Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 У ювілейний день народження ліцею

Слова глибокої шани тим, хто відійшов у інший світ, але залишив у цих стінах теплоту свого серця, подяка – всім, хто пройшов пліч-о-пліч цей життєвий шлях і продовжує вкладати душу в справу, що дарувала і продовжує дарувати путівки в життя десяткам, сотням, тисячам представників робітничих професій.
Щирі вітання гостей, сяючі посмішки педагогів, вчителів, майстрів, колишніх випускників та теперішніх учнів, які вписали свої імена в історію творення, становлення та розвитку навчального закладу, вигуки „Браво!” та щедрі овації публіки – ось така піднесена атмосфера панувала у Свалявському професійному будівельному ліцеї, де нещодавно відзначили 65-ту річницю існування навчального закладу.  
Почесне право відкрити урочистий захід дісталося, як і належить, директорові установи – Михайлу Іллічу Гуловичу, який не тільки приймав вітання та побажання з нагоди 65-ої річниці очолюваного ним „альма-матер”, а й святкував свій, маленький трудовий ювілей – 40-річчя професійної діяльності. Зокрема, він наголосив:
„За 65 років багато чого у нашому ліцеї змінилося. Змінилося на краще. Я впевнений, що заклад не мав би шансів на процвітання, якби не старання всіх його працівників. Це завдяки вашій пращирості, умінню знайти ключ до серця кожного учня, колосальній самовіддачі улюбленій справі Свалявський будівельний ліцей постійно удосконалювався і став одним із кращих професійно-навчальних закладів обласного рівня. Підтвердження тому – сотні випускників, які, отримавши дипломи, на ділі показують високий рівень професійної майстерності. Хочеться подякувати людям, які трудилися разом з нами на педагогічній ниві аж до виходу на пенсію. Ми пам’ятаємо і високо цінуємо кожне слово, пораду, мить, проведену разом. Ви стали прикладами наслідування для багатьох випускників і далі служите для усіх еталонами професіоналізму. Шановні колеги, нехай те добре, мудре, здорове, міцне, що сієте щодня, проростає в душах наших учнів і осяяне світлом науки квітне рясними плодами на їхньому життєвому шляху! Зі святом вас!”.
Ще однією приємною місією для Михайла Ілліча стало вручення п’яти почесних грамот міської ради, двох подяк відділу культури Свалявської РДА та семи грамот Свалявського професійного будівельного ліцею, якими відзначили освітян навчального закладу.
Привітати зі святом працівників та учнів прийшло дуже багато почесних людей Свалявщини, гості з обласного центру та ближнього зарубіжжя. Першою до присутніх звернулася завідуюча сектором управління освіти і науки Закарпатської ОДА О. С. Довганич, яка зачитала вітальний лист начальника управління освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації М. А. Мотильчака та за сумлінну багаторічну працю, особливі заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти, високий професіоналізм, педагогічну майстерність та з нагоди відзначення 65-ої річниці навчального закладу   вручила почесні грамоти п’ятьом співробітникам будівельного ліцею.
Шість почесних грамот районної ради вручив голова районної ради І. Й. Гартавел. „Свалявський професійний будівельний ліцей, який було створено у повоєнні роки, подарував людям надію на відродження, адже саме його випускники свого часу підіймали Закарпаття із руїн, відбудовуючи заводи, цехи, будинки та пам’ятки архітектури, – наголошував у своєму виступі Іван Йосипович. – Приємно бачити процвітання вашої установи. Хочеться щиро подякувати всім працівникам за те, що впродовж стількох років допомагаєте людям освоювати робітничі професії, а отже, і реалізувати себе в житті. Ваші учні є однією з основних розбудовних ланок не тільки Свалявщини, а й усього Закарпаття. Відрадною є і атмосфера в робочому колективі, що творилася упродовж десятиліть і визріла під пильним оком мудрого керманича. Хочеться, аби любов і турбота, яку даруєте своїм послідовникам, відбивалися в їхніх серцях не лише сяючими промінцями, а палали незгасним вогнищем, зігріваючи кожного своїм теплом!”.
Щиру подяку за активну підтримку творчих починань, покращення методичного забезпечення навчально-виховного процесу М. І. Гуловичу вручив директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти В. М. Тороні.
„Приєднуючись до вітань, висловлених колективу, хочу звернутися до тих, без кого ця установа не мала б шансів на майбутнє, – до вас, дорогі учні! – наголосив   голова обласної ради директорів професійно-технічних навчальних закладів В. Й. Кощак. – По-доброму заздрю вам зараз, бо ви отримали унікальну можливість записати до вічного щоденника пам’яті цю історичну подію, що стала частиною вашого життя так само, як ви стали невід’ємною складовою її творення. Поталанило вам навчатися у визнаних майстрів своєї справи, що діляться безцінним досвідом. Водночас пишаюся тим, що знайомий з цими чудовими людьми, маю можливість спілкуватися з ними та завжди можу розраховувати і на дружню пораду, і на товариську підтримку. Бережіть знання, які отримуєте у цих стінах, здобутий досвід щораз застосовуйте на практиці і доведіть, що гідні носити звання випускника чудового навчального закладу „Свалявський професійний будівельний ліцей!”. Приємним подарунком для всіх ліцеїстів став кольоровий принтер, презентований делегатами професійно- технічних закладів Ужгорода, Перечина та Великого-Березного.
Розділив радість святкування і колишній випускник Свалявського будівельного ліцею, заступник голови Свалявської РДА М. Й. Таліян, який вручив директорові установи М. І. Гуловичу почесну грамоту Свалявської державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність та з нагоди відзначення 65-ої річниці Свалявського будівельного ліцею. Такими ж грамотами було відзначено ще сімох працівників.
„Ніхто із людей не народився особистістю. Для того, аби домогтися бодай чогось у цьому житті, потрібно пройти довгий шлях, на якому доводиться долати чимало труднощів. Для випускників шкіл дуже важливо усвідомити той факт, що медиками, науковцями, професорами та політиками стають одиниці. Є ті, кому судилося бути столяром, оператором комп’ютерного набору, шевцями, мулярами, тим, кому за велінням долі було визначено відбудовувати нашу державу і трудитися на благо всього народу. Робітничі професії й понині не втрачають своєї актуальності і є затребуваними на ринку праці. Я пишаюся тим, що свого часу став випускником цієї установи, яка має справді значущу роль в історії розвитку нашого краю. Бажаю всім, хто докладав зусиль до становлення навчального закладу здоров’я, натхнення та нових творчих звершень. Хочу звернутися до молодого, підростаючого покоління: „Памятайте – майбутнє Свалявського професійного ліцею у ваших руках! У добру путь вам, дорогі учні!”.
Привітати всіх працівників завітав головний отаман українського козацтва в Закарпатській області, генерал, академік О. О. Морозько, який вручив директору будівельного ліцею грамоту, що засвідчила присвоєння Михайлові Іллічу почесного звання полковника. До вітань долучилася і делегація представників професійних технічних училищ м. Пряшева (Словаччина), голова Тибавської сільської ради М. П. Кошеля, делегація у складі директорів професійно-технічних закладів Закарпатської області та голова батьківського комітету П. С. Мигович.
У залі запанувала тиша. Публіка зачаровано спостерігала „Історичні миттєвості” – фільм, що відкрив перед глядачами досі незвідані сторінки історії Свалявського будівельного ліцею. Почуття невимовної гордості, змішане із захопленням та тихим смутком. Ось які відчуття викликав у мене, та й, мабуть, не тільки у мене однієї, цей історичний хронометраж – гордість. Має чим пишатися Свалявщина, адже із року в рік, цей навчальний заклад випускає у світ десятки представників робітничих професій, кваліфікованих спеціалістів, майстрів, закоханих у свою справу. Захоплення, тому що, оглядаючись назад, порівнюючи матеріальний рівень тодішній і теперішній, усвідомлюючи, як важко було вистояти і через що довелося пройти трудівникам, неможливо дібрати іншого почуття. Сум – від розуміння, що разом з миготінням відзнятих кадрів спливало життя людей, для яких розвиток Свалявського будівельного ліцею був справою честі. Разом з тим жодні зусилля, які було докладено кожним педагогом, працівником та учнем, були не марними. Заклад продовжує процвітати і від цього на обличчі зявляється усмішка.
Урочисту програму продовжив цікавий концерт, після якого гостей запросили до учнівської їдальні, де частували всіх смачним обідом.
Уже за кілька годин коридорами блукала тиша і про святкування ювілею нагадувала хіба що арка із кольорових кульок. Вражень, отриманих цього дня, вистачить надовго. Та я однаково з нетерпінням чекатиму миті, коли веселий дзвінок знову збиратиме гостей, а учні так весело і дзвінко, як і колись їхні попередники, урочисто мовитимуть „З днем народження, рідний ліцею!”.  

Наталія МАЛЕТИЧ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com