Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 22 Січня 2019 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Проблема туберкульозу стосується кожного!

Минулого четверга у малому залі адмінбудинку відбулася координаційна рада на тему „Аналіз проведення флюорографічних обстежень серед працівників шкіл та ДНЗ району” за участі заступника голови райдержадміністрації Е. В. Грабар, головного спеціаліста відділу охорони здоров’я Е. С. Кузьменко, заступника головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Свалявської ЦРЛ Є. Ю. Дідренцела, районного лікаря-епідеміолога Ю. Ю. Вощинара, завідуючого фізіотерапевтичним відділенням В. В. Горзова, фельдшера Свалявського технічного коледжу Національного університету харчових технологій М. В. Цапар, методиста районного відділу освіти Н. О. Степанюк та заступника директора Свалявського професійного будівельного ліцею Ю. А. Мелеша.
Як повідомив райепідеміолог Ю. Ю. Вощинар, причиною зібрання координаційної ради став випадок виявлення туберкульозу в однієї з співробітниць ДНЗ Тернопільської області. У зв’язку з цим Міністерством охорони здоров’я України було прийнято указ про обов’язкове проведення координаційних нарад на тему проходження працівниками шкіл та ДНЗ флюорографічних досліджень по всій Україні.
За словами методиста районного відділу освіти Н. О. Степанюк на сьогоднішній день у ДНЗ налічується 416 педпрацівників, у школах ця цифра становить 723 працівники, кожен з яких пройшов флюорографічне обстеження. Відрадним є те, що жодних ознак захворювання на туберкульоз виявлено не було.
– Те, що ні один аналіз на туберкульоз не дав позитивного результату – чудово. Але це не привід вважати, що хвороба нас аж ніяк не стосується. Людям час усвідомити, що ілюзія убезпеченості може виявитися міражем, – каже заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Свалявської ЦРЛ Є. Ю. Дідренцел. – Щорічно покращити своє здоров’я до наших санаторіїв навідуються тисячі відпочивальників із усіх регіонів України та ближнього зарубіжжя. І якщо їдуть вони до нас зі стовідсотковою впевненістю у тому, що не є хворими на цю небезпечну хворобу (бо ж перед поїздкою всі проходять клінічні обстеження, результати яких вносять до амбулаторної картки), то не слід забувати, – потенційними носіями палички, що є збудником туберкульозу є кожен із нас, і гарантій, що вона не активізується, приміром, на вулиці, у будь-якому громадському транспорті чи іншому людному місці – немає. Слабкий імунітет, вчасно не вилікуваний кашель і нежить, навіть несприятливі погодні умови – повірте, цього цілком достатньо, аби захворіти на туберкульоз, тому щорічне проходження флюорографічних обстежень – надзвичайно важливе, адже від вчасно пройденого обстеження залежить не тільки наше життя, а часто й життя близьких нам людей.
– Вважаю, що кожна свідома людина повинна проходити флюорографічне обстеження та отримати належну консультацію лікаря-спеціаліста, – говорить завідувач фізіотерапевтичним відділенням В. В. Горзов, – а після тридцяти років такі обстеження повинні відбуватися щорічно. Якщо на підприємстві чи в державному органі немає лікаря або медсестри, потрібно призначити відповідальних за медичне обстеження в кожному колективі. Це може бути начальник відділу, член профспілкового комітету чи будь-яка інша відповідальна особа, що здатна провадити контроль проходження флюорографічних обстежень. Думка про те, що ризик захворіти на туберкульоз може тільки людина із малозабезпечених верств населення є хибною. Слід погодитися, що ризик захворюваності серед малозабезпечених верств населення дійсно вищий, але треба пам’ятати – за соціальним станом хвороба не обирає.
– Варто відзначити необхідність проходження флюорографічних обстежень не тільки серед працівників дошкільних та шкільних навчальних закладів, а й серед батьків та інших членів родини тих дітей, якими опікуються освітяни. Треба розуміти – батьки, опікуни чи інші члени родини, також можуть бути зараженими небезпечним вірусом. Тому закликаю всіх батьків до того, аби обов’язково пройти флюорографічне обстеження, результати якого вчителі внесуть до медичної картки учня. Це дасть змогу бути впевненими, що здоров’ю дітей ніщо не загрожує, і вживати необхідних заходів надаючи своєчасну допомогу у випадку виявлення хвороби. Це не означає, що без цього обстеження дитину не прийматимуть до ДНЗ чи будь-якого іншого навчального закладу, проте, знаючи, що для профілактики туберкульозу вжито всіх необхідних заходів і батькам, і вчителям буде набагато спокійніше Батькам слід пам’ятати, що від правильного догляду і профілактики захворювань залежить не тільки здоров’я, але й майбутнє їхніх дітей!

Наталія МАЛЕТИЧ.

 
© 2019 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com