Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 16 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Надійна підтримка поруч…

Щороку на початку грудня, у Міжнародний день інвалідів, ми ще раз переосмислюємо все, що зроблено для підтримки людей з особливими потребами. А їх в Україні є понад два з половиною мільйона і вони потребують належного ставлення до себе – хочуть жити повноцінним життям. Тому, державна служба зайнятості приділяє значну увагу цій верстві населення. Кожна особа із ступенем інвалідності, яка виявила бажання та намір працювати, може звернутися за допомогою до Свалявського райцентру зайнятості в будь-який зручний для неї час. Тут розробляється індивідуальний план можливих шляхів її трудової реабілітації та працевлаштування.
Зокрема, потрібно звернути увагу, що особа із ступенем інвалідності має право на консультації з пошуку підходящої роботи з використанням оперативної інформації про вільні робочі місця та вакантні посади не тільки в межах району, а й по всій країні; сприяння у працевлаштуванні, в тому числі на заброньовані робочі місця, що створені шляхом надання роботодавцю дотацій на додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних;   працевлаштування на оплачувані громадські роботи, сприяння підприємницьким ініціативам безробітних, шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю, направлення на професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації, профорієнтаційні послуги,   кваліфіковані консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням.
З початку року послугами Свалявського райцентру зайнятості скористалася 31 особа з обмеженими фізичними можливостями, з яких майже кожна третя особа працевлаштована. Завдяки спільним зусиллям   Свалявського   райцентру зайнятості та соціальних партнерів вдалося працевлаштувати 9 осіб, у тому числі 4 – шляхом надання дотацій роботодавцям, 3 особи пройшли професійне навчання із подальшим працевлаштуванням, та троє особи брали участь у оплачуваних громадських роботах.
Слід зазначити, що кожна людина з інвалідністю має право на працевлаштування без випробувального терміну, неповний робочий день або робочий тиждень, відмову працювати в нічний час і надурочно, надання щорічної відпустки в зручний час.
Важливою умовою для професійного самовизначення осіб з інвалідністю є надання професійних послуг. Кваліфіковані спеціалісти здійснюють консультування щодо вибору чи зміни професії, надають рекомендації щодо професійного вибору з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, професійних інтересів, нахилів та здібностей.
На жаль, існує багато проблем, які потрібно вирішувати, а, в першу чергу, зламати стереотипи свого ставлення до цієї категорії громадян. Інваліди – не просто окрема категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре…..
На щастя, поряд з цими людьми є ті, хто хоче допомогти і хто допомагає!    
     
Еріка ЧАД,
заступник начальника відділу сприяння працевлаштуванню.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com