Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 18 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Перейматись проблемами села – його життєве кредо

Що б там не казали, а робота в органах місцевого самоврядування ніколи не була спокійною, розміреною, передбачуваною. Що не день, то важливі справи. У цій круговерті трудових буднів сільському голові ніколи і вгору глянути, та він не нарікає на долю, бо вважає, що хтось мусить працювати на благо громади.
Чим зараз живе село, які першочергові завдання стоять перед громадою? Що робить виконком та депутати сільської ради заради покращення життя селян? Як вирішуються нагальні проблеми Голубинської сільської ради, про це розповів сільський голова М. Д. КАПУСТЕЙ.
– Михайле Дмитровичу, ви вже другу каденцію господарюєте в Голубинській сільській раді, що вдалося важливого зробити для користі громади?
– Коли перед виборами зустрічався з односельцями, то пообіцяв зробити Голубине сучасним селом. Благо, за прикладом далеко ходити не треба – неподалік Поляна. Коли ж голубинці обрали мене сільським головою, то взявся реалізовувати свої плани. І розпочав втілювати свої задуми з інфраструктури населеного пункту. Було осучаснено автобусні зупинки, відремонтовано міст через річку Пиню у Вишньому кінці, збудовано лавку на Цоклановицю, доведено до ладу адмінбудинок та прилеглу територію. При цьому вислуховував і приймав будь-які корисні пропозиції. Приміром, на початку моєї роботи головою до нас звернулася приватний підприємець з Києва Олександра Мещаніна з проханням виділити ділянку під будівництво особняка, а взамін запропонувала послугу, від якої важко було відмовитися – прокласти до урочища Завадки, що за Гучалом, трикілометрову бетонку. Прикинули, що найближчим часом рада не матиме відповідних коштів на це, а останніми роками даний масив активно розбудовується, то й погодились   Взяла на себе підприємець і всі витрати, пов’язані з фінансуванням креслень, розрахунків, придбання матеріалів для ремонту відрізку від центральної траси до моста через ріку Пиню.
Оскільки перспектива району – у розвитку санаторно-курортної галузі, туристичного і готельного бізнесу, сільська рада вирішила позитивно й питання київської фірми „АВТЕК”, яка торгує сільгосптехнікою і має власні представництва майже в усіх областях України. Її керівництво хотіло придбати ділянку під будівництво готельно-оздоровчого комплексу. Сотини виділили на угіддях, непридатних для сільськогосподарського виробництва, в урочищі Плоснини. Новобудова стала окрасою села.
Незабаром в Голубиному буде відкрито не менш важливий об’єкт – автомийку, адже останнім часом в селі з’явилось чимало автівок, а за такою, на перший погляд, незначною послугою треба їздити до міста. А це нові робочі місця. У цьому бачимо перспективу.
– Зараз чимало сільських громад користуються програмою ПРООН, спрямованою на соціальний розвиток населених пунктів. Ви свого часу також скористалися цим.
– Голубинська сільська рада має чималий досвід роботи з Українським фондом соціальних інвестицій. Він багатьом знаний, але дає кошти лише під конкретні програми, проекти, спрямовані на поліпшення соціально-культурних закладів. Ми вже брали участь в одному з конкурсів і виграли його, одержали гроші на перекриття Будинку культури. Але до цього створили й зареєстрували громадську організацію „Лужанка”, яку очолює завідувачка дитсадка Жанна Філіпова.
У 2009 році Голубинська сільська рада подала мікропроекту пропозицію щодо капітального ремонту амбулаторії села і отримала схвалення програми розвитку ООН. Проектом передбачалося замінити на нові двері, вікна, котел. На даний час проект успішно завершено, роботи виконані згідно із затвердженим кошторисом. З допомогою мікропроекту реконструйовано приміщення Голубинського дошкільного навчального закладу. Тут відкрито ще одну групу – ясельну.
– Чи думаєте продовжувати роботу з ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”?
– Громадська організація планує й надалі співпрацювати з даним проектом, реалізовувати частину запланованого силами громади, брати участь в інших грантових програмах, спрямованих на вирішення проблем села, покращення його інфраструктури.
З якими проблемами люди найчастіше   звертаються до вас?
– Спектр проблем дуже різноманітний. В основному люди йдуть до сільради за послугами: то довідку отримати, то якийсь документ, то питання землекористування вирішити. І, звичайно, приходять з наболілими проблемами. Та селяни звичні до них, стараються долати їх і самотужки. У нас ще не було випадку, щоб людина прийшла до сільради і пішла   ні з чим.
– Михайле Дмитровичу, що плануєте на майбутнє зробити в населеному пункті для вирішення нагальних проблем?
–Я весь час знаходжуся в пошуку. Та одне можу сказати напевно: насамперед, треба жити інтересами сельчан, сприймати їх не лише розумом, а й душею. Бо наше покликання   допомагати людям. А справ щодня вистачає, над вирішенням назрілих проблем буду трудитися і далі, протягом усього періоду наданих мені з депутатами повноважень – це моє життєве кредо.
– Як вам працюється з новим депутатським корпусом?
– Як і в попередні каденції, більшість депутатів добре знають свої обов’язки, володіють інформацією тієї дільниці, де їм виявили довір’я. На сесіях порушують питання, з якими звертаються до них виборці. Якщо виникають якісь проблеми, то їх вирішуємо на місці. Переконаний, що ділові, конструктивні стосунки лише сприяють результативній роботі місцевих рад.
– Михайле Дмитровичу, знаю, що ви захоплюєтеся мотоциклетним спортом і давно мріяли брати участь у змаганнях республіканського рівня.
– Так, це моя дитяча мрія. І нарешті вона здійснилася. Спочатку виборював місця лише в першій десятці, затим почав фінішувати більш успішно, завершував гонки в числі призерів, а в невдовзі – на республіканській першості в класі „Аматор” піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, виборовши чемпіонський титул.
Була в нас разом з товаришами по команді „Екстрім-Свалява” ще одна мрія – організувати кросові гонки на квадроциклах і джипах підвищеної прохідності. Ми спільно вибирали трасу в урочищі Домашник, готували її до змагань. Тепер там проводять обласні і республіканські змагання з мотокросу.
– Дякую за розмову, бажаю вам успіхів, а селу – осучаснення.

Любов ПАПІШ. 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com