Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Грудень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Проведення акції проти торгівлі людськими органамиНа запчастини – тільки машини!

У кінці листопада дорогами Закарпаття пройшов національний автопробіг „На запчастини – тільки машини!”. Інформаційні акції відбулися в рамках Міжнародної кампанії „16 днів протидії тендерному насильству” та Міжнародного дня боротьби з рабством і були спрямовані на широке висвітлення кримінальної проблеми торгівлі людськими органами в Україні. Ініціаторами цього заходу в Закарпатській області виступила громадська жіноча організація (ЗГЖО) „Веста”. Головну підтримку надала Міжнародна Організація з міграції (MOM). Партнерами виступили: Закарпатська ОДА, міські та районні державні адміністрації, обласні управління та районні відділи у справах молоді та спорту, охорони здоров’я, освіти і науки, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ОДА, управління інформації та зв’язків з громадськістю ОДА, відділ боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми ГУМВС України в Закарпатській області, обласний центр здоров'я, обласне товариство Червоного Хреста.
В автопробігу взяли участь експерти, медики, держслужбовці, партнерські громадські організації. До участі в акції були залучені працівники обласного управління та районних відділів у справах молоді та спорту, управління освіти і науки, управління охорони здоров’я, центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, керівники, викладачі, учні та студенти місцевих навчальних закладів, представники місцевих громад, пересічні громадяни.
В інформаційному автопробігу взяли участь 10 областей, а серед яких і Закарпатська.
Правоохоронні органи, аналізуючи статистику 2010 року, вперше виявили в такому значному масштабі зростання кількості постраждалих від злочинних дій транснаціональних злочинних угруповань, що торгують людьми з метою вилучення органів.
Більшість постраждалих – вихідці з України, Молдови, Узбекистану та Білорусі: в основному, це молоді люди, які опинилися у складних життєвих обставинах. Вербування відбувається через особисті контакти або за допомогою реклами в Інтернеті. Вербувальники вводять свої жертви в оману, переконуючи їх у тому, що подібні „комерційні” операції з трансплантації нирки є законними – навіть інколи підписують з ними „офіційні” договори. Зазвичай злочинці виплачують узгоджену суму і надають необхідну медичну допомогу перед вилученням органу, проте медичний супровід після операції забезпечують лише в поодиноких випадках.
Два роки тому працівники міліції Закарпатської області виявили факт торгівлі людськими органами. Декілька жителів Закарпаття вербували людей для продажу їхніх органів (нирок). Їх жертвами стали близько сорока громадян, жителів різних регіонів України, в тому числі – закарпатці. Користуючись уразливим станом людей (безробіття, бідність, необізнаність, довірливість), учасники злочинного угруповання пропонували їм великі суми в обмін на власні органи (нирки). В результаті люди не отримали обіцяних грошей, проте безповоротно втратили своє здоров’я.
Керівник автопробігу – голова Закарпатської громадської жіночої організації „Веста” – Інна Сабадош окреслила головну ідею заходу так: „Чорний ринок” полює за живими органами українців. Злочинців цікавить усе – від нирок і кісткового мозку до рогівки очей. Люди, будьте пильними! – не продавайтеся й не піддавайтеся на спокусу швидкого заробітку: гроші швидко витрачаються, а власне здоров’я вже не повернете...”.
29 листопада 2011 року автопробіг пройшов містами Ужгорода, Мукачева,   смт. Воловець. 30 листопада було продовжено проведення   даної акції у смт. Великий Березний, м. Перечин. У Сваляві зустрічі відбулися на базі технічного коледжу й будівельного ліцею з студентами цих закладів та учнями старших класів загальноосвітніх шкіл міста й гімназії. В кожному місті, з метою привернення уваги до проблеми торгівлі людськими органами, організовувались інформаційні акції.
Зустріч учасників Національного інформаційного автопробігу Закарпатської та Івано-Франківської областей пройшла 29.11.2011 року на Торунському перевалі.

Тетяна ШЕСТАК, директор районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com