Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     П'ятниця, 13 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту рішення Свалявської районної   ради ”Про встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення”

1. Даним регуляторним актом визначається рівень вартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення Свалявського РКП ВВ для населення, бюджетних установ та інших споживачів району.
2. Відповідно до ст.43 Закону України ”Про місцеве самоврядування в Україні” №280 від 21.05.1997р. та Закону України ”Про житлово-комунальні послуги”   №1875-IV від 24.06.2004р. органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно-обгрунтованих витрат на їх виробництво. Розв’язання ринковими механізмами не може бути.
3. Визначення цілей регулювання. Даний регуляторний акт є діючим, але потребує перегляду тому, що діючі тарифи на послуги, затверджені рішенням Свалявської районної ради від 05.05.2011р. № 66 не відшкодовують фактичну собівартість послуг, що призводить до збиткової діяльності підприємства, відсутності достатньої кількості коштів для здійснення розрахунків за спожиті енергоносії та інші послуги. За період, що минув   суттєво зросли складові витрат тарифу: мінімальна заробітна плата та нарахування відповідно, ціни на електроенергію та паливно-мастильні матеріали, хімреагенти, запчастини, податки та ін.
4. Внаслідок затвердження регуляторного акта очікується встановлення розмірів плати за послуги, що реально відповідають фактичній собівартості а саме:
для населення:
-     послуги з централізованого водопостачання з урахування ПДВ – 4,79 грн  
-     послуги з централізованого водовідведення з урахування ПДВ – 5,45 грн
для бюджетних установ:
-     послуги з централізованого водопостачання з урахуванням ПДВ – 6,61 грн
-     послуги з централізованого водовідведення з урахуванням ПДВ – 7,52 грн
для інших споживачів:
-     послуги з централізованого водопостачання з урахуванням ПДВ – 7,47 грн
-     послуги з централізованого водовідведення з урахуванням ПДВ – 8,50 грн
5.   Метою державного регулювання є стабілізація роботи Свалявського РКП ВВ, постійне та безперебійне забезпечення споживачів району послугами з централізованого водопостачання та водовідведення.
6. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей. Альтернативним способом для підприємства може бути відшкодування   з   місцевого   бюджету   дотації на   різницю     між     встановленим   розміром   тарифів та економічно обґрунтованими витратами на   виробництво   послуг з централізованого водопостачання та водовідведення згідно п.4 ст.31 Закону України ”Про житлово-комунальні послуги”
7. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей. У разі прийняття запропонованого регуляторного акту, затвердження   Свалявською районною радою проекту рішення дозволить Свалявському РКП ВВ отримувати кошти   за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
8. Ризик впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого акту. Ризиком при запровадженні регуляторного акту є зміна діючого законодавства, підвищення розміру мінімальної заробітної плати, цін на енергоносії, запчастини та сировину, паливно-мастильні матеріали, підвищення рівня обов’язкових платежів, послуг організацій та ін.
9.   Згідно з розрахунками запропонованих розмірів тарифів поєднуються інтереси підприємства-виробника щодо стабільної та беззбиткової   роботи підприємства та інтереси споживачів в поліпшенні якості послуг при 5% рівні рентабельності в тарифах для населення, 15% рентабельності для бюджетних установ та 30% для інших споживачів.
10. Строк дії регуляторного акта пропонується встановити на невизначений термін і внести зміни в разі необхідності після відстеження результативності регуляторного акта, зміни діючого законодавства або підвищення цін на енергоносії енергопостачальними організаціями.
11.Показниками результативності регуляторного акту є:
- забезпечення стабільного фінансового стану підприємства
- приведення тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення до рівня економічно-обгрунтованого
- поліпшення якості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення
- наявність коштів для проведення своєчасних розрахунків з постачальниками.
12. Результативність регуляторного акту буде відстежуватись за рахунок здійснення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства Свалявського РКП ВВ   з використанням статистичного метода одержання результатів відстеження за базовий період. Базове відстеження буде здійснено через три місяця з дня набрання чинності регуляторного акту, повторне відстеження – через рік з дня набрання чинності.

Директор РКП водопостачання
та водовідведення                                                 М.М.Григаш

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com