Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


О слово рідне, України слава!

Ці слова стали гаслом свята, приуроченого Дню української писемності та мови у Плосківській ЗОШ І–ІІІ ступенів.
Рідне слово... Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Порадник і вчитель тим, хто її любить і шанує, і суддя тих, хто її зневажає.
Такою думкою пройнялися учасники та глядачі літературно-музичної композиції „О слово рідне, України слава!”, підготовленої вчителем української мови та літератури Василиною Михайлівною Лізанець та педагогом-організатором Мариною Петрівною Гартавел з шанувальниками рідного слова 5–9 класів. У своєму виступі школярі присягали любити і шанувати, знати досконало, зберегти й збагачувати наш скарб – рідну мову.
Розповідав учням про своє життя та історію літописання Нестор Літописець (Мирослав Різак, уч. 5 кл.), гірко плакала на сцені скривджена, знехтувана Українська мова (Юлія Шипович, уч. 8”б” кл.), словами вірша В. Баранова „Українці мої” проникливо зверталися до глядачів Вікторія Куля (уч. 7”б” кл.) та Грета Капустей (уч. 9”б” кл.)
У нашій школі уже стало традицією відзначення 9 листопада Дня української писемності та мови. Готувалися до нього заздалегідь і оформили стінгазети, випустили скорботний календар української мови, з учителем музичного мистецтва Інною Петрівною Туряницею розучили пісні про рідне слово. Зворушливо у виконанні учнів прозвучали „Україна”, „Мова, наша мова”, „Мова в нас така чудова”, „Козачата” та ін.
З піднесеним настроєм після виступу учні приступили до виконання завдань Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.
Закінчилося відзначення Дня української писемності у школі написанням учнями та вчителями радіодиктанту національної єдності.

Оксана БІЛЕЙ,
голова методоб’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу, вчителька української мови та літератури.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com