Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 21 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Вшанували матерів

„Найвища місія кожної жінки – бути матір’ю. Це значить, не просто народити, а й виховати підростаюче покоління, оточивши   його   теплом і турботою.   Від усього серця хочу подякувати вам за цей священний подвиг – материнство. Незважаючи на всі життєві негаразди, ви щодня піклувалися про добробут своїх дітей, намагалися забезпечити їм щасливе майбутнє і довели, що гідні бути удостоєними цього почесного звання – „Мати-героїня”.
Саме з такими теплими словами звернулася до присутніх заступник голови Свалявської райдержадміністрації Е. В. Грабар під час вручення п’ятьом мешканкам нашого району почесних відзнак „Мати-героїня”, що відбулося минулого четверга у малому залі адмінбудинку. До привітань приєдналася і начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту І. В. Сокач.
Жінка, котра дійсно варта отримати цю нагороду, – яка вона? Сивочолі,   із щирими усмішками, пронизливим до глибини душі ніжним поглядом, серцями, що переповнені любов’ю, найкращі в світі матері. Очі їхні повні сліз радості та невимовної гордості.
– Важко було, – каже мешканка с. Росош   Ганна Мигович. – Зранку до ночі працювала у колгоспі. Знаєте, що робили з тими, хто не хотів працювати? У них забирали землю. А допустити цього я не могла, адже у мене була велика родина, а земля – єдина годувальниця.
Разом з чоловіком, інвалідом Великої Вітчизняної війни виховали сімох дітей – трьох синів та чотирьох доньок. Звісно, він допомагав, підтримував, проте   також потребував особливого догляду і не міг виконувати важку фізичну роботу, тож працювати доводилося за двох. Як вдалося виживати, тільки один Бог знає, – каже Ганна Федорівна, – та на долю не нарікаю, бо найбільший скарб для мене – мої діти. Семеро дітей, шістнадцятеро онуків та восьмеро правнуків.   З гордістю можу назвати себе щасливою людиною!
– П’ятеро дітей виховали з чоловіком і всім дали можливість здобути вищу освіту, – продовжує далі Марія Мигович з Голубиного. – Зараз всі вже повиростали, працюють, кожен за обраною спеціальністю, влаштували свої сім’ї й самі стали батьками, подарувавши мені сімох онуків. Це зараз за народження дітей матеріальну допомогу виплачують, можна піти у декретну відпустку і зберегти робоче місце. А тоді максимум, на що можна було розраховувати, – сім днів лікарняного відпочинку. Та, знаєте, якби випала нагода прожити життя заново, то так само, як і зараз, хотілося б мати багато дітей. Щастя, коли маєш нагоду бачити, як росте і розвивається твоя дитина, як робить перші, несміливі кроки, як, усміхаючись, говорить слово: „Мама!”. Ніколи не думала, що колись отримаю почесне звання „Матері-героїні”, – каже Марія Василівна. – Ми з чоловіком намагалися виховати підростаюче покоління добрих, мудрих, чуйних та доброзичливих людей. Зізнаюся чесно,   приємно усвідомлювати, що виховання моїх дітей, яке удостоїлося такої честі, зараз ставлять у приклад іншим. Значить, нам усе вдалося.
Право носити почесне звання „Мати-героїня” також отримали   Г. І. Попович з Павлова, П. В. Гуйван із Дусина та Г. О.   Попович із Росош.
– Як можна стати найкращою мамою? У чому секрет? – запитую у стареньких, намагаючись відшукати відповідь у їхніх очах.
– Дотримуйтеся Божих заповідей та ростіть дітей у любові, – відповідають з ніжною посмішкою матері. Такі прості і водночас величні, зігрівають поглядом і теплотою своїх натруджених старечих рук. І подих перехоплює від цієї святої величі, що хочеться вклонитися перед їхньою життєвою мудрістю, промовивши: „Дякую, мамо, за подароване життя!”.  

Наталія МАЛЕТИЧ.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com