Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Грудень 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Дeнь боротьби зі СНІДом„В напрямку цілі – „нуль”

Проблема ВІЛ/СНІДу не є новою і невідомою читачам. У цьому році виповнилося 30 років з часу   виявленого першого випадку СНІД. За цей час померло 30 мільйонів людей. На даний час у світі 34 мільйони живуть з ВІЛ. Але це не остаточна цифра: 70 відсотків від усіх інфікованих навіть не здогадуються про свій статус через те, що не проходять тестування.
На Росію та Україну припадає майже 30% епідемії у Східній Європі та Центральній Азії. За останні 24 роки в Україні померло 23506 людей, поширеність ВІЛ серед дорослого населення (15–49 років) становить 1,1%. (Звіт ЮСЕЙДС до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, 2011 р.).
Згідно з результатами досліджень, проведених Українським інститутом соціальних досліджень разом з ЮНІСЕФ в Україні, у групі ризику знаходиться близько 50 тисяч людей, що вживають наркотики ін’єкційним шляхом, 20 тисяч залучених до гомосексуальних статевих відносин, 15 тисяч дівчат залучених до комерційного сексу та приблизно 85 тисяч українських підлітків.
Проте останні дослідження показують, що „групами ризику” поширення вірусу не обмежується. Через статевий шлях ВІЛ вражає нові і нові жертви. За словами голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяни Вехтєєвої, щодня діагноз ВІЛ-інфекція ставиться майже 60 жителям України. Тільки усвідомлена та захищена поведінка може зупинити цю проблему. Саме тому 1 грудня під гаслом „Поважайте себе та інших! Приймайте розумні рішення та зупініть СНІД в Україні” було проведено акцію, присвячену Дню боротьби зі СНІДом. Організаторами виступили районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й міжнародна громадська організація „АСЕТ”. Завдяки роботі інформаційного намету всі бажаючі могли отримати вичерпну інформацію про проблему, а волонтери центру, учасники „Школи лідера” та „АСЕТу” розповсюдили друковану тематичну продукцію – плакати та буклети.

Тетяна ШЕСТАК, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com