Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 19 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Я живу у правовій державі

З метою запровадження обов’язкової мінімальної правової освіти серед дітей та молоді у рамках місячника правової освіти в Росошанській ЗОШ І–ІІ ступенів днями була проведена ігрова програма „Конвенція ООН про права дитини”.
„Дитинство – найщасливіша, найвеселіша, найсвітліша пора в житті людини. Саме в дитинстві діти вчаться, здобувають освіту, готуються до дорослого життя. Щоб забезпечити їм належні умови для розвитку, захистити від негараздів життя, в 1959 році представники різних націй зібралися на Генеральну Асамблею ООН і ухвалили Конвенцію про права дитини...” –   такими словами розпочала програму вчителька історії та правознавства Оксана Іванівна Іляшевич, яку вона підготувала разом з учнями 7–8 класів.
Зустріч проходила у вигляді змагання між двома командами – „Юними правознавцями” (8”б”) та „Всезнайками” (7”б”).
Оцінювала відповіді учнів суддівська колегія – учні 9 класу Мирослава Мигович, Василь Шипович, Віталій Мателега).
Не можна не захопитися майстерністю юних акторів (учнів 5-их класів), які розігрували сюжети відомих казок. Але і не можна не оцінити блискучі знання команд, які за 30 секунд давали відповіді на поставлені запитання.
Глядачі дізналися, що у казці „Буратіно” демонструється одне з найважливіших прав дитини – ст. 28 та 29 Конвенції ООН: „Право кожної дитини на безкоштовну загальну освіту”.
А мачуха із казки „Попелюшка” порушує ст. 32, 36, у яких говориться: „Дітей не можна залучати до примусової праці. Держава встановлює мінімальний вік для прийому на роботу і визначає вимоги для умов праці неповнолітніх”.
Казка Г. Андерсена „Гидке каченя” вчить нас, що не можна ділити дітей за походженням, кольором шкіри або іншими ознаками. Такі дії є порушенням ст. 2 Конвенції ООН: „Всі діти є рівними у своїх правах, незалежно від походження, кольору шкіри, національності, статі, мови”.
Усі ми читали „Казку про царя Салтана”, яку написав російський поет О. Пушкін. І пам’ятаємо той епізод, коли цариця народила хлопчика, а цар Салтан, обманутий бабою-поварихою, звелів кинути його разом із матір’ю в океан. Таке жорстоке поводження з жінкою та немовлям є порушенням ст. 37 і 39 Конвенції: „Жодна дитина не повинна бути скривджена, піддана тортурам, жорстокому поводженню, покаранню чи незаконному арешту”.
Підлягають осуду і дії Кози-Дерези з однойменної народної казки. Вона порушує право Зайчика на недоторканність житла, яке йому гарантує ст. 16 Конвенції ООН про права дитини.
Закінчилося свято підбиттям підсумків. І хоч воно проводилося у формі змагання між командами, переможців і переможених не було. Адже тема настільки актуальна, що знання, які було здобуто, стануть у пригоді і допоможуть у подальшому житті школярів.

Анжеліка Юрченко,
учениця 9-го класу Росошанської ЗОШ І–II ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com