Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Вівторок, 23 Жовтень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Про здобутки року, що минає, і плани на прийдешній рік читачам „Вістей Свалявщини” розповідає голова Свалявської райдержадміністрації Г. П. Уліганинець


– Георгію Петровичу, охарактеризуйте, будь ласка, динаміку соціально-економічного розвитку району за 2011 рік.

– Календарний рік завершується, підсумки соціально-економічного розвитку району будемо підбивати в січні 2012 року. Наразі можемо оперувати здебільшого показниками за січень-листопад 2011 року. Варто відзначити, що підприємствами основного кола реалізовано промислової продукції на суму 207 млн. грн., що на 13,2 відсотка більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Позитивним фактом є й те, що зберігається тенденція щодо зростання рівня середньомісячної заробітної плати. Розмір середньомісячної зарплати штатного працівника за січень-вересень цього року склав 1691 грн. і   порівняно з торішнім аналогічним періодом   зріс майже на 12 відсотків. Приємно також відзначити, що за станом на 1 жовтня 2011 року на Свалявщині було введено в експлуатацію 9 об’єктів, у тому числі 7 – соціального призначення (кафе, магазини, АГЗП, автомийка, офісні приміщення, центр молодіжного дозвілля), а також міні-пекарня в Сваляві, туристично-готельний комплекс у Поляні. За січень-листопад 2011 року суб’єктами господарювання району створено 772 нові робочі місця, що становить понад 115 відсотків від завдань Програми зайнятості населення району на 2011 року.

– На посаді голови райдержадміністрації ви більше року. З тих завдань, які запланували для себе, що вже вдалося здійснити?

– Ставлячи перед собою завдання, виходив з того, що жителям Свалявщини, як і громадянам України в цілому, потрібні реальні приклади змін на краще, бо вони є першими кроками до масштабних позитивних змін. Радий з того, що значну частину із запланованого на кілька років уже вдалося реалізувати. До прикладу, в одному з інтерв’ю я говорив про те, що районна виконавча влада планує здійснити добудову навчального корпусу Плосківської школи, будівництво Росошанської школи та реконструкцію старої лікарні під приміщення початкової школи в Керецьках. Цього року райдержадміністрація результативно попрацювала над виготовленням проектно-кошторисної документації на проведення цих робіт. Вартість виготовлення необхідної документації становить близько 460 тис. грн. Потрібно пояснити, що отримати кошти (субвенція з державного бюджету) на всі згадані мною будівельні роботи можна буде тільки за наявності проектно-кошторисної документації. Отож у наступному році район готовий до проведення масштабних будівництва та реконструкції. Ще один приклад, вартий уваги читачів, це завершення ремонтів комунальних доріг за рахунок коштів державного бюджету. В Сваляві – вулиць Франка, Толстого, Сєрьогіна та Зої Космодем’янської, у Поляні – вулиць Курортної, Курортної Бічної, Гірської і Сонячної. Крім цього, було відремонтовано мости у селах Дусино та Березники. Транспортні артерії курортного району мають бути в належному стані, тож у новому році ремонти доріг Свалявщини плануємо продовжити.

– Чи відбулися позитивні зміни на рівні територіальних громад району?

– Так, звісно. За рахунок асигнувань бюджетів розвитку місцевих бюджетів за 10 місяців 2011 року виконано робіт на загальну суму 2,3 млн. грн. Основна частка коштів була спрямована на виконання робіт з реконструкції та капітальних ремонтів загальноосвітніх шкіл, вулиць Солочина, вуличного освітлення Керецьок та Дусина, а також на будівництво вуличних газопроводів у с. Росош, на реконструкцію системи водопостачання та водовідведення   в дошкільному навчальному закладі Поляни, на заміну покрівлі житлового будинку по вулиці Головній та спорудження огорожі на старому кладовищі в Сваляві. Гадаю, доцільно детальніше зупинитися на тому, що зроблено районною виконавчою владою для зміцнення матеріально-технічної бази шкіл Свалявщини. У 2011 році встановлено системи очищення води у школах Пасіки, Дусина, Тибави з тим, аби забезпечити потреби цих навчальних закладів в якісній питній воді. Було проведено капітальні ремонти дахів Пасіцької ЗОШ І-ІІ ступенів, Маломартинківської ЗОШ І ступеня, Свалявської гімназії. На ці цілі з районного бюджету спрямовано близько 440 тисяч гривень.

– Георгію Петровичу, як оцінюєте співпрацю з представницькою владою Свалявщини?

– Приємно констатувати, що співпраця з районною радою, всіма органами місцевого самоврядування району є результативною: пропозиції райдержадміністрації знаходять розуміння в депутатського корпусу. Без цього неможливо було б здійснити все, що я згадував у цій нашій розмові.

– Гуманітарна сфера значною мірою віддзеркалює загальний стан справ у суспільстві. Яким був рік, що минає, для освітньої, медичної галузей та сфери культури Свалявщини?  

– Розпочнімо з аналізу можливостей гуманітарної сфери. Потрібно пояснити читачам, що на сьогодні понад вісімдесят відсотків бюджетних коштів, що спрямовуються з районного бюджету на потреби освіти, культури та медицини, витрачаються на фінансування захищених статей бюджету (заробітну плату та оплату енергоносіїв). Кошти, що залишаються (а це, нагадаю, менше, ніж 20 відсотків), районна виконавча влада спрямовує на вирішення найбільш гострих проблем. До прикладу, коли я ознайомлювався зі станом справ у населених пунктах району у 2010 році, був шокований тим, що окремі сільські медичні заклади вимушені обходитися без протічної води. Тому   і в 2011 році завданням   райдержадміністрації, зокрема відділу охорони здоров’я, було забезпечення водопостачання всіх сільських амбулаторій. З цією проблемою ми успішно впоралися. В освіті одним з найголовніших   завдань районної виконавчої влади вважаю створення комфортних умов для учнівських та педагогічних колективів. Триває робота з облаштування внутрішніх   вбиралень у всіх без винятку сільських школах. Прикро, що в час тотальної комп’ютеризації ми вимушені говорити про такі буденні побутові речі, але без них про який прогрес може йти мова?
Показовим прикладом змін на краще в сфері освіти вважаю також облаштування сучасного спортивного майданчика зі штучним покриттям у Стройненській школі.
Найбільш масштабними роботами у сфері культури в 2011, безперечно, став поточний ремонт великого залу районного Будинку культури. Пригадайте, що востаннє такий ремонт в цих стінах проводився понад двадцять років тому.
У сфері охорони здоров’я теж є позитивні зміни. У 2011 році було проведено реконструкцію та капітальний ремонт пологового відділення та капремонт харчоблоку центральної районної лікарні. Фінансування харчування хворих та медикаментозного лікування пацієнтів ЦРЛ у цьому році зросло майже на 50 відсотків. Корпуси Свалявської центральної районної лікарні було переведено на централізоване водопостачання, що дозволило покращити санітарно-епідеміологічний стан та створити більш комфортні умови для роботи персоналу та перебування пацієнтів.

– З приходом нової влади в Україні розпочато ряд реформ. Хочеться почути стосовно реформ в освіті та медицині, чи готовий наш район до них?

– Реформування освітянської галузі передбачає значні нововведення у вищій освіті. У загальноосвітніх школах та дошкільних навчальних закладах заплановано запровадити окремі новації. Відповідно до проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, що був затверджений у листопаді 2011 року на ІІІ Всеукраїнському з’їзді працівників освіти, ставиться завдання, аби всі вчителі вміли працювати на комп’ютерах на рівні користувачів. Відділ освіти Свалявської райдержадміністрації доповідає, що це завдання до снаги освітянам району. Звісно, й інноваційним технологіям знаходиться місце в наших школах. На порядку денному – забезпечення всіх загальноосвітніх закладів Свалявщини інтерактивними комплексами (сенсорна дошка плюс ноутбук), завдяки яким навчання стає ефективнішим. У 2011 році було придбано 5 таких комплексів. Їх отримали школи Стройного, Поляни, Дусина, Росоша та міська № 2.
Реформуванню підлягає й початкова освіта. У квітні 2011 року Міністерством освіти затверджено Державний стандарт початкової загальної освіти. З вересня 2012 року цей стандарт буде запроваджуватися. Фахівцями відділу освіти РДА проведено семінари, навчання щодо впровадження типових навчальних планів, розроблених відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти. Тож вчителі початкових класів готові реалізовувати ці нововведення. За новими типовими навчальними планами навчатимуться діти, які підуть у перший клас у вересні 2012 року, другокласники в наступному навчальному році будуть навчатися за старими планами. Ще одна новація у сфері дошкільної освіти – це необхідність забезпечити стовідсоткове відвідування дитячого навчального закладу дітьми п’ятирічного віку. В усіх дитячих садках району умови для цього створено.
Реформування системи охорони здоров’я у багатьох асоціюється з поняттям „оптимізація”. Тому слід пояснити, що йдеться про оптимізацію видатків на медичні установи, і це позитивно позначається на фінансовому стані медичної галузі. Наведу конкретний приклад: з наступного року туберкульозне відділення в Сваляві фінансуватиметься з обласного бюджету. За рахунок збільшеного фінансування буде створено кращі умови для лікування: і медикаментозне забезпечення, і харчування на вищому рівні, якщо порівнювати з тим, яке було досі. А кошти, що використовувалися на потреби туберкульозного відділення Свалявської ЦРЛ – йдеться про майже 700 тисяч гривень, – з наступного року будуть спрямовуватися на поліпшення медикаментозного забезпечення, харчування пацієнтів у районній лікарні, а також на зміцнення матеріально-технічної бази цієї установи.
Реорганізовано три ФАПи району в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а це означає, що на відміну від ФАПу в амбулаторії приймає пацієнтів не тільки фельдшер, а й лікар, що підвищує рівень медичної допомоги. 6 ФАПів та 6 АЗПСМ укомплектовано медичним обладнанням згідно з директивними документами Міністерства охорони здоров’я України.
Я так детально зупинився на багатьох досягненнях 2011 року, щоб читачі самі склали собі уявлення про роботу районної виконавчої влади. Кожен маленький крок на шляху до зростання добробуту, підвищення якості життя вартий того, щоб його зробити.

– Що ви хотіли б на завершення сказати нашим читачам?

– Ми живемо в непростий час. Саме тому, вочевидь, потрібно відповідати на його виклики. Управлінські рішення всіх органів влади повинні бути виваженими, оперативними і адекватними до кожної конкретної ситуації. Саме тому ми не можемо заплющувати очі на проблеми, що хвилюють, тішитися ілюзіями і зупинятися на півдорозі. Нам усім потрібно бути реалістами і прагматиками, і при цьому не втрачати віру у власні сили. У новому році хотів би побажати всім жителям Свалявщини бути сильними і впевненими в собі. Здоров’я вам, якнайбільше приємних подій у житті, наснаги і родинного щастя, шановні земляки.  

Наталія БУНДА.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com