Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 17 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Вони врятували майбутнє для своїх нащадків

Щороку 14 грудня повертаємося пам’яттю до незабутніх трагічних подій, що трапились на Чорнобильській АЕС 1986 року, і ще раз осягаємо масштаби руйнувань та загрози існування всього живого на нашій землі. Водночас думаємо про тих, хто проявив мужність та відвагу й став у ряди ліквідаторів, хто убезпечив світ від радіоактивних відходів аварійного реактора, кому ми зобов’язані можливістю жити і ростити дітей та внуків. Віддаємо їм данину шани і вдячності, водночас схиляємо голови перед тими, хто пожертвував найдорожчим і пішов у вічність заради життя й майбутнього свого народу та всього людства. Адже саме 14 грудня 1986 року було завершено будівництво саркофагу. Події 25-річної давнини ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь.
У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь і чимало наших земляків. Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у районному Будинку культури відбулося вшанування свалявців, котрі прийняли на себе невидимий удар радіації, що своїм здоров’ям та майбутнім розплатилися за повернення безконтрольного атому у мирне русло.
Відкриваючи зібрання, заступник голови райдержадміністрації Едіта Грабар висловила ліквідаторам страшної аварії слова щирої вдячності за виявлені в тяжкий для України час високі людські якості – силу духу, самовідданість і професіоналізм. За те, що, не шкодуючи свого здоров’я, захищали теперішнє і майбутні покоління від страшної техногенної катастрофи. Побажала доброго здоров’я, сімейної злагоди, довголіття та життєвих гараздів.
Далі відбулась ділова розмова. Про найбільш актуальні питання – виконання судових рішень із виплат чорнобильцям, пенсійне забезпечення, оздоровлення, безкоштовне медичне обслуговування говорив голова Свалявської районної громадської організації „Союз Чорнобиль України” Михайло Сарканич. Він, зокрема, наголосив, що наразі найболючішим для учасників ліквідації є медичне забезпечення. Оскільки цього року на придбання медикаментів для амбулаторного лікування виділено 12 тисяч гривень, лікування в стаціонарі здебільшого здійснюється за власні кошти (але є і приємні новини: обласна лікарня з 1 січня 2012 року пообіцяла безкоштовно обслуговувати в стаціонарі чорнобильців). Районна організація звернулася до районної влади з проханням організувати на базі Полянського гастроентерологічного відділення щомісячну реабілітацію 2–3 чорнобильців. Поки що питання розглядається. Сподіваємося на позитивний результат.
У районі прийнято програму соціальної підтримки чорнобильців на 2011–2015 роки. Але в поточному році коштів на її фінансування не виділено, що позбавило можливості   надавати чорнобильцям належну допомогу у вирішенні їх соціальних проблем. Велике прохання до депутатів районної ради при розподілі бюджету на наступний рік розглянути можливість профінансувати іцю категорію населення.
Хвилює й те, що уряд намагався через парламент „провести” законопроект „Про гарантії держави щодо виконання судових рішень”, яким намагався внести зміни до Чорнобильського закону і перевести всі виплати чорнобильцям в ручний режим (тобто розмір та порядок виплати визначається Кабінетом Міністрів). Окрім того, Верховна Рада прийняла Закон „Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України”, який позбавив чорнобильців права вимагати від держави виплат за судовими рішеннями.
За словами начальника управління праці та соціального захисту населення Олега Соломки, на обліку в їхньому управлінні станом на 1 грудня 2011 року перебуває 213 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них – 17 інвалідів І категорії, 90 – ІІ,   62 – ІІІ, двоє – четвертої категорії. 40 – дітей постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 2   дружини померлих учасників ЧАЕС.
У 2011 році на виплати компенсацій чорнобильцям використано 227 тисяч гривень. З них: 17,6 тисячі гривень – на підвищені стипендії та надання додаткових відпусток, 7,5 тисячі – компенсацію сім’ям з дітьми та на безоплатне харчування. Щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування становила 196 тисяч гривень. Для оздоровлення в санаторіях різного профілю на черзі в управлінні перебувають 35 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, в тому числі 10 дітей.   Цього року було оздоровлено 12 осіб, з них за кошти головного управління праці та соціального захисту населення – 5 учасників аварії на ЧАЕС та 7 дітей, які постраждали внаслідок ЧАЕС.
З теплими шанобливими словами подяки до ліквідаторів аварії звернулись заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Євген Дідренцел та заступник начальника Пенсійного фонду у Свалявському районі Наталія Ковбень. Вони також дали вичерпні відповіді на запитання чорнобильців щодо медикаментозного та пенсійного забезпечення, запевнили, що їхні колективи намагатимуться робити все, аби пом’якшити біль та страждання тих людей, які 25 років тому, незважаючи на загрозу життю, йшли на ліквідацію техногенної катастрофи.
За мужність і відвагу, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з нагоди вшанування Дня учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ліквідатора Сергія Леонідовича Двіницького нагороджено Почесною грамотою облдержадміністрації.
Захід закінчився, але Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Адже величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com