Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 16 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Заступник голови райдержадміністрації Едіта Грабар провела засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії та алкоголізму.

З інформацією про епідемічну ситуацію щодо ВІЛ/СНІДу та стан профілактичної роботи виступила лікар-інфекціоніст Ганна Дзямко. Вона зазначила, що у вирішенні даних питань співпрацюють з районним товариством Червоного Хрести, відділом освіти та відділом у справах сім’ї і молоді РДА. Медичні працівники чимало роблять для пропаганди здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед школярів та студентів, молоді, що не навчається і не працює. Розширено можливість доступу різних категорій населення до системи добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Так, зокрема, через кабінет „Довіра” проведено 143 консультування та 4 тестування. Створено умови для надання психологічних, соціальних, юридичних, медичних та консультаційних послуг з метою зменшення ризику уразливості до інфікування ВІЛ та недопущення дискримінації ВІЛ-інфікованих, у тому числі у сфері праці.
Про заходи із профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки інфікованих та хворих на СНІД інформували головний спеціаліст Свалявського РЦССДМ Тетяна Мателега-Пічкар, методист відділу освіти Оксана Пилипанинець, викладач технічного коледжу Василь Стегура та в. о. заступника директора з виховної роботи ліцею Марія Герко. – Вони, зокрема, наголошували, що з цією метою організовуються конкурси тематичних плакатів, виїзні інформаційно-консультаційні пункти у сільські ради для активу та мешканців села, а саме: Поляни, Дусина, Плоского, Керецьок, Березників, Неліпина. Протягом вересня–жовтня поточного року в навчальних закладах району проведено виховні години, бесіди на теми „Твоє життя – твоє здоров’я”, „Шляхи передачі ВІЛ-інфекції”. В ЗОШ І–ІІІ ступенів організовано зустрічі учнів 8–11 класів з медичними працівниками з питань профілактики ВІЛ/СНІДу. Чималу увагу приділяють даній тематиці   і в технічному коледжі. Тут у чотирьох групах технологів відбулися виховні години, на яких гінеколог А. В. Фізер вів мову про можливі зараження СНІДом. А в актовому залі учні змогли подивитись фільм про небезпеку цієї хвороби та форми і методи її попередження. Практикують тут і вечори запитань та відповідей „СНІД – зло ХХІ століття” тощо.
Ефективними технологіями масової роботи ліцею щодо формування здорового способу життя серед учнів є проведення заходів, спрямованих на попередження та профілактику певних поведінкових ризиків захворювання, зокрема, на СНІД. Для цього у бібліотеці створено постійно діючу виставку „Сприяння просвітницькій роботі серед учнівської молоді „Рівний – рівному” щодо здорового способу життя”, проведено захід „За майбутнє без СНІДу”, виховні години у формі бесід на теми „Цінуй життя і здоров’я”, „Молодь обирає здоровий спосіб життя”, „Наркоманія – дорога в безодню” тощо. У жовтні відбулася зустріч вихованців з представниками правоохоронних органів, соціальних служб та психологом ліцею з проблем формування здорового способу життя.
Із заключним словом на засіданні виступила Едіта Грабар, яка наголосила на невідкладності боротьби з соціально небезпечними хворобами, необхідності співпраці громадських організацій, виконкомів місцевих рад у питаннях профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, посиленні санітарно-просвітницької роботи серед школярів старших класів, студентів технічного коледжу та ліцею.
З кожного питання прийнято відповідні рішення щодо вдосконалення заходів з попередження захворювань на соціально небезпечні недуги.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com