це сьогодні лікарня поділяється аж на вісім корпусів, в яких розташовано загалом 11 відділень, а колись вона займала лише маленьку двоповерхову будівлю з вузькими коридорами і кількома тісними приміщеннями. Тоді на базі Свалявської ЦРЛ функціонувало 5 відділень – терапевтичне, хірургічне, інфекційне, дитяче та пологове. Головним лікарем був Т. Є. Дулішкович. Та в повоєнні роки, коли більшість лікувальних установ Радянського Союзу були зруйновані або напіврозвалені, те, що у нашому   місті   нарешті запрацював медичний заклад, усім здавалося справжнім проривом.
Рік за роком усе змінювалося – за досвідом до нас приходили молоді практиканти, а залишалися працювати вмілі спеціалісти, видатні лікарі. Зростала потреба і в розширенні спектра надання медичної допомоги. Поступово створювалися нові відділення, працівники яких, окрім базових медичних знань, володіли певною вузькою спеціалізацією. Звісно, зміни були не тільки у професійному, а й територіальному плані. Зараз можу тільки уявити, якою безмежною була радість тих, хто доклав усіх зусиль, аби Свалявська ЦРЛ отримала під своє підпорядкування нове приміщення. Це пророкувало нові перспективи для подальшого розвитку. Та головним секретом успішного функціонування установи я вважаю працьовитість і наполегливість як керманичів медичного закладу (посаду головного лікаря свого часу обіймали М. С. Чайковський, І. Є. Добош, І. І. Кошеля), так і всіх його працівників. Люди самовіддано трудилися, врятували тисячі життів. Треба віддати належне владі, адже саме її злагоджена співпраця як на районному, так і на обласному рівнях стала одним із вирішальних факторів такого прогресу.    
– Що змінилося за останні кілька років?
– Позитивного результату неможливо досягнути за день чи два – його доводиться чекати не один місяць. І не просто чекати, а працювати, не покладаючи рук. Те, що ви зараз бачите, – результат злагодженої роботи голови Свалявської РДА Г. П. Улігагнинця, голови райради І. Й. Гартавела, заступника голови РДА Е. В. Грабар та обласного управління охорони здоров’я.
Так, на поточний ремонт пологового стаціонару з обласного управління охорони здоров’я надійшло 235 тисяч гривень, ще 180 тисяч – для демонтажу та заміни водоканалізаційної системи – виділило керівництво нашого району. Значну гуманітарну допомогу отримуємо із м. Бока-Ліні (Франція) – всі ліжка і тумби в стаціонарі медичного закладу – французькі. До речі, це не єдина гуманітарна допомога, яку надає голова гуманітарної асоціації ADAL мсьє Мішель Рампелберг – з моменту нашої співпраці отримуємо її вже вп’яте.   Без їхньої підтримки нічого б не вийшло.
А у березні 2010 року за сприяння старшого єпископа союзу вільних церков ХЄВ України В. Ф. Райчинця на баланс нашої установи було передано амбулаторну машину „швидкої допомоги”.
Відрадним є те, що у Свалявському районі обласний показник по залученню позабюджетних коштів на одного мешканця – найвищий (становить 15 грн. 47 коп. при середньообласному – 5 грн. 36 коп.). Велика увага приділяється наданню якісної медичної допомоги не лише в місті, а й на селі. В зв’язку з цим   функціонують підстанції „швидкої допомоги” в Керецьки та Поляні.
Самовіддана, наполеглива праця, без сумніву, принесла добрі плоди – матеріально-технічний стан установи змінився на краще. Проте якість медичних послуг неабияк залежить від медикаментозного забезпечення, яке, зважаючи на складну економічну ситуацію, є недостатнім.   Коштів на закупівлю всього необхідного не вистачає. Тому керівництво лікарні прийняло рішення щодо тимчасового призупинення виплат премій, доплат під час замін, незаповнення вакантних посад, а зекономлені кошти акумулювати для збільшення видатків на медикаменти. З цією пропозицією адміністрація установи звернулася до бюджетної комісії, яка винесла дане питання на чергову сесію районної ради. Депутати позитивно вирішили його і прийняли відповідне рішення.

Наталія МАЛЕТИЧ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com