Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Закарпаття найзахідніший регіон України. Свалявський район розміщений в центральній частині Закарпатської області. На півночі межує з Воловецьким районом, на півдні та південному сході із Іршавським районом, на південному заході з Мукачівським районом, на заході з Перечинським районом. Протяжність району з північного заходу на південний схід 35 км, а з півночі на південь 25 км. Район розміщений у передгірній частині Карпат. Висота місцевості в долині р. Латориці 200-250 м над рівнем моря, висота полонинського хребта від 1200 м до 1500 м і вище (гора Стій – 1681 м).
Територія району характеризується підвищеною сейсмічністю, а в останні роки бурхливими гірськими паводками та зсувними процесами, які приносять значні збитки господарству. Останнім часом внаслідок антропогенного навантаження на водні екосистеми, порушення водоохоронного режиму частота паводків зростає. Тому одним з основних завдань органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є координація комплексу робіт, пов’язаних з попередженням та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, підвищення рівня захисту населення і території району, запобігання їх виникнення.
Загальна площа лісів Свалявського району становить 45776 га в т.ч. Свалявського ДЛГ 38658 га, КЛГП Агроліс – 7118 га. Згідно матеріалів лісовпорядкування по Свалявському ДЛГ ліси 1 групи складають 16284 га, що становить 35% від загальної площі, в основному це букові ліси переважно середньовікові та пристигаючі. Лісоексплуатаційний фонд розміщений на площі 26729 га.
Загальна земельна площа регіону становить 67301 га, з яких 73,8% це землі лісового фонду, розташовані в гірській частині району, що має обмежене сільськогосподарське призначення.
Свалявщина багата на мінеральні води. На території Свалявського району надано ліцензії на видобування мінеральної води 10 підприємствам з 19 свердловин. В даний час в регіоні діють 4 бальнеологічні санаторії та 15 цехів розливу.  

Стан навколишнього природного середовища
Екологічна ситуація в районі характеризується відносною стабілізацією показників техногенного навантаження на навколишнє природне середовище, несприятливих екологічних явищ природного та техногенного характеру не зафіксовано. Однак в районі продовжують мати місце ряд екологічних проблем вирішення яких потребує організаційних зусиль та фінансового забезпечення.
• Будівництво районного полігону твердих побутових відходів та організація роздільне збирання відходів та їх використання і утилізації.
• Організація об'єктів природо-заповідного фонду (НПП Ждимир, регіональні заповідні території в районах формування мінеральної води)
• Розширення каналізаційної мережі м. Свалява. Очисні споруди м. Свалява потужністю 4400 куб м/добу   використовуються на 30% проектної потужності, а значна частина м. Свалява є не каналізована.
• Актуальною є проблема каналізування житлової забудови на території родовищ мінеральних вод, а саме населених пунктів Полянської, Плосківської, Солочинської, Голубинської та Неліпинської сільських рад.
• Зростання будівництва об’єктів (цивільного призначення, придорожнього сервісу та рекреації, інших) призводить до збільшення об’ємів зворотних вод, що потребують очистки. Одним з шляхів вирішення вказаної проблеми є встановлення локальних каналізаційних споруд глибокої біологічної очистки в не каналізованій місцевості.
• Вивіз на утилізацію непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, яких в районі всього 1,2 т.

.   
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com