Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Зимові розваги

Зима… Це особлива пора року, якої чекають усі: і дорослі і малі. Саме в цей час стаються дива: приходить Новий рік народився син Божий. Ми почуваємося, ніби в казці, і в кожного тріпоче серце в очікуванні   чогось нового, незвичного, кожен з нас по-своєму вірить, що ось-ось це диво станеться, щось неодмінно зміниться в нашому житті на краще, здійсняться найзаповітніші, найпотаємніші мрії і ми почнемо   жити   по- новому.
Відшумів шкільний карнавал, до якого учні готувалися особливо старанно, щоб всім було весело і   кожен почувався   щасливим. Та навіть після закінчення свята ніхто не поспішав додому, бо хотілося, щоб ця новорічна казка не закінчувалась, а ми   якнайдовше залишалися в ній.
Але ж тут, із настанням зимових канікул, напрошувалася думка: „Куди подітися і чим зайнятися?”. Та й справді, чим зайнятися їм, молодим, веселим, невгамовним. Куди дітям спрямувати енергію? Це ж нам, їхнім наставникам, інколи хочеться просто посидіти біля каміна, погрітися, послухати чарівну мелодію зимової тиші і подумати про щось духовне, високе, неосяжне, а діткам не всидіти на місці, їм хочеться гострих відчуттів.   А тому під час зимових канікул не байдикували, штурмуючи своїх класних мам, вибирали   заняття до душі.
Зима цього року поскупилася на снігову ковдру під час зимових канікул, але на те вона і чарівниця, щоб робити дива. Отож порадувала наших дітлахів снігом перед початком нових занять, та це зовсім не засмутило діточок і зовсім вони не нудьгували. Початківці проводили те, що було цікаво їм, – конкурси віршів „Зима-чарівниця”, малюнків „Зимові розваги”, „Відгадай загадочку”, новорічних масок, костюмів, гірлянд (2–3 кл.), розучування щедрівок і колядок, розповіді українських народних казок, декламування віршів, постановка „Вертепу” (4 клас).
На конкурс віршів про зиму другокласники, наприклад, готували вірші закарпатського письменника Василя Галаса.
Старшокласники теж не марнували часу. І, згадавши слова з колядки „Ой радуйся, земле”, про три великі свята, на які багатий січень, активно зайнялися розучуванням щедрівок і колядок,   слухали про традиції святкування сімейного свята на виховній годині „Добрий вечір, щедрий вечір”, провели рольову гру „Старий   Новий рік”, відвідали санаторії „Кришталеве джерело”, „Квітку полонини”, провели розважальну програму „Щедрівки та колядки”, поговорили про зимові розваги школярів, пограли у волейбол, шашки, теніс, здійснили екскурсію до новорічної ялинки в Сваляву, відвідали архітектурну пам’ятку Свалявщини (церкву на Бистрому).
А вчитель музики С. М. Сабов, щоб донести цю радість до людей разом із хлопчиками 7 і 8 класу, бо так вже в нас, за традицією, повелося, що колядувати мають тільки хлопчики, щоб приносити в оселі мир, злагоду й щастя, відвідали МП „Глобус”, санаторії „Сузір’я”, „Квітка полонини”, „Квеле Поляна”. Вони поколядували відпочиваючим, сповістили про нову радість, побажали добра, успіхів, здоров’я, всіляких гараздів, зігріли їхні душі дитячим   теплом   і звселили думки про прекрасне і вічне.
За зимовими розвагами і час пролетів, як на крилах . Дітвора вже зачекалася такого простого зимового дива, яке звуть сніг. І, нарешті, воно таки сталося. Він випав в кінці зимових канікул. Радості дитячій не було меж. Не встигши сісти за парти, члени комісії „Цікавих справ” учнівського самоврядування запропонували провести свято зимових розваг. Щоб не затрачати час на дорогу, вирішили провести його біля школи на гірці, яку сусіди не пошкодували для розваг діточок. На це свято учні   прийшли хто із чим зміг: одні з санками, друг – і з лижами, інші просто приєднались до   них, так і каталися, жартували, гралися в сніжки, падали в сніг або малювали на ньому. Сміху, жартів, галасу, радості   тут не бракувало нікому.
Дивишся на цю дитячу радість і думаєш про себе: а правду люди кажуть, що молоде, то золоте. А десь там, в глибині душі, так і хотілося взяти санки і понестися з гірки, як у дитинстві, забути про всі дорослі турботи і на мить, залишитись там такими веселими і безтурботними.  
Спостерігаючи за всім цим, ми думали про себе: „Як важко іноді буває нам зі своїми вихованцями, але як добре, яке то щастя, що вони в нас є такі радісні, щасливі і юні, бо біля них і ми почуваємось юними”.
Свято зимових розваг наближалось до фінішу. Діти повеселились досхочу. Серед лижників визначились і переможці, якими стали: Євген Куцкір – учень 8 кл., Юрій Міндей – дев’ятикласник та семикласник Василь Ігнатоля, з чим їх і вітаємо. Але найголовніше і позитивне в цих зимових розвагах те, що всі залишились здорові,   щасливі і добре відпочили.

Маріанна Дев`ян,  
педагог-організатор Голубинської   ЗОШ І–ІІ ступенів.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com