Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 23 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Хліб – усьому голова

Пахне хліб, як тепло пахне хліб!
Любов’ю трударів і радістю земною.
І сонцем, що всміхалося весною,
І щастям наших неповторних діб
– Духмяно пахне хліб!

Під такі святі слова про хліб розпочала своє заняття у 2 і 4 класах вихователь групи продовженого дня Голубинської ЗОШ І–ІІ ступенів Віра Василівна Лізанець. Разом з дітьми та присутніми попадаємо у прекрасну світлицю – класну кімнату, де у святковому одязі, під чудову мелодію пісні „Україно” вихованці групи продовженого дня під керівництвом своєї доброї виховательки розпочинають свою подорож-розповідь сторінками усного журналу „Хліб – усьому голова”: „Казкова”, „Поетична”, „Народ скаже, як зав’яже”, „Історична”, „Для допитливих”.
Безліч слів можна сказати про хліб – нашу святиню. Тому діти мали випереджувальні завдання: підготувати ілюстрації, загадки (учні 2 класу), народні традиції та звичаї, пов’язані із хлібом (учні 4 класу).
По-справжньому, з великою любов’ю розкрили своє ставлення до хліба маленькі школярі. Упродовж усього заняття, крім підготовлених загадок, історій, учні декламували поезію про хліб. Серед віршів були такі: „Чи знаєш ти, чим пахне хліб”, „Солдатський хліб”, „Колосок”, „Смачний хлібець” та інші.
З до помогою Віри Василівни, діти умовно пройшли весь шлях, який долає хліб із поля до столу: від зернятка до колоса, від колоса до безмежного хлібного лану, від хлібного лану до нашого столу. Свої розповіді вихованці доповнювали ілюстраціями, загадками, прислів’ями.
Родзинкою заняття була сторінка „Народ скаже, як зав’яже”. Саме тут діти показали, що яке почесне місце посідає хліб у народних звичаях та обрядах українців. Адже, хліб і рушник – одвічні людські істини.
Не проминули увагою учні і сторінку страшного голодомору, запалили свічку пам’яті жертвам загиблим у цей страшний період, вшанували їх хвилиною мовчання. На очах маленьких учнів виднілись сльози. Видно було, що вони пройнялись повагою та любов’ю до святині святинь.
І раптом у світлицю завітала гостя – Осінь, яка щедро пригостила всіх смачними булочками.
Завершилось заняття зворушливим виконанням вихователькою вірша „Шануйте хліб!”.
Своїм вдячним словом за проведену розповідь звернулась директор школи Віра Михайлівна Ряшко. Вона подякувала дітям та вчительці, побажала всім присутнім здоров’я і бережно шанувати хліб

Жанна Безик, вчителька світової літератури Голубинської ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com