Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 23 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Професія – засіб побудови свого щастя

„Професія, успіх і благополуччя” – під таким гаслом в 9”б” класі Свалявської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 3 відбулася відкрита виховна година, яку провела класний керівник Надія Василівна Вайдич. Нагальним постає вияв нахилів до певного виду діяльності, поглиблення знань про професії як засобу самореалізації та соціально значущої діяльності, адже саме зараз слушним у кожній батьківській сім’ї є питання визначеності у виборі майбутньої професії випускників.
Завдання школи – допомогти самовизначитись, зробити правильний життєвий вибір.
Значимо, що наочністю на занятті слугувала мультимедійна дошка, сучасні технології, щоостаннім часом проходять лейтмотивом через навчальні та виховні заняття. Завдяки сучасним технічним оснащенням учні мають можливість для широкого простору самостійного сприйняття й осмислення поданої інформації. Кожен із присутніх (батьки, учні, педагоги) вибирають із виставлених на екрані прислів’їв найбільш прийнятні для себе: „Істинний скарб для людей – уміння працювати” (Езоп), „Людині, в якої немає улюбленої праці, ніякі скарби не принесуть радості” (В. Сухомлинський), “Я цікавлюся своїм майбутнім, тому що збираюся провести в ньому все життя” (Ч. Кеттерлінг). Дев’ятикласники Віктор Манчак, Роберт Софілканич, Поліна Шепель разом із батьками дискутують про вибір, від якого залежатиме їхня доля, якою вона буде, як важливо не помилитись, адже зі стін школи не повинні виходити невдахи, люди, які не знайшли свого покликання, тож і не повинні такі вилітати з родинного гнізда.
За цим на мультимедійній дошці висвітлюються таблиці: „Десять професій минулого десятиліття” (програміст, модельєр, концертний директор, інструктор по шейпінгу, флорист, круп’є, веб-дизайнер, брокер, дистиб’ютер, пластичний хірург) та „Десять професій майбутнього десятиліття” (спеціаліст із інформаційних технологій, еколог, хед-хактер, біотехнолог, ландшафний дизайнер, психоаналітик, логіст, аудитор, телепродюсер, іміджмейкер). Перелічуються перспективні роботи на українському ринку праці.
Із власними судженнями виступили учні Вікторія Крафчик, Олександр Копа, Олександр Колядко, Ольга Легеза, Сільвія Маринець, Михайло Пуга. Про омріяні професії поділились Едуард Басістов, Каріна Пукіш, Вікторія Черепаня. Наставницьке слово звучить із вуст класного керівника: „Не важливо, друзі, яку професію ви оберете. Головне, щоб вам подобалось приносити користь людям, радувати їх своєю роботою”.
Наставляв юних і директор школи Антонін Іванович Вайдич, який наголосив на тому, що ким би не став кожен із них у житті, вагомо бути, добрим, чесним, чуйним, працювати натхненно.
Передувало заняттю анкетування, співбесіда з кожним, а ще раніше – вивчення особистостей під час екскурсій   на Теребле-Ріцьку ГЕС, хустські ферми з розведення страусів та оленів, Долину нарцисів, історичними місцями Закарпаття (зокрема, лінію Арпада), Львівську ратушу, стежками архітектурних пам’яток Києва, на Чорну гору (Виноградово), на могилу О. Борканюка (Рахів), біля пам’ятника знака центру Європи (Ділове).
Пропонуємо задуматися тим, хто обирає професію, чи правильно ви оцінюєте життєві перспективи. Нагадуємо, що краще обирати не „престижні”, а   корисні, необхідні й цікаві професії, бо це ваше життя.

Ганна МАРФИНЕЦЬ, вчитель-методист Свалявської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3.      

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com