Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 17 Жовтень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Дивосвіт” відкриває світ

У районному Будинку культури відбулася зустріч в рамках проекту „Створення патронажної служби „Дивосвіт” для дітей та дорослих з вадами зору у Свалявському районі.
Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору „Дивосвіт” з 15 січня цього року розпочала реалізацію даного проекту за підтримки консорціуму МБФ „Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону” та Міжнародного фонду „Відродження” у рамках програми „Підтримка вразливих груп населення у західній України в період кризи”. Його метою є підвищення якості життя інвалідів зору, які мешкають в Закарпатській області, наданням їм комплексу соціальних послуг патронажної служби.
Партнерами проекту є головне управління праці та соціального захисту населення ОДА, обласна психолого-медико-педагогічна консультація управління освіти і науки, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Мукачівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І–ІІ ступенів.
На зустрічі відбулася презентація роботи патронажної служби „Дивосвіт”, а також розглянуто питання забезпечення рівного доступу та соціально-психологічно супроводу інвалідів зору Закарпаття у сфері освіти та працевлаштування.
Як зауважила керівник проекту, директор Закарпатського інформаційно-реабілітаційного центру для осіб з вадами зору „Дивосвіт” Оксана Богданець, зрушити питання інтеграції людей з вадами зору в суспільстві не просто. Проте, можливо. І для цього потрібно зробити перший крок самій людині. Практичний психолог тифлопедагог Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І–ІІ ступенів Олександр Доктор розповів про діяльність школи, особливості виховання та навчання, можливості отримання медичної допомоги дітям з вадами зору. Студент кафедри соціальної роботи Ужгородського національного університету Олександр Неймет вів мову про можливості та необхідність навчатися. Адже для незрячих є спеціальні аудіо та комп’ютерні програми. Всі бажаючі при організації „Дивосвіт” можуть безкоштовно пройти курс навчання на комп’ютері в рамках програми Microsoft.
Учасники зустрічі не тільки надали корисну інформацію слухачам, а й поспілкувалися індивідуально, провели консультування та домовилися про подальшу співпрацю.

Тетяна ШЕСТАК,
директор Свалявського РЦССДМ.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com