Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 20 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Залучення батьків до загальнообов’язкового огляду дітей є запорукою міцного здоровя

Міцне здоровя – це запорука довголіття, скарб, подарований нам матінкою-природою і, мабуть, немає на світі того, хто б не погодився, – найціннішим у житті кожної людини є здоровя дітей. Адже саме від них залежить наше майбутнє. На жаль, рівень захворюваності серед дітей дошкільного та шкільного віку з кожним роком зростає, тому дуже важливо докладати максимум зусиль для збереження підростаючого покоління.
15 грудня в малому залі адмінбудинку відбулося засідання координаційної ради на тему: „Профілакика захворюваності серед дітей та юнацтва” за участю заступника голови Свалявської РДА Е. В. Грабар, начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації М. М. Рипковича, заступника головного лікаря Свалявської ЦРЛ   М. С. Мелеша, районного лікаря-педіатра О. В. Шерегі, головного спеціаліста районного відділу освіти В. О. Попович,   заступника директора Свалявського професійного будівельного ліцею Ю.   А. Мелеша та лікаря з гігієни дітей і підлітків Свалявської СЕС Т. О. Кобулей.
– Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 682 від 16 серпня 2010 року „Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів” медичний огляд школярів є обовязковим, – каже М. М. Рипкович. – З метою профілактики захворюваності серед   дітей Свалявською ЦРЛ було видано наказ № 121 від 15.08.20011 року „Про проведення поглибленого медичного огляду школярів”, але як не прикро констатувати, ці заходи не виправдали очікуваної позитивної динаміки.   Спитайте, чому? Сам неодноразово ставав свідком ситуації, коли лікар, надавши дитині невідкладну допомогу, замість слів подяки отримував виклик до суду за неправомірні дії, що призвели до душевної травми пацієнта. І все тому, що лікар не має права проводити профілактичне обстеження чи надавати допомогу без отримання попередньої згоди батьків або опікунів особи, що не досягла 18-літного віку
– Внаслідок того, що за останні два роки в Україні значно зріс відсоток смертності   серед школярів. на уроках фізкультури, вчителям довелося суттєво звузити обсяг вправ виконуваних під час занять спортом. Водночас, деякі батьки скаржаться, що діти недоотримують навантаження, необхідне для підтримки належної форми учнів, – говорить головний спеціаліст районного   відділу освіти В. О. Попович. –   Нам потрібно шукати вихід із цієї ситуації.
– Наслідком подібних проблем часто стає незадіяність батьків до профілактично-оздоровчих обстежень дітей. Причиною цієї незадіяності нерідко стає брак часу через напружений графік роботи чи безліч інших негативних факторів,   а іноді навіть байдужість батьків або опікунів до тих, за чию долю вони несуть відповідальність. Більше чверті юнаків, які проходять обстеження на передодні вступу до лав армії – непридатні до строкової служби внаслідок вроджених патологій. Цього можна було б уникнути, якби пацієнти зазнали своєчасного оперативного втручання, але часто батьки соромляться говорити про незадовільний стан здоров’я школярів, посилаючись на заборону втручання до особистого життя чи лікарську таємницю і тим самим наражають на небезпеку інших дітей. Маються на увазі не тільки генетичні чи фізичні патології, а й вірусні захворювання, що передаються повітряно-крапельним, статевим шляхом та через кров, – говорить районний педіатр О. В. Шерегі. Вирішити цю проблему можна буде тільки за умови залучення батьків до оздоровчо-профілактичного оглядового процесу.
Заслухавши всіх виступаючих, заступник голови райдержадміністрації Е. В. Грабар та заступник головного лікаря М. С. Мелешем винесли на розгляд координаційної ради пропозицію про створення нового спільного наказу Свалявської райдержадміністрації, Свалявської ЦРЛ, відділу охорони здоровя та відділу освіти райдержадміністрації, згідно з яким батьки, які не зможуть бути присутні під час медичного обстеження школярів, повинні передати свої зобов’язання класним керівникам. Дозвіл на загальнообовязкове медичне обстеження щорічно прийматиметься під час батьківських зборів у протокольному порядку.
Так, діти та підлітки, що входять до складу дислокаційної групи (учні 1-их, 5-их, 9-их , 10-их, 11-их класів) щорічно, окрім консультації в лікаря-педіатра або лікаря АЗПСМ, отримуватимуть обов’язкове обстеження лікарів-спеціалістів. Школярам, які до дислокаційної групи не входять (учні 2-их, 3-их, 4-их, 6-их, 7-их, 8-их класів) медичне обстеження лікарів-спеціалістів призначатиметься за показаннями.
Пропозицію підтримали одноголосно, тож відповідний наказ з’явиться найближчим часом.  
         
Наталія МАЛЕТИЧ.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com