Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Ким бути?

Ці слова стали гаслом тижня психології, проведеного у Родниківській ЗОШ І–ІІ ступенів, присвяченого вибору професії.
Тиждень розпочався святковою загальношкільною лінійкою „Чарівний світ професій”. З привітанням виступила психолог школи Тетяна Йосипівна Воронич.
  Скільки професій на світі існує?
  Хто возить, хто вчить, хто літає, хто будує…
  Професія кожного варта пошани
  От скоро я виросту. Ким же я стану?
Кожна людина працює і має якусь професію.
Професія – рід трудової діяльності, що вимагає певної підготовки і, звичайно, матеріально забезпечує існування. Світ професій – величезний, їх понад 40 тисяч, причому щороку з'являється близько п’ятсот нових і стільки ж зникає або видозмінюється. Коли молода людина обирає собі фах, вона враховує, аби спеціальність була популярна не лише сьогодні, а й через 10–20 років. Це називається стабільністю попиту на професію.
Вам, напевно, вже зараз деколи спадає на думку – а ким ви будете у майбутньому? І хай ви ще серйозно про це не замислювались, однак уже знаєте, що треба зараз учитися, щоб потім отримати таку професію, яка б вам подобалася, припала до душі, дозволяла прогодувати і себе, і вашу родину.
Тепер ви теж працюєте. Але замість зарплатні отримуєте оцінки. І тут – наче на справжній роботі: хто працює гірше – у того нижчі оцінки, а хто старається, виконує все, що каже вчитель, той, крім гарних оцінок, ще й премію отримує – схвалення педагога, гарні слова від нього і повагу від однокласників. Ось так школа не лише предметів навчає, але й уміння трудитися.
Обираючи професію, слід пам’ятати, що здійснити свій вибір треба свідомо, враховуючи свої нахили та здібності, стан здоров'я, особисті та громадські інтереси.
Святкове дійство продовжилось виступами учнів, які відкрили для себе і всіх присутніх зміст і значення професії у житті людини. Учні початкових класів зробили привітання у формі „Назви професій”, чим створили позитивну, інтригуючи атмосферу серед учасників свята.
Особливо цікавими були виступи учнів Анастасії Пичкар (2 кл.), Ростислава Годя (2 кл.), Ангеліни Пічкар (3 кл.), Діани Півкач (3 кл.), Уляни Пензештадлер (3 кл.), Мирослави Дубей (4 кл.), Діани Циганин, Марини Йовбак, Володимира Воронича, Вероніки Гарцавін, Віталія Алексеєнка, Радіслава Левинця (5 кл.), Ірини Дубей, Василя Гарцавіна (8 кл.), які декламували жартівливі вірші про професії лікаря, учителя, музиканта, будівельника, модельєра, інженера та ін.
Упродовж тижня діяла виставка-конкурс на змістовну стінгазету, малюнок „Усі професії важливі, всі професії потрібні”. Переможців визначити було неможливо, бо всі роботи були змістовні, красиво оформлені.
По-справжньому розкрили таємниці своїх знань учасники брейн-рингу „Розкажи, що ти знаєш про назви професій”, який провела психолог Тетяна Йосипівна Воронич між учнями 5–7 класів. Переможцями стали п’ятикласники: Ангеліна Йовбак, Карина Гнаткович, Віторія Півкач, Асіна Влахос, Володимир Воронич, Володимир Калабішка. Всі учасники   нагороджені солодкими призами.
Психолог школи не залишила поза увагою і учнів початкових класів. ЗДля них організувала цікаві заняття „Усі професії хороші – обирай до смаку”, де використала вправи: „Назви професію”, „Де я був?”, „Хто що робить?”, „Попрацюймо”.   Відбулася бесіда на тему „Що таке професія?”, після якої діти захоплено грали у гру „Відгадай професію”
З дев’ятикласниками організували цікавий мотиваційний тренінг „Знайти свій шлях”, активізуючи процес самопізнання, свідомого професійного вибору старшокласників, розвиток навичок самоаналізу, планування, розширення уявлення про світ професій та їхні особливості.
Та, мабуть, найцікавішим був виступ перед школярами заслуженого будівельника України Василя Петровича Арендаша, жителя села Родникова Гута. Він розповів про своє важке дитинство, бо народився в багатодітній сім'ї, пережив Велику Вітчизняну війну. Як сутужно не було, але здобув професію будівельника. Працював на різних роботах, посадах, а будівельником залишився назавжди, бо це його покликання. „Професія будівельника чи не найнеобхідніша. Я маю велике задоволення, коли бачу як радіють новобудовам, – мовив В. П. Арендаш. – Найдорожчою для мене була споруда, зроблена моїми руками, – церква у рідному селі Родникова Гута, яка побудована на місці раніше згорілої. А, ви мабуть, бачили залізничний вокзал в Ужгороді – це теж частка моєї роботи разом з бригадою будівельників.
Але щоб стати будівельником, потрібно добре вчитися, мати міцні знання, відповідально ставитися до своєї роботи, бути терпеливим, творчим”.
Тиждень психології завершився загальношкільною лінійкою, на якій психолог та дирекція школи подякувала учням за активну участь у заходах, які проводилися у школі протягом тижня.

Олена Лизанець, вчитель української   мови та літератури.
Фото: Ласла Грубінки.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com