Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 23 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Заклад, в якому вчителям добре працювати, а учням – навчатися

Родниківка та Родникова Гута розташовані серед казкової природи. Її мальовничі пейзажі, глибина блакитного карпатського неба зачаровують, манять до себе приїжджих. Тим більше прикро, що довгий час дітям цих населених пунктів доводилось доїждждати на навчання в Плоске, адже в рідних селах вони могли здобути лише початкову освіту. Це створювало чималі незручності. І ось у 1972 році під керівництвом директора В. В. Лизанця в Родниківці було зведено двоповерхову загальноосвітню школу І–ІІ ступенів. Зараз її відвідують 117 учнів, навчання забезпечують 20 педагогів, 9 з яких носять звання „Старший вчитель”.
З 2004 року директором працює Ю. І. Полончак. Це талановита, ініціативна, творча людина, котра досконало володіє сучасними методиками, які формують творчу особистість дитини, її самобутність і самоцінність. За короткий час Юрію Івановичу вдалось багато зробити, аби школа стала справжнім осередком здобуття знань. Для успішного здійснення навчального процесу придбали три комплекти нових меблів у класи-кабінети, обладнали комп’ютерний клас. А щоб дітям було тепло і затишно,   замінили вхідні двері,   встановили електроопалення і облаштували внутрішні вбиральні.
Педагогічний колектив – творчий, діяльний, колектив однодумців, для яких справа навчання і виховання – першочергове завдання. Праця вчителя тим цінна і прекрасна, що формує саму людину. Педагоги дуже багато роблять, щоб вкласти в душу малюків та юнацтва все прекрасне, добре, гуманне, намагаються розширити їхній світогляд, зміцнити патріотизм, любов до рідної землі, свого народу, культури.
У школі діє багато різноманітних гуртків, запроваджено вивчення комп’ютерних технологій, проводяться факультативні заняття за інтересами. Особливу увагу приділяють вивченню словацької мови, оскільки до навчального закладу Родниківки ходять діти з сусідньої Родникової Гути, в якій колись жили словаки і залишилися їхні традиції та звичаї. Приміром, заслужена вчителька України Павліна Юріївна Арендаш, яка працювала у Родниковогутській початковій школі, заснувала дитячий ансамбль словацької пісні „Веселі дзвончаки”, який брав участь у різних конкурсах і виступав далеко за межами рідного села. Не менш популярним був і є шкільний ансамбль „Арніка”, створений вчителем і класним керівником Василем Івановичем Грубінкою та вчителькою музики Інною Петрівною Кужіль-Туряницею. Її згодом замінив Іван Іванович Петрус, який і зараз разом з дітьми працює над оновленням репертуару, добирає нові і відшліфовує старі пісні.
Учні Родниківської школи щороку беруть участь у шкільних, районних олімпіадах, різноманітних творчих конкурсах як районного, так і обласного рівня, де показують добрі результати. Так, на районних олімпіадах вибороли 5 призових місць, а учасниця Даринка Пичкар зайняла третє місце на обласному конкурсі словацької поезії та прози „Чарівність казки” і нагороджена дипломом третьої категорії.
Окрім того, одним із напрямків роботи є пропаганда здорового способу життя. Це – Дні здоров’я, туризму, різні спортивні змагання, фізхвилинки на уроках, виховні години. Це і свого часу проведений районний семінар-практикум на тему „Формування духовно-моральної компетентності та здорового способу життя учнів в умовах сільської школи”. Поряд з цим ведеться не менш важлива робота з озеленення і збереження природи під девізом „Природа – творець талановитості народу”.
Складовою загального виховного процесу підростаючого покоління є і   національно-патріотичне виховання, в рамках якого в школі проводяться виховні години, бесіди на теми   святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо. Традиційними стали святкування Дня Збройних Сил України, Дня Соборності, Дня Захисника Вітчизни, Дня української письменності. І неодмінно на перший і останній дзвоник учні покладають квіти до пам’ятника полеглим визволителям населених пунктів.
До 40-річчя навчального закладу, за словами заступника директора Марії Михайлівни Кужіль, зусиллями педагогічного та учнівського колективів планують відкрити музей історії школи, де буде зібрано і систематизовано всі матеріали, пов’язані з роботою навчального закладу, її працівників та випускників.
А вчителям є ким пишатися. Випускники школи займають престижні посади, радують своїм авторитетом. Приміром, І. Й. Гартавел – голова районної ради, П. І. Лизанець – директор Плосківської ЗОШ І–ІІІ ступенів, І. І. Лизанець – лікар-судексперт Свалявського району, В. В. Лизанець – заступник директора технічного коледжу.
До Родниківської школи мають відношення і професори Ужгородського національного університету   П. М. Лизанець, колишній директор лісохімкомбінату В. М. Лизанець, проректор Івано-Франківського інституту нафти і газу В. Ю. Лизанець.
Історія школи пишеться новими сторінками, в яких неодмінно будуть імена людей, котрі прославлять її в різних галузях.

Любов ПАПІШ.

 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com