Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 17 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Дві події збіглися у часі
У Неліпині освячено новий храм
та відслужив першу службу в Павлові новоієрей Іван Козар

Чотири роки тому в селі Неліпині владика Мілан Шашік освятив будівлю старої школи, яку Свалявська районна рада майже безкоштовно передала місцевій громаді для реконструкції під храм, ос-кільки вірники не мали приміщення для відправлення Служби Божої. Час промайнув блискавично. Завдяки Божій ласці, яка мала вплив на всіх членів громади, на жителів села, особливо на кураторів Йосипа Фалеса, Юрія Лелеку та їх родини, які за весь цей період майже не відходили від споруди – домовлялися з майстрами, шукали будматеріали, просили грошову допомогу тощо.
Загальне керівництво здійснював декан Свалявського деканату отець Михайло Хваста, який допомагав вирішувати чимало проблем, які траплялися під час будівництва церкви. На його прохання   на допомогу неліпинській громаді прийшло чимало небайдужих до Божої справи людей. Серед них – голова райдержадміністрації Георгій Уліганинець, його заступник Едіта Грабар, колишній голова районної ради Михайло Воронич, керівники підприємств Іван Гештень, Ігор Грунянський, а також всі мешканці Неліпина, незалежно від конфесії.
Будівельне мистецтво у зведенні храму показали Михайло Стецович, Іван Козар із Павлова, Федір Мориляк, Михайло Чубар із Плоского, Юрій Туряниця із Родниківки. Завдяки їхньому вмінню село має гарну церкву.
3 грудня єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік разом із дияконом Миколою Багіровим та се-мінаристами прибув у Неліпино, щоб освятити новозбудований храм.
Владику зустрічали діти вітальними віршиками, хлібом-сіллю та квітами. Отець Михайло Хваста від імені вірників висловив велику радість і вдячність за його приїзд та постійну турботу про будівництво христової оселі.
Потім   освятили церкву, після чого було відправлено Святу Літургію, в котрій взяли участь о. Михайло Хваста, о. Олег Серемчук,
о. Олександр Гонда із Сваляви, о. Георгій Хваста з Павлова, о. Микола Кость з Родниківки, о. Андрій Долинич з с. Ярок, що на Ужгородщині.
За вагомий вклад у будівництво храму архієрейськими грамотами нагороджено Неліпинського сільського голову Василя Мадяра, колиш-нього голову районної ради Михайла Воронича, керуючу філією Ощадбанку Світлану Сокач, вірників Йосипа Фалеса та Юрія Лелеку.
Під час Служби Божої отримав свячення диякон Іван Козар із Павлова – випускник Ужгородської богословської академії. А 4 грудня, в День Введення Божої Матері в храм, в рідному Павлові новоієрей відправив першу Святу Літургію.
Після Служби Божої він звернувся до всіх присутніх із словами подяки. Перш за все дякував Господу Богу за його ласку, владиці Мілану за постійну турботу про се-мінаристів у духовному закладі міста Ужгорода і за рукоположення. Особливі слова подяки звучали на адресу його батьків Івана та Тетяни за добре виховання, за те, що з дитинства прищеплювали йому велику любов до Господа Бога. Священик Козар дякував всім вірникам Павлова за їх всебічну моральну підтримку. Особливо пароху, його духовному батькові отцю Георгію Хвасті, котрий давав йому не тільки практичні поради, а й найбільше звертав увагу на його духовність, вчив дивитися на священство не як на професію, а як на справжнє душпастирство.
Зразу відчутно, що отець Іван є вихованцем храму Пресвятої Євхаристії
с. Павлова, який має особливий духовний вплив на людей. Коли у 2000 році єпископ-ординарій Йоанн Семеді освячував храм, Іванові було 14 років. Вже тоді було видно, що хлопець стане людиною високої духовності, бо відзначався не тільки відмінними шкільними знаннями, а й високими організаторськими здібностями. Був свого роду вожаком тих дітей, котрі відвідували при храмі кахетичну школу.
Після слів подяки отця Івана виступив парох отець Георгій Хваста. Він побажав новоієрею великої покори, з честю виконувати свою місію, мати таку чисту душу, як священича біла одежа, і щоб такі чисті душі мали вірники, яких він буде обслуговувати.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com