Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 18 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Засідання координаційної ради

Однією з форм взаємодії з органами місцевого самоврядування в районній раді є проведення засідань координаційної ради. Чергове відбулося 17 листопада, в якому взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ю. М. Кошеля, заступник голови райдержадміністрації М. Й. Таліян, керівники окремих структурних підрозділів району, сільські голови та заступник міського голови.
Голова районної ради Іван Гартавел, який вів засідання, ознайомив з порядком денним: „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності”, „Про пенсійну реформу в Україні”, „Про санітарний стан населених пунктів району”, „Різне”.
З першого питання виступила завідуюча сектором масово-роз’яснювальної роботи та звернення громадян МДПІ Тетяна Фоштер. Вона наголосила, що Верховна Рада України ухвалила Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України. Ним внесено суттєві зміни до спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва. Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему, поділено на чотири групи. До першої віднесено фізичних осіб – підприємців, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів   на ринку, проводять господарську діяльність з надання побутових послуг лише   населенню, не використовують працю найманих осіб та обсяг доходу яких протягом року не перевищує 150 000 грн.   Ставки єдиного податку для першої групи повинні встановити сільські та міська ради з розрахунку на календарний місяць, у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
До другої групи належать фізичні особи – підприємці, які надають послуги, у тому числі побутові,   платникам єдиного податку та населенню, займаються виробництвом та продажем товарів, діяльністю у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом   календарного року не використовують найманих працівників або їх кількість одночасно не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень. Ставка єдиного податку для другої групи також встановлюється сільськими та міською радами в розмірі від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
До третьої групи відносяться фізичні особи – підприємці, які протягом року не використовують найманих працівників або їх кількість   одночасно не є більшою 20 осіб, а обсяг   доходу не перевищує 3 000 000 гривень.
І нарешті в четвертій групі –   юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом року середньооблiкова кількість працівників не перевищує 50 осіб, а обсяг доходу не більший 5 000 000 гривень.
Ставки єдиного податку для третьої та четвертої груп   встановлюються в розмірі 3 відсотків від доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом і 5 відсотків – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Крім того, необхідно зазначити, що з метою стимулювання підприємницької діяльності даним законом підвищено граничний обсяг доходу, при якому можливе застосування спрощеної системи оподаткування, введено відсоткову ставку єдиного податку: 3% від доходу для фізичних осіб з обсягом доходу до 3 млн. грн. за умови сплати ПДВ, 5% від доходу – без сплати ПДВ, скасовані обмеження відносити на витрати платника податку на прибуток витрати на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб – платників єдиного податку третьої та четвертої групи, надано фізичним особам – платникам єдиного податку право реєструватись платниками ПДВ, скасовано 50-відсоткову надбавку, що застосовується до фіксованих ставок єдиного податку за кожного найманого працівника.
Окрім того, розроблено механізм спрощення адміністративних процедур – скасовується   щорічне оформлення свідоцтва платника єдиного податку, встановлюється   річний звітний період для фізичних осіб з незначним обсягом доходу, буде надано право фізичним особам, які не використовують працю найманих осіб, не сплачувати єдиний податок під час відпустки протягом місяця, а також хвороби, підтвердженої лікарняним листком, якщо вона триває календарний місяць і більше, для фізичних осіб – платників єдиного податку (за винятком тих, які є платниками ПДВ) буде обов’язковим ведення книги обліку доходів (без обліку витрат).
Зважаючи на те, що існуюча система оподаткування малого бізнесу стала активно використовуватись для мінімізації податкових зобов’язань, внаслідок чого порушуються інтереси найманих працівників та учасників податкового процесу, в законодавство внесено такі зміни: подання платниками податку на прибуток переліку доходів та витрат у розрізі контрагентів – платників єдиного податку, встановлення вимоги для фізичних осіб, які сплачують податок за фіксованими ставками, щодо надання послуг виключно населенню та платникам єдиного податку, встановлення підвищених ставок єдиного податку за порушення умов застосування спрощеної системи оподаткування,   анулювання свідоцтва платника єдиного податку при встановленні порушень.
Тетяна Борисівна відповіла на ряд запитань, які виникали у присутніх на засіданні. Керуючий справами районної ради Віктор Зозуля зазначив, що для того, аби полегшити роботу місцевих рад, розроблено проект рішення про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, який   необхідно до кінця листопада опрацювати (визначити види діяльності, які здійснюють підприємці на території ради та визначитись з розміром ставок єдиного податку для підприємців першої і другої груп) і   оприлюднити в друкованих засобах масової інформації або на офіційному сайті мережі Інтернет. Окремо наголосив, що для отримання зауважень та пропозицій до оприлюдненого проекту надається мінімум 30 днів. Тільки після закінчення цього терміну і опрацювання отриманих зауважень і пропозицій можна виносити цей проект рішення на розгляд місцевих рад.
На основних аспектах нового пенсійного законодавства акцентувала увагу начальник Пенсійного фонду у Свалявському районі Леся Нестерчук. При цьому зазначила, що згідно із Законом України, який набрав чинності з 1 жовтня, всі пенсії, призначені до цього, продовжують виплачуватись у встановлених розмірах, без будь-яких обмежень, у тому числі і працюючим пенсіонерам. Крім того, Закон передбачає встановлення максимального розміру пенсії на рівні 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян (з 1 жовтня 2011 року – 7840 грн.). Ці обмеження не поширюватимуться на раніше призначені. Поступово, протягом 10 років – по півроку за рік, підвищуватиметься пенсійний вік для жінок – до 60 років. Для осіб, які працювали в шкідливих умовах, виховали 5 і більше дітей або дітей-інвалідів, на учасників бойових дій,   а також інвалідів по зору І групи даний пункт не діє.
Окрім того, підвищено мінімальний страховий   стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, – з 5 до 15 років.   Збільшено також   страховий стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком та для підвищення її за понаднормовий стаж для нових пенсіонерів: жінкам – з 20 до 30, чоловікам –   з 25 до 35 років. Встановлено одноразову допомогу у розмірі 10 призначених пенсій при виході на пенсію працівникам бюджетної сфери (освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту) у разі, якщо вони мають необхідний стаж та не призначали раніше пенсію.
До Лесі Іванівни було чимало запитань. Приміром, цікавились тим, як вираховується страховий стаж найманого працівника,   який трудився на 0,5, 0,25 оклада або неповний робочий день. Л. Нестерчук відповіла, що у цих випадках страховий стаж буде вирахо¬вуватись пропорційно до сплачених внесків до Пенсійного фонду. При цьому зазначила, що дуже важливо, щоб усі зрозуміли принцип призначення пенсії. Особливо те, що тепер кожен сам може контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, домагаючись від роботодавця достойної заробітної плати не у „конверті”. Тому добре подумайте перед тим, як підписувати трудову угоду з особою, яка свідомо нехтує вимогами законодавства, позбавляючи вас страхового стажу та належної   виплати пенсії при досягненні пенсійного віку. Адже якщо людина буде працювати 20 років на 0,25 ставки, а заробітна плата буде на рівні мінімальної, то страховий стаж, на жаль, складатиме лише 5 років.
Про санітарний стан населених пунктів району інформував заступник голови районної ради Василь Попович. Зокрема, відзначив, що там, де сільські голови активні, не скаржаться на відсутність належного фінансування, – завжди порядок, комфортні умови для селян. У приклад навів відмінний стан благоустрою кількох сіл району висловив задоволення якістю сільських доріг, охайним облаштуванням автобусних зупинок, інших місць громадського користування в населених пунктах Поляни та Голубиного. У той же час зауважив про непривабливий вигляд відрізку дороги, що на території Солочинської сільради, – місяцями тут не прибирають сміття, тому й   виникають його стихійні звалища.
Питанням функціонування сміттєзвалищ цікавивсяі перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Кошеля, зокрема, запитував сільських голів, куди вони вивозять відходи з населених пунктів.
Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Любов Мигович роз’яснила порядок заповнення статистичних звітів про кожну будівлю індивідуальної забудови та на об’єкти, забудовниками яких є фізичні особи – підприємці.

Любов ПАПІШ.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com